ZEC Coin Nedir? (Zcash)

ZEC Coin Nedir? (Zcash)

ZEC Coin, kripto para dünyasında popüler bir dijital para birimidir. ZEC Coin, kısmen anonim işlemler ve güvenliğe odaklanan bir kripto para birimi olarak bilinir. ZEC Coin, Zcash adıyla da anılır ve 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. ZEC Coin, temelde Bitcoin’in içerdiği blok zinciri teknolojisini kullanır, ancak farklı bir gizlilik protokolü kullanarak işlemleri anonimleştirir.

ZEC Coin Nedir? (Zcash)

Zcash Coin şuan $22.61 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Zcash coinin değişimi 7.99% seviyesindeyken son bir saatte -0.42% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 15,016,041 tane Zcash coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $339,577,755.35 olan Zcash coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0003832203 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 4.42282176 tane Zcash coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Zcash Coin Nedir, Zcash Coin Kimin Zcash Coin Ne işe Yarar, Zcash Ne Projesi ve Zcash Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

ZEC Coin, sık sık özel işlemler ve kişisel verilerin paylaşılmasını önleyen kullanıcılara yönelik tercih edilen bir kripto para birimi olarak öne çıkar. Bu dijital para birimi, kullanıcıların işlemlerini şeffaf bir şekilde tutmak yerine, işlemlerini ifşa etmeden gerçekleştirmelerine olanak sağlar. Bu sayede, kullanıcılar özel ve anonim bir şekilde işlem yapabilirler.

ZEC Coin Kimin ZEC Coin Hangi Ülkenin?

ZEC Coin, diğer birçok kripto para birimi gibi, merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Bu da demektir ki ZEC Coin’in bir sahibi veya kontrol eden bir merkezi otorite yoktur. Bu nedenle, ZEC Coin kimin tarafından oluşturulduğunu veya hangi ülkeye ait olduğunu söylemek zordur.

ZEC Coin, birçok farklı ülkede kullanılıyor olsa da, özellikle kripto para birimleri ve blockchain teknolojileriyle ilgilenen birçok geliştirici ve kullanıcı tarafından benimsenmiştir. ZEC Coin’in arkasındaki ekip, geliştiricilerin ve kullanıcıların gizlilik ve güvenlik konusunda endişelerini gidermek için çalışıyor.

ZEC Coin Ne İşe Yarar?

ZEC Coin, kullanıcıların güvenli ve anonim bir şekilde işlem yapmasını sağlayan gelişmiş bir güvenlik ve anonimlik protokolü sunar. Bu dijital para birimi, kullanıcıların gerçek kimliklerini ifşa etmeden işlemler yapmalarını sağlayarak mahremiyetlerini korurlar. ZEC Coin, özellikle finansal gizlilik ve işlemlerde gizlilik konusunda endişeleri olan kullanıcılar için önemli bir araçtır.

ZEC Coin ayrıca, kullanıcıların işlem yaparken hızlı ve düşük maliyetlerle işlem yapmasını sağlar. ZEC Coin’in blok zinciri teknolojisi, hızlı ve güvenli işlemlerin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Bu da özellikle büyük miktarlarda para transferi yapanlar için avantajlıdır.

ZEC Coin Ne Projesi?

ZEC Coin, benzersiz bir gizlilik protokolüne sahip olmasıyla dikkat çeken özel bir kripto para birimidir. Bu protokol, kullanıcıların işlemlerini anonimleştirmek için geliştirilmiştir. ZEC Coin, kullanıcıların tüm işlemlerini şeffaf bir şekilde göstermek yerine, işlemleri anonimleştirir.


ZEC Coin projesi, kullanıcıların finansal mahremiyetlerini korumalarını sağlamak için inovatif bir yaklaşım sunar. Bu proje aynı zamanda kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesine de katkıda bulunmak amacıyla kullanıcılarına hızlı ve güvenli işlem imkanı sunar.

ZEC Coin Arzı Ne Kadar?

Zcash Coin’in toplam arzı 15,016,041 tanedir. Yani an itibariyle 15,016,041 tane Zcash Coin vardır ve toplam değeri $339,577,755.35 dolardır.

ZEC Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Zcash coin için takip edeceğimzi fiyat $46.3505 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $28.2625 $33.915 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

ZEC Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 15,016,041 adet Zcash coin bulunmaktadır. Zcash Coinlerinin toplam piyasa değeri $339,577,755.35 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:ALPH Coin Nedir ? (Alephium)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :