TRIBE Coin Nedir? (Fei Protocol)

TRIBE Coin Nedir? (Fei Protocol)

Herkesin akılını kurcalayan TRIBE Coin Nedir sorusunu cevaplamayı amaçlayan makalemize hoş geldiniz. FEI adı verilen farklı, merkezi olmayan bir stablecoin ihraç eden ve değerini 1,00 $’da tutmayı hedefleyen Fei Protokolü, Ethereum coini TRIBE tarafından kontrol ediliyor. TRIBE, FEI sabit para para politikasını değiştirmek ve Fei Protokolü güncellemelerini oylamak için kullanılabilir.

TRIBE Coin şuan $0.42 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde TRIBE coinin değişimi -1.23% seviyesindeyken son bir saatte -0.21% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 1,000,000,000 tane TRIBE coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $418,184,279.04 olan TRIBE coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000063636 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 238.09523810 tane TRIBE coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte TRIBE Coin Nedir, TRIBE Coin Kimin TRIBE Coin Ne işe Yarar, TRIBE Ne Projesi ve TRIBE Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

TRIBE Coin Nedir?

TRIBE Coin Nedir? (Fei Protocol)

Fei protokolünün yönetim simgesi, TRIBE coinin simgesidir. Bu protokol, likit bir piyasayı koruyarak FEI stabilcoin fiyatını ETH/USD fiyatına yakın tutmayı amaçlar. TRIBE coin sahipleri şunları yapabilir:

  • Oy vererek yeni jetonlar için yeni bağlama eğrileri seçmek.
  • Mevcut eğrilerin fiyat fonksiyonlarını değiştirmek.
  • Protokol Kontrollü Değerin (PCV) tahsisi, herhangi bir ek fon veya PCV ücretini hesaba katacak şekilde değiştirmek.

Fei Protokolüne göre, şu anda mevcut olan stablecoin’lerin büyük bir kısmı sorunlarla boğuşuyor. Girişime göre, sabit paraların çoğu, merkezi bir para birimine sabitlendiklerinden artık merkezi olmayan itibari para destekli sabit paralardan, sermaye verimsizlikleri ve oynaklığından rahatsız olan kripto destekli sabit paralara kadar yetersizdir.

FEI algoritmik stabilcoinin yönetim belirtecine Tribe (TRIBE) adı verilir. Fei Protokolüne göre etkili, güvenli ve ölçeklenebilir farklı bir yaklaşım oluşturulmuştur. TRIBE Coin Nedir sorusunda akla gelen öncelikli sorulardan biri de FEI protokolünün işleyişi oluyor. O yüzden FEI protokolünü anlamak da çok önemli.

Tribe Coin Fei Protokolünün yönetim belirteci olan merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Stabilcoin FEI’dir. TRIBE oynaklığa eğilimli olsa da, FEI bir stabilcoin rolü nedeniyle dolara mümkün olduğunca yakın bağlanmalıdır.

Darphane ve brülör sözleşmelerinin seçilmesi, ölçek hedefinin ve bağlama eğrileri üzerindeki tahsis yönergelerinin değiştirilmesi ve teşvik zaman-ağırlık büyüme oranının değiştirilmesi de dahil olmak üzere, protokolün işleyişiyle ilgili tüm kararlar, Tribe kripto para sahipleri tarafından oylanabilir.

TRIBE Coin Kimin? TRIBE Coin Hangi Ülkenin?

San Francisco, California’da bir grup iş adamı Tribe’ı kurdu. Sebastian Delgado, Brianna Montgomery ve Joey Santoro tanınmış katılımcılardır. TRIBE Coin Nedir sorusunun cevabında kurucu ekip çok büyük bir yere sahip.

San Francisco merkezli Santoro, Duke Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi derecesine sahiptir. Mezun olduktan sonra Duke Blockchain Lab’ın eş başkanı olarak atandı. Santoro daha sonra Okta tarafından yazılım mühendisi olarak işe alındı. Aralık 2020’de projeye atladı.

Delgado, California Üniversitesi’nden bilişsel bilim ve bilgisayar bilimleri alanında lisans derecesi aldı. Delgado, Ocak 2021’de Fei Protocol’de çalışmaya başlamadan önce Uber ve Dharma Labs için yazılım mühendisi olarak görev yaptı.

Şubat 2021’de Montgomery, Fei Protokolüne katılmaya başladı. Montgomery, Fei’ye katılmadan önce ConsenSys Diligence, Coriant ve DefenseStorm gibi çeşitli teknoloji firmalarında müşteriye yönelik ve iş geliştirme pozisyonlarında neredeyse on yıl geçirdi. Montgomery, Kuzey Karolina Üniversitesi’nde hem işletme hem de bilgisayar bilimlerinde lisans derecesi aldı.

Fei merkezi olmayan stablecoin platformu Sebastian Delgado, Brianna Montgomery ve Joey Santoro tarafından kuruldu. Fei’nin protokolünün kurucuları ve kurucu ortakları Santoro ve Delgado’dur. Fei Laboratuarlarında Montgomery iş lideri, Santoro ise CEO. TRIBE ve Fei Labs’ın üç kurucu ortağı, şirketin üç ana direğidir ve kripto alanında geniş deneyime sahiptir.

Fei Protokolü’nün kurucusu Joey Santoro, şirketin en son önerisi olan TIP-121: TRIBE Coin’in Geleceği için Öneri DAO’da Fuze mağdurlarını telafi etme planını açıkladı. Varlık itfa planları ve getiriyi yöneten protokol kontrollü değere (PCV) sahip varlıkların dağıtımı da ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. TRIBE Coin Nedir diye merak ediyorsanız Discord’larını ve Twitter hesaplarını incelemenizi tavsiye ederiz.

TRIBE Coin Ne işe Yarar?

Kendisini “merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve DeFi-native stabilcoin protokolü” olarak tanımlayan Fei, getiri elde etmek ve likidite sunmak için varlıkları protokol kontrollü değerde veya PCV’de algoritmik olarak tahsis ediyor. Girişim, mevcut rezerv bankacılığı sistemi etrafında inşa edilen konsept sayesinde, döviz ve kredi piyasalarında likidite sağlayarak diğer merkezi olmayan özerk kuruluşları (DAO’lar) da destekleyebilir.

Ek olarak, Fei Protokolü, yalnızca merkezi olmayan kripto varlıklarını elinde tuttuğu için tamamen merkezi olmayan olduğunu iddia ediyor. TRIBE Coin Nedir kısmında bu merkeziyetsizlik büyük bir önem arzediyor.

Teknik incelemede şunlar belirtiliyor: “TRIBE yönetişim belirteci, protokolü zaman içinde yükseltmek için kullanılır. Fei Protokolü, TRIBE’yi bağlı FEI/TRIBE Uniswap LP jetonlarına verir.”

Belge şöyle devam ediyor: “Fei Protokolü tasarımı, yaygın olarak kullanılan diğer sabit para tasarımlarında bulunmayan önemli avantajlara sahip. FEI merkezi olmayan ve ölçeklenebilirdir. Yeni arz, yeni talebe adil bir şekilde dağıtılır. PCV, yönetime gelecekteki entegrasyonları ve teşvikleri eklemek için esneklik sağlar. FEI sahipleri, aslına uygun sabitleyici ve likit alışverişi oluşturmak için tasarlanmış mekanizmalardan yararlanır.”


TRIBE Ne Projesi?

Tek yönetim organı TRIBE’dir. TRIBE kripto parasının sahipleri, minter ve brülör sözleşmelerini seçmek, ölçek hedefini ve bağlama eğrileri için tahsis kılavuzlarını değiştirmek ve teşvik zaman-ağırlık büyüme oranını değiştirmek de dahil olmak üzere Protokolün işleyişinin tüm yönleri üzerinde oy kullanma yeteneğine sahiptir.

TRIBE coinin toplam arzı, şu anda dolaşımda olan 455 milyon ile 1 milyardır. 13 Ocak 2022 itibariyle, coin başına 1,12 $ olarak fiyatlandırıldı ve TRIBE’nin piyasa değeri 510 milyon $ (371 milyon £) oldu.

İlk çıkışından bu yana, TRIBE kripto para birimi, Nisan 2021’de 2.329 $’dan Mayıs 2021’de 0.8092 $’a düşerek olağanüstü iyi bir performans göstermedi. TRIBE Coin, 2021’in çoğunluğu için düşmesine rağmen, 2022’de bazı küçük kazançlar elde etti. TRIBE Coin Nedir ve Tribe coin ne işe yarar sorularının burada sonuna geldiğimizi düşünüyorum.

TRIBE Coin Nedir sorusu ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki TRIBE coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz TRIBE coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :