CVX Coin Nedir? (Convex Finance)

CVX Coin Nedir? (Convex Finance)

Convex Finance, likidite madenciliği gerçekleştirerek CRV ödemelerini artırır ve Curve’de likidite tedarikini optimize etmeyi kolaylaştırır. CVX Coin Nedir diye soruyorsanız Curve Coin yazımızı da okuyabilirsiniz. Protokol, ödülleri artırmak için iyi bilinen iki yöntem sunar: likidite sunma ve stake etme.Gelin hep birlikte göz atalım CVX Coin Nedir, CVX Coin Kimin CVX Coin Ne işe Yarar, CVX Ne Projesi ve CVX Coin Hangi Ülkenin.

Daha Fazla Oku: CRV Coin Nedir? (Curve DAO)

CVX Coin Kimin? CVX Coin Hangi Ülkenin?

Charlie, Convex’in CEO’su ve kurucu ortağıdır. Bina verileri, enerji analitiği ve kurumsal yazılım alanlarında 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. MIT, Harvard ve Bowdoin’den dereceleri olan The Wall Street Journal, Forbes, Marketplace ve ABD Enerji Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Baş Ürün Sorumlusu ve kurucu ortak olarak Blake, Convex’te Mühendislik, Veri, Ürün ve Tasarım ekiplerini yönetmektedir. Blake, Convex’in endüstriyel müşterilerle, Goldman Sachs’ın endüstriyel yazılım uygulaması dahil olmak üzere yazılım ve veri bağlantıları üzerinde ve Deloitte’un endüstriyel analitik uygulamasında bir strateji danışmanı olarak çalışmasından önceki on yıllık kariyerine odaklandı. Blake, Harvard ve MIT’den yüksek lisans derecelerine ve Kuzey Carolina Üniversitesi’nden lisans derecesine sahiptir.

Mali İşlerden Sorumlu Başkan olarak Siva Vadivelu, gelecekte başarılı bir büyüme sağlamak için Convex’in mali operasyonlarını ve stratejisini yönetmektedir. Etkileyici kariyeri boyunca, hiper büyüme ve kârlılığa giden bir yol aracılığıyla VC ve PE destekli SaaS girişimlerini ölçeklendirmek için kurucular, üst düzey yöneticiler ve yönetim kurulları ile ortaklık kurdu. MIT Sloan School of Management’tan MBA derecesine sahiptir. Kurucu takımı öğrendiğimize göre CVX Coin Nedir bakabiliriz.

CVX Coin Ne işe Yarar?

Convex Finance, Curve Finance’in likidite sağlayıcılarının CRV coinleri kilitlemeden daha fazla ödül kazanmalarını sağlayan anonim bir geliştirme ekibi tarafından oluşturulan bir platformdur. Platformun çok düşük performans ücretleri vardır ve para çekme maliyeti yoktur.

Sistem, artan ödüller üretmek için iki önemli yöntem sunar: likidite sunmak ve stake etmek.

Likidite Yardımı ile: Kullanıcılar, Convex protokolünde Curve’nin LP coinleri yatırabilir. Diğer kullanıcılar da CRV coinleri Convex ile kilitlediğinden, bu likidite sağlayıcıları daha sonra Curve’de artan CRV ödülleriyle tazmin edilir. Yardım, diğer CRV yatırımcılarından oluşan bir havuzdan gelir. Özünde, Convex daha fazla kullanıcıya sahip olarak faydaları artırır. Gelin ayrıntılı bir şekilde CVX Coin Nedir inceleyelim.

CVX Coin Nedir?

Convex platformunun yerel kripto para birimi CVX belirtecidir. Curve likidite sağlayıcılarının Convex Finance üzerinde talep ettiği her bir CRV coini için orantılı olarak verilir.
Merkezi olmayan bir otomatik piyasa yapıcıya likidite sağlayarak, Merkezi Olmayan Finans, kripto varlık sahiplerinin pasif gelir elde etmelerini sağlar.

Bunlardan biri, yetkilendirme gerektirmeden dijital varlıkların ticaretini sağlamak için protokolünde bir AMM kullanan merkezi olmayan bir borsa olan Curve Finance. Herkes, şirketin yerel CRV coinini çeşitli likidite havuzlarına ekleyerek kripto varlıklarını kilitleyebilir ve ücret kazanabilir.

Tüm Curve Finance havuzları, sabit paralar gibi temelde eşit değerdeki varlıklardan oluştuğundan, kullanıcılar havuzlara likidite ekleyerek geçici kayıp riskini azaltabilir. Avantajlarına rağmen, Curve’i kullanmak DeFi’ye yeni başlayan biri için biraz korkutucu olabilir. Bu sorun, Convex Finance’in son zamanlarda daha çok sevilmesinin nedenidir. Convex, Curve’nin likidite tedarikini en üst düzeye çıkarmayı kolaylaştırır ve toplu likidite madenciliği elde ederek CRV ödemelerini artırır. CVX Coin Nedir sorusuna daha detaylı cevap isteyenler aşağıya!

Daha Fazla Oku: CRV Coin Geleceği (2022)

CVX Coin Ayrıntılı Analiz

Convex Finance, Curve.fi LP’lere tazminat olarak alım satım ücreti alma şansı sunan farklı bir platformdur. Ayrıca, CRV coinlerini kilitlemek zorunda kalmadan bu LP’ler gelişmiş CRV ödemeleri alabilir. Sermaye verimliliğini artırmak için alım satım ücretleri kullanıcılar ve LP’ler arasında bölünebilir. Ek olarak, CRV coin sahipleri ile likidite sağlayıcıları (LP’ler) arasındaki dengeyi korur.

Dışbükey ekonomik olmasıyla ünlüdür. Platform, performans maliyetlerinin mutlak bir minimumda tutulduğunu garanti eder ve para çekme işlemleri için herhangi bir ücret talep etmez. Genel olarak gaz ücretleri olarak adlandırılan performans ücretlerinin CVX yatırımcılarına dağıtılması gelenekseldir. Convex’te madencilik ödüllerinin hem LP’ler hem de CRV stakerları için CVX içerdiğini belirtmek ilginçtir. Ek olarak, Convex Finance ekosisteminin yerel simgesi CVX’tir. CVX Coin Nedir sorusuna cevabımız bu kadar.


CVX Ne Projesi?

Tüm prosedürü kendi başınıza tamamlamaya çalıştıysanız, önce Curve coinlerini satın almanız, bunları Curve LP coinlerini elde etmek için stake etmeniz ve ardından yüksek verim almaya hak kazanmanız gerekir.

Convex ise bu prosedürü toplu olarak gerçekleştirerek optimize eder ve artan kullanım sonucu CRV’yi daha hızlı üretir. Eğri belirteçleriniz, onları aktif olarak kilitlemediğiniz için istediğiniz zaman Convex’ten çıkarılabilir.

Staking ile: Bir likidite sağlayıcısı değilseniz, CRV coinleri stake etmek ve artan ödüllere erişmek için Convex’i kullanmaya devam edebilirsiniz. CRV coinlerini doğrudan Curve üzerinde stake etmek, platformun işlem ücretlerinin bir yüzdesini bölerek sizi telafi eden veCRV kazanmanıza neden olur.

CVX coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki CVX coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz CVX coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :