CRV Coin Nedir? (Curve DAO)

CRV Coin Nedir? (Curve DAO)

CRV Coin Nedir diye merak etmeniz çok normal çünkü coin son zamanlarda çok revaçta. Curve, sabit paralar (diğer varlıkları taklit etmek için programlanmış kripto para birimleri) merkezli otomatik bir piyasa oluşturma hizmeti sağlamak için çok sayıda kripto para birimi kullanan bir yazılım parçasıdır. Gelin hep birlikte göz atalım CRV Coin Nedir, CRV Coin Kimin CRV Coin Ne işe Yarar, CRV Ne Projesi ve CRV Coin Hangi Ülkenin.

CRV Coin Kimin? CRV Coin Hangi Ülkenin?

Curve projesinin web sitesi, herhangi bir ekip üyesinden veya yaratıcısından bahsetmez ve projenin resmi olarak ne zaman oluşturulduğu veya kurulduğu hakkında bilgi vermez.

Curve’nin beyaz kağıdı ise Kasım 2019’da yayınlandı ve yalnızca bir yazarı var, aynı zamanda NuCypher adlı bir girişimin kurucu ortağı olan Michael Egorov. Şirket, müşteri gizliliğini korurken uygulamaların verilerini şifrelemesine izin verecek bir Ethereum ağı kuruyor.

The Defiant haber kaynağına göre Curve, DeFi ile bağlantılı tanınmış kişilerden fon aldı, ancak başka bir bilgi verilmedi.

Curve, 2020 itibariyle platformlarında yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para birimine sahipti. CRV Coin Nedir, coin ne işe yarar gelin hep beraber bi göz atalım.

CRV Coin Ne işe Yarar?

Curve’nin ticaret platformu, sabit paraların en yüksek potansiyel fiyattan ticaret yapmasına izin veren matematiksel bir mekanizma tarafından yönlendirilir. Buna bağ eğrisi denir.

Bağlanma eğrileri, merkezi olmayan borsa Uniswap gibi diğer DeFi cpinlerini tarafından kullanılır. Uniswap’ın çok çeşitli kripto para birimlerine hizmet eden bağlanma eğrisinden farklı olarak, Curve’nin bağlanma eğrisi yalnızca sabit paralara hizmet eder.

Gerçekte, bu, Curve Coinin bağlanma eğrisinin daha az fiyat oynaklığı ile daha fazla sabit paranın değiştirilmesini sağladığı anlamına gelir.

Ancak, Borç Verme Havuzları Eğrisi, yalnızca tüccarların işlev görmesine bağlı değildir. Ayrıca, başkaları tarafından alınıp satılabilmeleri için kripto para birimini kilitleyecek bir dizi kullanıcı gerektirir.

Curve, bu para birimlerini belirli oranlarda tutar, böylece değerleri değişirse, daha ucuz veya daha maliyetli hale gelirler ve tüccarları bunları satın almaya veya satmaya teşvik eder.

Curve, kullanıcıları ilk etapta coinleri kilitlemeye ikna etmek için, coinlerin getirisinin yanı sıra işlemlerdeki ücretin bir yüzdesini verir.

Bu getiri, Curve, kilitli parayı Bileşik veya yEarn gibi protokollere sağladığında kazanılır ve bu paralar kullanıcılara ödünç verilir.

Yönetim
Curve platformu, 2020’de yerel parası CRV’yi piyasaya sürdü. Bu dönemde yaklaşık 3 milyar CRV coinini oluşturuldu. CRV coinlerinin yaklaşık %60’ı platformda para kilitleyen kullanıcılara verildi, kalan %30’u Curve ekibi ve yatırımcılar için tutuldu. Geri kalan kısım proje personeli için ve topluluk projeleri için bir rezerv olarak ayrıldı.

Bugün, yılda toplam 750 milyon olmak üzere her gün 2 milyon CRV coini üretiliyor. Coinler, Curve sistemini yönetecek tekliflere oy vermek için kullanılacaktır. CRV Coin Nedir sorusuna en net cevabı aşağıda veriyoruz.

CRV Coin Nedir?

Ethereum üzerine kurulu bir dizi yeni merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünden biri olan Curve, katkılarıyla ücret kazanabilen kullanıcılar tarafından sunulan kripto para havuzlarından yararlanarak ticareti teşvik ediyor.

Curve, Uniswap veya Balancer gibi, kripto para birimi kullanıcılarının varlıklarından ücret kazanmalarına izin verirken, tüccarların bu varlıkları potansiyel olarak daha yüksek fiyatlarla satın almalarına ve satmalarına izin verir.

Curve, ABD dolarının fiyatını takip eden Maker ve USDT gibi sabit paraların yanı sıra Bitcoin fiyatını izleyen wBTC ve renBTC gibi sabit paralar için pazarlara odaklanması bakımından karşılaştırılabilir platformlardan farklıdır.

Curve’un amacı, stabilcoinlerin, her biri kendi risk miktarına sahip olan piyasanın çeşitli olasılıkları nedeniyle ucuz ücretler ve minimum fiyat hareketi ile alınıp satılmasına izin vermektir.


CRV Ne Projesi?

Platform kararlarında oylama yapılması gerekeceğinden, CRV belirteci, Curve’un etkin yönetimini sağlamak isteyen kullanıcılar için kritik olabilir. CRV Coin Nedir ne projesi diye merak edenler umarım daha da aydınlanmıştır.

Daha önce belirtildiği gibi, CRV coinlerine sahip olan herkes bir gün tüm platform kullanıcılarını etkileyen tekliflere oy verebilecek. Bu oylar, CRV coinlerini en uzun süre elinde tutan kişilere fayda sağlar ve bu da sadık coin sahiplerinin daha fazla sese sahip olduğu anlamına gelir.

CRV sahipleri ayrıca hangi tür kilitli varlıkların tanıtılması gerektiğine, platformda para birimlerini kilitleyen kullanıcıların nasıl ödüllendirileceğine ve CRV coinlerini aşamalı olarak ekonomiden çıkarılması gerekip gerekmediğine (bu nedenle potansiyel olarak fiyatlarını yükselterek) karar verebilecekler.

Curve’un DeFi platformları arasındaki erken başarısı, platformda fon kilitleyen müşterilerin platformun ürettiği ücretlerden yararlanmaya devam edebileceğini gösteriyor. Bu, platform aracılığıyla daha fazla CRV kazanmalarını sağlayarak CRV coinlerine olan talebi artırır. CRV Coin Nedir yazımız burada sonlanıyor.

CRV coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki CRV coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz CRV coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :