YFII Coin Nedir? (DFI.Money)

YFII Coin Nedir? (DFI.Money)

DFI.money (YFII) adlı bir kripto para birimi, DeFi yatırımcılarının aldığı ödülleri iyileştirmeye ve artırmaya çalışır. YFII Coin Nedir sorusunun bir diğer cevabı ise, tanınmış DeFi toplayıcı platformu Finance’in (YFI) bir çatalı olarak kabul edilir ve aynı zamanda YFII olarak da anılır. YFII’nin temel amacı, son derece değerli kripto para birimini kullanarak geliri artırmaktır.

DFI.money protokolüne göre ticarileştirmede alınabilecek hiçbir ödül yoktur, çünkü bir topluluk buna sahip değildir. Bunun yerine, ağ ile etkileşime girerek, likidite sağlayıcıları garantili sayıda coin alabilirler. DFI.money tarafından piyasaya sürülen yepyeni bir ürün olan özelleştirilmiş bir kasası var diyebiliriz. YFII Coin Nedir sorusunda aşağıdaki maddeler önemli.

 • YFI ya da DeFi gibi davranarak DeFi işlevini yerine getirir.
 • DFI.money kripto para birimi, DeFi yatırımcılarının aldığı ödülleri iyileştirmeyi ve artırmayı amaçlıyor.
 • Çok değerli kripto para birimlerini devreye sokarak daha fazla gelir elde eder.
 • Tanınmış toplayıcı platform DeFi’nin bir çatalıdır.

YFII Coin şuan $473.03 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde YFII coinin değişimi -1.54% seviyesindeyken son bir saatte 0.09% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 40,000 tane YFII coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $18,921,027.41 olan YFII coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0071671212 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 0.21140308 tane YFII coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte YFII Coin Nedir, YFII Coin Kimin YFII Coin Ne işe Yarar, YFII Ne Projesi ve YFII Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

YFII Coin Nedir?

DFI.money (YFII) uzun vadeli yatırımlara tabi tutulursa daha iyi getiri sağlar. Örneğin, aşağıdaki şekillerde kullanılabilirler:

 • Ticaret: DFI.money (YFII) kripto para birimini çeşitli ticaret platformlarında kullanarak hem döviz bozdurma hem de ticaret yapmak mümkündür.
 • Yatırım: Uzun vadeli yatırımlar için kullanıldığında, YFII kripto para birimi daha büyük karlar sağlayacaktır.
 • Uluslararası Transfer: Harçlar veya diğer ücretler hakkında endişelenmenize gerek kalmadan, bunları dünyanın her yerine hızlı bir şekilde para göndermek için kullanabilirsiniz.
 • Online ödeme: DFI.money coinleri, bir dizi e-ticaret sitesinde ödeme mekanizması olarak kabul edilmektedir.

Artıları

 • Sabit Arz: Sabit arz sunar ve mevcut takvime göre üretilir.
 • Ücretsiz: Herhangi bir yönetim altında bununla ilişkili herhangi bir ücret yoktur.
 • Getirileri Artırma: Yüksek değerli kripto paraların işlemesini ve daha iyi getiriler sunmasını sağlar.

Eksileri

 • Son Derece Değişken: Yüksek oynaklıkları nedeniyle hem borç verenler hem de borç alanlar zorluklar yaşayabilir.
 • Sıkı Politika: YFII’nin para politikası değiştirilemez.
 • Kademeli ve Daha Az Büyüme: Kısa vadede, getiriler yavaş bir artışla çok daha düşüktür.

YFII Coin Nedir sorusuna son olarak bir mevzuyu daha ekleyebiliriz. DFI.MONEY, müşterilere işlemleri manuel olarak ayarlamak yerine, kullanıcı tarafından gönderilen stratejileri kullanarak otomatik olarak her coinde mümkün olan maksimum getiriyi sağlamayı amaçlayan Vault adlı yepyeni bir özelliği tanıttı.

YFII Coin Kimin? YFII Coin Hangi Ülkenin?

YFII Coin Nedir? (DFI.Money)

Andre Cronje, DFI.money’i kurdu ve YFII coin lansman tarihi Temmuz 2020 idi. DFI.MONEY, Andre Cronje tarafından yaratılan DeFi getirileri için bir hard fork olarak ortaya çıktı.

Cronje, 2020’nin başlarında, ilk kez canlanma.finance olan iEarn’den ayrıldı, ancak gelişimine devam etmek için geri döndü, bunun üzerine DeFi daha yaygın hale geldikçe popülaritesi önemli ölçüde arttı.

Temmuz 2020’de, yearn.finance’in YFI coininin madenciliği ve çiftçiliği sona erdi ve likidite tedarikini balinalardan koruma önerisi, protokol katılımcıları arasında %80 destek aldı. Ancak yıl.finans’ın gerekli %33 nisabı sağlanamadığı için kabul edilmedi.

Sonuç olarak, bir grup kullanıcı, kendi belirteci YFII ile DFI.MONEY oluşturmak için protokolü hard forklamayı seçti.

Hard fork, Bitcoin (BTC) tarafından popüler hale getirilen bir modelin ardından YFII ödüllerinin her hafta azalmasını sağlayan YIP-8 olarak bilinen teklifi uyguladı.

YFII topluluğa aittir. Ön madencilik yok. ICO yok. Geliştirme ekibi ödülü yok. YFII almanın tek yolu havuzlara likidite sağlamaktır. YFII, topluluk yönetiminin simgesi ve çeşitli DeFi platformlarının çiftçilik verimlerinin anahtarıdır. YFII DAO’da gelir tahsisi ve oylama için kullanılır. YFII Coin Nedir kısmında kurucu takım çok önemli. YFII Coin Nedir sorusu kadar ne işe yarar sorusu da kıymetlidir.

YFII Coin Ne işe Yarar?

Oyların %80’ini almasına rağmen, YFI sahiplerinin %33’ünün yetersayı oluşturması gerektiği için oy kullanmadığı için teklif başarılı olamadı. Ancak, planın destekçilerinden bazıları tarafından bir hard fork yapma çabası vardı, bu da DFI.Money adlı yeni bir protokolün ve yeni bir yerel belirteç olan YFII’nin oluşturulmasıyla sonuçlandı.

Borsalarda YFII satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir; inisiyatifi de destekler. Teknik inceleme, tümü Eylül 2020’ye kadar çıkarılan maksimum 40.000 coin arzı olduğunu belirtiyor. YFI’yi ayıran ve YFII’yi kuran teklifin arkasındaki amaç, haftada çıkarılabilecek veya ekilebilecek miktarı azaltmaktı.
DFI.money coine hala referanslar olsa da, YFII, Ethereum blok zincirinde işlev görür ve onu teknik olarak bir coinden ziyade bir token yapar. Piyasanın anlaşmazlığına rağmen, teknik incelemenin YFII’nin “sıfır finansal değeri olduğunu” iddia ettiğini belirtmek de önemlidir.

DFI’nin kesin kurucuları kesin olarak bilinmemektedir. Bitcoin gibi pek çok tanınmış kripto para biriminde takma ad kullanan veya anonim olan yaratıcılar bulunduğundan, bu mutlaka kötü bir şey olmayabilir. Ancak, yatırım yapmadan önce bir kripto para birimi hakkında öğrenebilecekleri kadar çok şey öğrenmek isteyen yatırımcılar için sorunlara neden olabilir. YFII Coin Nedir yazısının sonuna doğru gelmekteyiz.


YFII Ne Projesi?

YFII Coin Nedir ne değildir son bir inceleyelim. Tanınmış merkezi olmayan finans (DeFi) toplayıcı sitesi yearn.finance, yaygın olarak YFII (YFI) olarak bilinen DFI.MONEY’e eklendi.

 • YIP-8 yükseltme planında önerilen değişiklikleri gözlemlerken DeFi yatırımcılarının getirilerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla Temmuz 2020’de tanıtıldı.
 • Protokol güncellemelerine ek olarak, DFI.MONEY, şirkete göre Vault şirketin “öldürücü ürünü” olan yeni ürünler de tanıttı.
 • Sabit arzlı bir belirteç ve yerel DFI.MONEY belirteci olan YFII, likidite sağlayıcıları tarafından ağ ile nasıl etkileşim kurduklarına bağlı olarak kazanılır.
 • DeFi pazarında, DFI.MONEY, coin’i için bazı ekstra özellikler ve çeşitli protokol kısıtlamaları dışında, esasen yıl.finans ile aynı rolü oynar.
 • Bu nedenle, hem selefini kullanan YIP-8 destekçilerine hem de likidite sunarak getirileri optimize etmek isteyen yeni DeFi yatırımcılarına hitap ediyor.
 • DFI.MONEY, web sitesinde, protokollerinin topluluğa ait olduğunu ve varsayılan olarak geliştirici ödülleri gibi ticari teşvikler sağlamadığını iddia ediyor.
 • Kullanıcılar, Eğri (CFI) veya Dengeleyici (BAL) ile iki likidite havuzundan birine veya her ikisine katılabilir ve likidite hizmetleri karşılığında YFII coinleri alabilir.

YFII Coin Nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki YFII coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz YFII coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :