Unfi Coin Nedir? (Unifi Protocol)

Unfi Coin Nedir? (Unifi Protocol)

2018’den bu yana Unifi Protokolü, gerçekten sürdürülebilir bir blok zinciri ekonomisi için temel oluşturuyor. Unfi Coin Nedir Unfi coin nasıl çalışır diye merak eden kullanıcılar doğru adrese geldiler. Blockchain teknolojisinin güvenilir ve etkili olduğu bir dünya görüyorlar. Bir blok zincirinin piyasa oynaklığından bağımsız olarak çalışma ve tüm işletmeler için kripto para biriminin benimsenmesini kolaylaştırma potansiyeli, bu fikrin temelini oluşturur. Hepsi tamamen güvenilmez ve dayanıklıdır.

UNFI coin sahipleri, birçok blok zincirinde Unifi yönetişim faaliyetlerini koyabilecekleri veya reddedebilecekleri Tekliflere ve oylamalara özel erişime sahiptir.

Gelin hep birlikte göz atalım Unfi Coin Nedir, Unfi Coin Kimin Unfi Coin Ne işe Yarar, Unfi Ne Projesi ve Unfi Coin Hangi Ülkenin.

Unfi Coin Kimin? Unfi Coin Hangi Ülkenin?

Unifi’nin kurucu ortağı Juliun Brabon, DAO’lar, NFT’ler, TVL, yol haritaları ve uzun vadeli hedefler gibi bir dizi konuyu tartışıyor. — Unifi Protocol, 2021 yazında birçok blok zincirinde doğrulayıcı düğümler aldı ve bunları en yüksek bahisli ödüller için geliştirdi. Unfi Coin kurucuları Las Vegas ve Madrid şehirlerinde oturuyorlar. Unfi Coin Nedir sorusunda DAO’lar çok önemli.

Unifi Protokolü tarafından birkaç blok zincirinde sorunsuz Web3 uygulaması birlikte çalışabilirliği için merkezi olmayan bir çerçeve oluşturuluyor. Unifi’nin Küresel Yönetim Simgesi olan UNFI, uTrade ticaret platformunda çok zincirli takaslar ve likidite çiftçiliği ile desteklenmektedir. uStake, Unifi’nin birçok blok zincirinde çalışan ve mümkün olduğunda stake edenlere düğüm ödemelerinin %100’ünü veren stake hizmetidir. Yenilikçi ve uyarlanabilir Unifi Protokolü, blok zinciri geliştirmeyi herkesin kullanımına sunar.

Unfi Coin Ne işe Yarar?

Likidite olarak kullanıldığında, UNFI ödül kazanmak için stake edilebilir veya uTrade’de oluşturulan her bir likidite ödül coin’inin tüm blok zinciri boyunca işlem maliyetlerinden bir bonus kısmını kazanmak için kullanılabilir.

DeFi geliştirmenin bir sonraki aşaması, Unifi Protokolünü oluşturan gözetimsiz, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan ve çok zincirli akıllı sözleşmelerle desteklenecektir. Unifi, diğer blok zincirlerdeki genişleyen DeFi pazarları ile artık Ethereum merkezli DeFi ürünlerinin ekonomisi arasında bir köprü görevi görür. Herhangi bir Ethereum veya EVM/NVM tabanlı DeFi cihazı, denenmiş ve gerçek SEED Köprüsü kullanılarak Unifi kullanılarak diğer blok zincirlerine bağlanabilir. Unfi Coin ne işe yarar öğrendiğimize göre Unfi Coin Nedir bir bakalım.

Unfi Coin Nedir?

Unifi DeFi sistemi, Sınırsız Potansiyel Simgesine (UP) dayanmaktadır. Çıkarılan UP miktarı, tüm Unifi Protokolünün ürettiği ücretler ve diğer gelirlerle doğrudan ilişkilidir. Bu, Unifi tarafından oluşturulan herhangi bir platformdan ve ayrıca Unifi Protokolünü kullanan herhangi bir üçüncü taraf projesinden elde edilen belirlenmiş ücretleri veya kazançları içerir. Her yeni UP coini basıldığında, mevcut tüm UP coinlerinin kullanım değeri, basım sürecinin tasarımına göre artmalıdır. Tüm sahipleri, protokol kullanıcıları ve likidite sağlayıcıları, UP coininin son derece farklı ve karlı ödül sisteminden yararlanacaktır.

  • Unifi Protokolünün ücret ve gelir toplamak için çalıştığı her blok zincirinde belirli bir temel coin kullanılacaktır. Bunlar arasında örneğin TRX on Tron, ONG ontology ve ONE on Harmony yer alacak.
  • Unifi Protokolünün her UP coini karşılığında geri vereceği temel coin miktarı, UP coinlerini kullanım değeri olarak bilinir.
  • Önceden üretilmiş tüm UP coinlerini itfa değerini artırmak için UP basım süreci boyunca bir miktar temel coin (genellikle bir yüzde) ayrılır. Güç Arttırma Oranı, söz konusu temel coin sayısıdır (PUR).
  • Bu UP kullanım değeri blok zincirinde görülebilir ve her yeni UP coini oluşturulduğunda yükselir.

Unfi Ne Projesi?

Unfi Coin Nedir ve ne projesi sorularına özet bir cevap aşağıdadır.

  • Akıllı sözleşmeler ve Unifi Protokolü kullanılarak uLend adlı bir borç verme platformu oluşturuldu.
  • uLend ile, UP coin sahipleri, UP’nin itfa değerinden yararlanmaya devam ederken gelecekteki Unifi Protokolü kazançlarının bir kısmı üzerindeki haklarını koruyabilirler. Borçlu daha sonra bu değeri, piyasa dalgalanmalarından kar elde etmek, zincirler arası ticaret, marj ticareti ve diğer kullanımlar dahil olmak üzere, istediği herhangi bir amaç için kullanabilir.
  • Unifi Protokolünün yardımıyla uLend, diğer teminatlı coinlerden de geçici olarak değer elde edecek kredi ürünleri geliştirebilecek.
  • uLend, SEED Köprüsünün kullanılmasıyla kullanıcılara bir blok zincirinde teminatlı bir kredi alma ve elde ettikleri parayı orada harcama seçeneği sunabilir.

Unfi coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki Unfi coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz Unfi coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :