SPELL Coin Nedir?

SPELL Coin Nedir?

SPELL Coin Nedir sorusu son günlerde sık sık sorulmaya başlandı. Spell Coin’in ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını doğru bir şekilde anlamak için Abracadabra.money’nin nasıl çalıştığına bakalım.

Merkezi olmayan finansman (DeFi) için bir platform olan Abracadabra.money, kullanıcıların USD ile sabitlenmiş MIM sabit parasını ödünç almak için faiz getiren coinlerin (ibTKNS) teminat olarak yatırmasına olanak tanır. Kullanıcının teminat olarak rehin verdiği varlığa bağlı olarak faiz uygulanabilir.

SPELL Coin şuan $0.0008 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde SPELL coinin değişimi -0.21% seviyesindeyken son bir saatte 0.38% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 157,921,743,358 tane SPELL coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $130,992,632.56 olan SPELL coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000000121 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 125,000.00000000 tane SPELL coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte SPELL Coin Nedir, SPELL Coin Kimin SPELL Coin Ne işe Yarar, SPELL Ne Projesi ve SPELL Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

SPELL Coin Nedir?

Kullanıcı tarafından oluşturulan likidite havuzları Abracadabra.money’ye güç sağladığından, likidite sağlayıcıları (LP’ler), stake edilen SPELL coinlerinin faiz getirisi (ROI) yoluyla ödüllendirilir. SushiSwap ve Abracadabra.money, Kashi Lending Technology protokolünü kullanır. Kashi, ayrı risk piyasalarına izin verdiği için risk, platformdaki işlem çiftleri arasında dağıtılmaz. SPELL Coin Nedir kısmındaki en önemli ayrıntı budur.

Abracadabra, ana sayfasında “kullanıcıların sihirli çevrimiçi para kazanmalarını” sağladığını iddia ediyor. Doğal olarak sihirli para ağaçları olmadığı gibi sihirli internet parası da yoktur. Verim çiftçiliği ve stake etme, şüphesiz yatırımcıların tutarlı karlar elde etmelerine yardımcı olabilirken, Defi, daha fazla olmasa da, geleneksel finans kadar risk taşır. İşiniz feshedilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Tüm SPELL’in yarısı, Mayıs 2021’deki coin oluşturma etkinliği sırasında yakıldı ve toplam arz 420 milyardan 210 milyara düştü. Ocak 2022’de 5,25 milyar coin daha yakılmasına karar verildi. İlk 420 milyardan, mevcut maksimum arz 196 milyarın biraz üzerinde. Bu yanıklar dolaşımda olmayan coinlere yönelik olduğundan, ticari değerin olumlu etkilenmediğini unutmayın. SPELL Coin Nedir ve kimlerin gelin beraber bakalım.

SPELL Coin Kimin? SPELL Coin Hangi Ülkenin?

Daniele Sestagalli veya Daniele Sesta, Abracadabra.Money ve istikrarlı para Magic Internet Money’nin (MIM) arkasındaki beyinlerden biridir. Bitcoin’de erken bir yatırımcı olan Sesta, Wonderland Money, SPELL/MIM ve Popsicle Finance dahil olmak üzere dApp’ler geliştirdi. Sesta, blockchain ve kripto para biriminde birçok başarıya sahip İtalyan doğumlu bir mühendis ve bilgisayar bilimcisidir. Şimdi, Terra’nın son düşüşünde ve birçok kripto para birimi projesinde MIM’i kurtarmak için çalışıyor.

Abracadabra.Money ve Terra kurucuları Daniele Sestagalli ve Do Kwon buna karşılık olarak Christensen’e ateş ettiler. MakerDAO kurucusu Rune Christensen, bu sabah erken saatlerde bir tweet’te UST ve MIM stabilcoinlerini “sağlam ponziler” olarak nitelendirdi. Abracadabra.Money ve Terra kurucuları Daniele Sestagalli ve Do Kwon hemen karşılık verdiler. SPELL Coin Nedir sorusu yanıt bulduysa bir de ne işe yarar ona bakalım.

SPELL Coin Ne işe Yarar?

Dağıtım açısından, coinin toplam arzının %7’si Mayıs 2021’de ilk DEX teklifinde (IDO) halka arz edildi, kalan %63’ü ise çoğunlukla yatırım getirisi ödülleri için kullanılacak. Bir deflasyon önlemi olarak, ödüller her yıl yarı yarıyadır. Takım, dört yıllık bir süre boyunca hak kazanacak olan kalan %30’u saklı tutar.

BÜYÜ genellikle Abracadabra.money DeFi platformunda tarımsal teşvikler olarak kazanılır. FTX, Coinbase ve Binance’in hepsinde SPELL likiditesi mevcuttur.

3 Ocak’ta 5,25 milyar SPELL’in yakılmasını çevreleyen yutturmacaya rağmen, coin bundan sonra sürekli bir düşüş eğilimine devam etti ve %80’den fazla bir düşüşle 21 Şubat’a kadar 0,024 dolardan 0,0045 dolara düştü. 16 Kasım 2021’de SPELL, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,075 $’a ulaştı, ancak o zamandan beri fiyat yaklaşık %98 düşüşle mevcut seviyesine düştü.

Kripto piyasası genel olarak 2021’in ikinci yarısında düşmeye başladığından ve 2022’nin ilk ve ikinci çeyreğine kadar devam ettiğinden düşüş trendleri kaçınılmazdır. Kripto para biriminin değeri, tekrarlanan piyasa ile birlikte Mart ortası ile Haziran ortası arasındaki 30 günde %50 azaldı potansiyel yatırımcıları endişelendireceği kesin olan çöküşler.


SPELL Ne Projesi?

SPELL Coin Nedir sorusunun cevabı CoinDesk’e göre, kısa süre önce hüküm giymiş bir dolandırıcı ve çöken Kanada borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn’in Wonderland para piyasasının yaratıcılarından biri olan “0xSifu” kimliğine girdiği ortaya çıktı.

Abracadabra.money ile ne bağlantısı var? SPELL coinin kurucusu Daniele Sestagalli, Wonderland’de Patryn ile ortak geliştirici olarak çalıştı.

Sestagalli’nin kendisinin hiçbir şeyle suçlanmadığını ve Patryn ile ne kadar yakından ilişkili olduğunun bilinmediğini belirtmek önemlidir. Ancak bu, önemli haber kuruluşlarında olumsuz yatırımcı duyarlılığına yol açabilecek olumsuz haber akışını durdurmadı.

Sestagalli bir Twitter sohbetinde şunları söyledi: “Bunun farkında olduğumu ve bir kişinin geçmişinin geleceğini belirlemediği sonucuna vardığımı herkesin bilmesini istiyorum… Onun ve iyi davranarak güvenimi kazanan herkes için savaşacağım. SPELL Coin Nedir makalemiz burada son buluyor

SPELL coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki SPELL coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz SPELL coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :