WAVES Coin Nedir, WAVES Coin Ne işe Yarar?

WAVES Coin Nedir, WAVES Coin Ne işe Yarar?

WAVES Coin Nedir ve WAVES Coin ne işe yarar merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Waves, kullanıcıların benzersiz kripto para birimleri geliştirmesine ve başlatmasına olanak tanıyan bir blok zinciridir. Waves, akıllı sözleşmelerin nasıl oluşturulacağını öğrenmek zorunda kalmadan kripto jetonları oluşturmanıza ve takas etmenize olanak tanır. Bunun yerine, belirteçler, kullanıcı hesaplarında çalışan Waves blok zinciri programları kullanılarak üretilebilir ve korunabilir.

WAVES Coin şuan $2.31 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde WAVES coinin değişimi -0.29% seviyesindeyken son bir saatte -0.82% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 114,352,408 tane WAVES coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $264,233,677.28 olan WAVES coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000366667 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 43.29004329 tane WAVES coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte WAVES Coin Nedir, WAVES Coin Kimin WAVES Coin Ne işe Yarar, WAVES Ne Projesi ve WAVES Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

WAVES Coin Kimin? WAVES Coin Hangi Ülkenin?

Waves Coin Rusya kökenli olan ve Moskova da yaşayan Sasha Ivanov tarafından kurulmuştur. Açık kaynaklı kodları sayesinde dünyanın dört bir yanından yazılımcılar WAVES protokolüne destek verebilir. 2016 yılında kurulan WAVES, şu an WAVES 2 adında bir yol haritasına doğru devam etmektedir. Waves platformunun websitesi ise https://waves.tech/‘dir. Tam manasıyla Rusların diyemeyeceğimiz WAVES coin, amacı ve kullanım alanları dikkate alınarak incelenmeli ve yatırım yapılıp yapılmayacağına o şekilde karar verilmelidir.

WAVES Coin Ne işe Yarar?

Tam düğümler ve hafif düğümler, Waves blok zinciri yazılımını çalıştırabilen iki tür düğümdür. WAVES Coin Ne işe Yarar sorusu da tam burada devreye girer. WAVES Coin yeni kripto para zincirlerinin oluşmasını sağlayan bir platformdur. Etherium ile bu şekliyle benzerlik kurulabilir.

Hafif düğümler, işlem onayı ve ağ etkileşimleri için tam düğümlere güvenirken, tam düğümler tam bir işlem geçmişini depolar.

Waves, dağıtılmış ağını senkronize (LPoS) tutmak için hisse kanıtı (PoS) konsensüs yönteminin bir çeşidi olan kiralık hisse ispatını kullanır.

Waves LPoS Blockchain, dağıtılmış bir ledger platformudur.

Jetonları kilitlemeye karar veren herhangi bir düğüm, tipik bir hisse kanıtı tarzında blok zincirine blok eklemeye uygun olabilir. Bir düğümün blok ekleyebilme olasılığı, belirli bir sözleşmede kilitli bitcoin sayısına bağlı olarak artar veya azalır.

Düğümler ayrıca LPoS’u kullanırken bakiyelerini tam düğümlere kiralayabilir. Bu, bir sonraki bloğu üretmek için tam bir düğüm seçildiğinde ve telafi edildiğinde, bu düğüme jeton kiralayan düğümlerin tazminatın bir kısmını alması anlamına gelir.

Waves-NG

Waves-NG, bir sonraki bloğu üretme yetkisine sahip düğümü seçen protokoldür ve Bitcoin (BTC) için ilk önerilen (ancak reddedilen) bir fikre dayanır.

Waves blok zinciri, Waves-NG tarafından iki tip bloğa ayrılır: “anahtar bloklar” ve “mikro bloklar”. Anahtar bloklar oluşturmak için bir Proof-of-stake madenci rastgele seçilir. Diğer düğümler, işlemleri içeren çoklu mikro bloklar üretmek için bu blokta bir ortak anahtar kullanır.

Akıllı varlıklar

Waves’e özgü bir programlama dili olan Ride’da yazılmış ekli bir komut dosyasıyla ‘Akıllı Varlıklar’ belirteçleri oluşturma kapasitesi Waves ağının kalbinde yer alır. Herhangi bir simgeye işlevsellik kazandırmak için bir komut dosyası eklenebilir. Komut dosyalarının yürütülmesi 0,004 Waves maliyetidir.

Waves, kullanıcıların nasıl programlanacağını bilmelerine gerek kalmadan jeton oluşturmalarına olanak tanır, bu nedenle jetonlar ve sonraki transferler, işlemlere ek olarak yapılır. WAVES Coin Nedir ve WAVES Coin Ne işe yarar sorusunun en önemli cevabı ise aşağıdadır.


WAVES Coin Nedir? Coin Çıkarmak için Waves Nasıl Kullanılabilir?

Waves platformu, sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilecek “esnek ve hızlı bir belirteç oluşturma prosedürü” sağladığını iddia ediyor. Waves yaratıcıları, prosedürün mümkün olduğunca basit olacağına ve kullanıcının herhangi bir teknik bilgiye sahip olmasını gerektirmeyeceğine söz veriyor:

  1. Başlamak için WavesLite uygulamasını indirin veya Waves web sitesine gidin ve Waves cüzdanını arayın.
  2. Belirteç Oluşturma seçeneğinin seçilmesi, belirteç adını ve açıklamasını, ayrıca üretilen belirteçlerin beklenen arzını, ondalık sistemi ve diğer faktörleri seçmenize olanak tanır.
  3. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra jetonunuzu gönderebilir veya baştan başlayabilirsiniz.

Waves platformundaki bir kullanıcının, özel yapım bir jeton oluşturmak ve Waves değişimine erişebilmek için 1 WAVES jetonunu (WAVES) ayırması gerekirken, fon transferi için minimum ücret 0,001 WAVES’tir. 2018’in sonlarında Waves ile binlerce benzersiz jeton (yukarıda bahsedilen Whoppercoin gibi) üretildi.

Bu özellik, Waves platformunun, güçlü yönlerine odaklanarak yenmeyi planladığı Ethereum ile doğrudan rekabet etmesini sağlar:

  • Jeton üretimi, akıllı sözleşmelerin kullanılmasını gerektirmez.
  • Herhangi bir programlama veya BT deneyimine sahip olmak gerekli değildir.
  • Kod denetimi, bakım ve izleme gerekli değildir.
  • Waves’in DEX piyasası, jetonların hemen alınıp satılmasına izin verir.

WAVES Ne Projesi?

Waves, 2016 yılında piyasaya sürülen, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir açık kaynak platformudur. Waves, hisse ispatı fikir birliğine dayalı olarak küçük bir karbon ayak izi bırakırken blok zincirinden en iyi şekilde yararlanmak istiyor.

Waves’in teknolojik yığını, açık bankacılık, kişisel tanımlama, oyun oynama, hassas veriler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere güvenlik ve merkeziyetsizlik gerektiren çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

WAVES coin ne işe yarar sorusu ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki WAVES coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz WAVES coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :