Atom Coin Nedir? (COSMOS)

Atom Coin Nedir? (COSMOS)

Kurucu ekibi tarafından “Blockchain’lerin İnterneti” olarak adlandırılan Atom Coin Nedir? Atom Coin block chainler aralarındaki işlemleri hızlandıracak açık kaynaklı teknolojiler aracılığıyla birkaç kripto para ağını birbirine bağlamayı hedefliyor.

Atom Coin, kişiselleştirme ve uyumluluğa verdiği önem nedeniyle diğer projelerden farklıdır. Amacı, kendi ağına vurgu yapmak yerine, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan programlı olarak veri ve jeton alışverişi yapabilen bir ağ ekosistemi oluşturmaktır.

ATOM Coin şuan $8.14 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde ATOM coinin değişiatom 1.56% seviyesindeyken son bir saatte -0.54% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 394,464,145 tane ATOM coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $3,211,839,802.58 olan ATOM coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0001292063 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 12.28501229 tane ATOM coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte ATOM Coin Nedir, ATOM Coin Kimin, ATOM Coin Ne işe Yarar, ATOM Ne Projesi ve ATOM Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

Atom Coin Kimin? Atom Coin Hangi Ülkenin?

Atom Coin, açık kaynaklı blok zinciri girişimlerini finanse eden bir İsviçre kar amacı gütmeyen Interchain Foundation’ın (ICF) yardımıyla oluşturuldu ve başlatıldı.

Daha sonra Atom Coin’e güç verecek olan Tendermint konsensüs algoritması, 2014 yılında Cosmos ağını da kuran geliştiriciler Jae Kwon ve Ethan Buchman tarafından geliştirildi.

Cosmos teknik incelemesi daha sonra Kwon ve Buchman tarafından yazılmıştır ve yazılımı 2019’da piyasaya sürülmüştür. Atom Coin Nedir diye sormaktaysanız takımından Atom Coinin ne olduğunu analayabilirsiniz.

2017 yılında Interchain Foundation, iki haftalık bir ATOM token başlangıç ​​madeni para teklifi (ICO) gerçekleştirdi ve 17 milyon dolardan fazla para topladı. 2019’daki A Serisi finansman turuyla Tendermint Inc., projenin gelişimini sürdürmek için 9 milyon dolar sağladı.

Atom Coin Ne işe Yarar?

Atom Coin ağını üç katman oluşturur:

  • Uygulama – İşlemleri işler ve ağın durumunu günceller
  • Ağ Oluşturma – İşlemler ve blok zincirler arasında iletişime izin verir
  • Konsensüs – Düğümlerin sistemin mevcut durumu üzerinde anlaşmalarına yardımcı olur.

Cosmos, tüm katmanları birbirine bağlamak ve geliştiricilere blok zinciri uygulamaları oluşturma yeteneği sağlamak için bir dizi açık kaynaklı araca bağlıdır.

Geliştiricilerin sıfırdan yazmak zorunda kalmadan blok zincirleri oluşturmasını sağlayan ağın bir bileşeni olan Tendermint BFT motoru, bu katmanlı tasarımın en önemli bileşenidir.

Cosmos yazılımını çalıştıran bilgisayar ağı, ağı korumak, işlemleri doğrulamak ve blok zincirine blokları işlemek için Tendermint BFT algoritmasını kullanır. Uygulama Blok Zinciri Arayüzü olarak bilinen bir protokol aracılığıyla uygulamalarla iletişim kurar.

Byzantine Tendermint Fault Tolerance (BFT)

Cosmos Hub çalıştıran dağıtılmış bir makine ağı üzerinde senkronizasyonu koruyan bir hisse kanıtı (PoS) yönetim sistemi olan Tendermint Core, Tendermint’in merkezinde yer alır.

Katılımcılar (“doğrulayıcı düğümler”), blok zincirine güç vermeleri ve iyileştirmeler için oy vermeleri için önce ATOM’u paylamalıdır. Bir düğüm, doğrulayıcı olabilmek için ATOM’u belirleyen ilk 100 düğüm arasında yer almalıdır. ATOM’un stake ettiği miktar oylama gücünü belirler.

Blok ödülünün bir kısmını almaya devam ederken diğer doğrulayıcılara oy tahsis etmek için, kullanıcılar belirteçlerini diğer doğrulayıcılara da devredebilir.

Kullanıcılar, doğrulayıcıları dürüstçe çalışmaya teşvik eden oylama tercihlerine bağlı olarak ATOM’u devrettikleri doğrulayıcılar arasında hızla geçiş yapma özgürlüğüne sahiptir. Gelin hep beraber bakalım tam olarak Atom Coin Nedir?

Atom Coin Nedir?

Cosmos içinde oluşturulan her yeni bağımsız blok zincirinin (“bölge” olarak anılır) durumunu takip eden Cosmos Hub, daha sonra her yeni bölgeye bağlanır. Proof-of-stake blok zinciri olan The Cosmos Hub’ın yerel ATOM madeni parası ona güç veriyor.

Kullanıcılar, şu anda Atom Coin’in geliştirme ilerlemesini takip etmek için web sitesinin yol haritasına erişebilir. Cosmos ekibinden daha sık güncellemeler almak için ağ ve gelişen teknolojiler hakkında tavsiyeler ve dersler sunan Cosmos blogunu yer imlerine ekleyebilirsiniz.


Atom Ne Projesi?

Atom Coin ağında tanıtılan ilk blok zinciri Cosmos Hub’dı. Atom Coin ağı veya “bölgeler” içinde kurulan tüm otonom blok zincirler arasında bir köprü görevi görecek şekilde tasarlanmıştır. Atom Coin Nedir ve ne projesidir diye merak ederseniz Cosmos Hub’ı iyi anlamak gerekiyor.

Atom Coin’deki her bölge, temel görevlerini bağımsız olarak yerine getirme yeteneğine sahiptir. Bu, kendi blok zincirinde güncellemelerin uygulanmasını, yeni madeni paraların üretilmesini ve dağıtılmasını ve kullanıcıların ve işlemlerin kimliğinin doğrulanmasını içerir.

Atom coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki Atom coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz Atom coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :