UMA Coin Nedir?

UMA Coin Nedir?

UMA Coin Nedir sorusunu rafa kaldırıyoruz. Uma, Ethereum blok zincirini kullanarak, kullanıcıların finansal teşviklerle korunan, kendi kendini yürüten, kendi kendini uygulayan finansal sözleşmeler tasarlamasını ve oluşturmasını sağlar.

Vadeli işlemler, fark sözleşmeleri (CFD’ler) ve toplam getiri takasları dahil olmak üzere gerçek dünyadaki herhangi bir finansal türev, karşı taraflarca dijitalleştirilebilir ve otomatikleştirilebilir. Ek olarak, diğer kripto para birimleri gibi dijital varlıklara dayalı kendi kendini gerçekleştiren hükümlere sahip türev sözleşmeler oluşturmayı mümkün kılar.

Gelin hep birlikte göz atalım UMA Coin Nedir, UMA Coin Kimin UMA Coin Ne işe Yarar, UMA Ne Projesi ve UMA Coin Hangi Ülkenin.

UMA Coin Kimin? UMA Coin Hangi Ülkenin?

UMA olarak bilinen merkezi olmayan finansal sözleşmeler çerçevesi, Ethereum blok zincirine dayalı hayali varlıklar üreterek Evrensel Pazar Erişimi sağlamak için geliştirildi. Uma, 2018 yılının Aralık ayında çıkış yaptı.

Allison Lu ve Hart Lambur birlikte Uma’yı kurdular. İlk olarak, Lambur’un devlet tahvili tüccarı olduğu ve Lu’nun 2009’dan 2015’e kadar başkan yardımcısı olarak görev yaptığı Goldman Sachs’ta bağlantı kurdular.

Aralık 2018’de Uma projesi için teknik incelemenin bir taslağını yayınladılar. Testnet üzerinde test edildikten sonra ana blok zincirinde çalışan ilk ürün olan USStocks’un tanıtımı, geliştiricilerin birkaç gün sonra tüm UMA projesini açıklamasıyla aynı zamana denk geldi. .

USStocks adlı benzersiz bir ERC-20 coini, en büyük 500 ABD hisse senedini takip eder. Kripto para sahipleri, bu en iyi hisse senetleri aracılığıyla ABD borsasına yatırım yapabilir. UMA Coin Nedir, ne işe yarar ve neden almalıyız sorularının cevabı aşağıda.

UMA Coin Ne işe Yarar?

Ekonomik garantiler ve ağ teşvikleri, sistem kullanıcılarının veya “ağ aktörlerinin” çoğu zaman onurlu davranmasını sağlar. Ancak, kötü niyetli bir aktör veya “ad hoc piyasa olayı” durumunda, Uma’nın veri doğrulama mekanizması (DVM) olarak bilinen anlaşmazlık çözüm sistemi aracılığıyla bir anlaşmazlık gündeme gelebilir.

Uma’nın beş önemli “ağ aktörünün” isimleri:

  • Jeton sponsorları
  • Tasfiye memurları
  • Anlaşmazlıklar
  • Veri doğrulama mekanizması (DVM)
  • UMA jeton sahipleri

UMA Coin Nedir sorusuna en ayrıntılı cevabı aşağıda bulabilirsiniz.

UMA Coin Nedir?

Uma, Ethereum’da “paha biçilmez” finansal sözleşmeler için açık kaynak altyapısı geliştiriyor. Bu özellikle iki şeyle ilgilidir:

  • Sahte coinler üretmek için kullanılan paha biçilmez finansal sözleşme şablonları
  • UMA’daki sözleşmeleri denetlemek, uygulamak ve çözümlemeye yardımcı olmak için kullanılan “merkezi olmayan oracle hizmeti”.

Başka bir deyişle, bir anlaşmazlık durumunda sadece zincir üstü fiyat beslemesine ihtiyaç duyan akıllı sözleşmeler Uma’dan edinilebilir.


UMA Ne Projesi?

Kullanıcıların kendi sentetik varlıklarını (gerçek hayattaki herhangi bir öğenin fiyatını yansıtan ve takip eden dijital belirteçler) oluşturmalarını sağlayan UMA protokolü, yerel coin olarak UMA’yı kullanır. Platformda, bu tokenize edilmiş varlıklara “paha biçilmez finansal sözleşmeler” denir.

UMA belirteci, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş açık kaynaklı, merkezi olmayan bir finansal protokol olan UMA’ya güç sağlar.

Yolculuğunuzu daha sorunsuz hale getirmek için, Uma’nın içini ve dışını öğrenmeden önce temel dili anlamalısınız. Geleneksel finansal türevler gibi, sözde sentetik varlıklar, değerlerini hisse senetleri, tahviller, para birimleri, değerli metaller veya emtialar gibi diğer temel varlıklardan alır. Gerçek öğeyi tutmak zorunda kalmadan bir varlığa sahip olmakla elde edilecek hedeflerin aynısını gerçekleştirmeye çalışırlar.

UMA coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki UMA coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz UMA coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :