SNX Coin Nedir?

SNX Coin Nedir?

Synthetix (SNX), sentetik varlıkların çıkarılmasına izin veren bir Ethereum blok zinciri sistemidir. SNX Coin Nedir sorusunun en net cevabı ise altın ve gümüş gibi sentetik emtiaların yanı sıra sentetik kripto para birimleri, sentetik ters kripto para birimleri, sentetik kripto para endeksleri ve sentetik fiat para birimlerini destekleyen merkeziyetsiz bir para birimidir. Platform, kripto ekosisteminin blok zinciri olmayan varlıklara maruz kalmasını genişleterek daha olgun bir finans sektörüyle sonuçlanır.

SNX Coin şuan $2.70 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde SNX coinin değişimi 3.16% seviyesindeyken son bir saatte 0.02% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 328,193,104 tane SNX coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $884,481,600.52 olan SNX coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000409091 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 37.03703704 tane SNX coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte SNX Coin Nedir, SNX Coin Kimin SNX Coin Ne işe Yarar, SNX Ne Projesi ve SNX Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

SNX Coin Kimin? SNX Coin Hangi Ülkenin?

SNX Coin Nedir sorusunun bir kilit parçası da takım ve projenin kime ait olduğudur. Kain Warwick, Ethereum tabanlı bir türev likidite sistemi olan Synthetix’in kurucusudur ve şu anda geliştirme ekibini yönetmektedir.

Daha önce Avustralya’da en bilineni Blueshyft olan kripto para ödeme hizmetleri kurdu. Aynı zamanda şirkette icracı olmayan yöneticiydi. Warwick, daha önce Blockchain Australia Danışma Konseyi’nde ve Burger Collective’in Danışma Kurulu’nda görev yaptı.

Daha önce belirtildiği gibi, Havven projenin ilk adıydı ve 2018’in başlarında bir ICO ve yerel parası SNX’in önde gelen kripto firmalarına satışı yoluyla 30 milyon dolar kazandı. Justin Moses ve Clinton Ennis, Synthetix çekirdek ekibinin iki ek kilit üyesidir.

Justin Moses, Synthetix’in CTO’su ve başından beri projede yer alıyor. Synthetix’e katılmadan önce Moses, MongoDB’de Mühendislik Direktörüydü. Tasarım ve dağıtım konusunda uzmanlaşmış, büyük ölçekli sistemlerde kapsamlı deneyime sahiptir.

Synthetix’in Kıdemli Mimarı Clint Ennis, yazılım mühendisliğinde 18 yılı aşkın deneyime sahiptir. Geleneksel finanstan gelen Ennis, JPMorgan Chase’de Mimar Lider olarak çalışıyordu. SNX Coin Nedir sorusuna cevap verdiğimize göre bakalım şimdi de SNX Coin ne işe yararmış.

SNX Coin Ne işe Yarar?

Synth’ler Ethereum’da yayınlandığından, bunları Curve ve Uniswap gibi diğer DeFi platformlarında likidite sağlamak ve faiz kazanmak için kullanabilirsiniz. Sentetikler ve türevler, fiyat keşfini kolaylaştırarak ve oynaklığın azaltılmasına yardımcı olarak olgun piyasaların veya dengeye ulaşmış piyasaların gelişmesinde kritik bir rol oynar.

Synth’ler, akıllı sözleşmeye dayalı fiyat keşif protokolleri olan merkezi olmayan oracle’lar aracılığıyla temsil edilen varlıkların değerlerini takip eder ve Synth’leri temel varlıklara sahipmişsiniz gibi tutmanıza ve değiştirmenize olanak tanır. Synth’ler, altın ve gümüş gibi sıradan kripto yatırımcılarının genellikle erişemeyeceği varlıklara erişmenizi sağlar ve bunları hızlı ve etkili bir şekilde ticaret yapmanıza olanak tanır.

Synth’ler, Paxos’un PAX Gold (PAXG) gibi altın külçeleriyle desteklenen tokenize edilmiş emtialarla aynı değildir. PAXG’ye sahip olmak, altta yatan altına sahip olduğunuzu ve Paxos’un sizin için elinde tuttuğunu gösterir, ancak Synthetix’in sXAU’suna sahip olmak, dayanak varlığa sahip olmadığınız ve yalnızca altının fiyatına maruz kaldığınız anlamına gelir.

SNX Coin Nedir?

Synthetix, kullanıcıların emtialar, fiat para birimleri ve hatta hisse senetleri dahil olmak üzere çeşitli türevler oluşturmasına, depolamasına ve ticaretine olanak tanıyan merkezi olmayan bir varlık sigortası sistemidir. Bunu, en belirgin olanı Bitcoin (BTC) olan belirli kripto para birimleri ile de yapabilirler.

Sentetik varlıklar veya Synth’ler, temel varlıklara değer ve likidite katarken aynı zamanda geleneksel finansal varlıkları ve yenilikçi ticaret tekniklerini daha erişilebilir hale getiren Synthetix Network Token (SNX) tarafından teminat altına alınır. SNX Coin Nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki protokollere göz atmanız gerekir.

  • ProtocolDAO: Synthetix’in akıllı sözleşmeleri ve protokol güncellemeleri için finansmanı yönetir.
  • GrantsDAO: Synthetix’te topluluk temelli kamu malı uygulamalarının finansmanını yönetir.
  • SynthetixDAO: Ağın büyümesine yardımcı olan kuruluşlar için finansmanı yönetir.

SNX Ne Projesi?

SNX Coin Nedir ve projesi ne projesi merak mı ediyorsunuz. Synthetix başlangıçta Avustralyalı kar amacı gütmeyen bir şirket olan Synthetix Vakfı tarafından yönetiliyordu, ancak 2020’de yetki üç merkezi olmayan özerk kuruluşa (DAO) devredildi. ProtocolDAO, protokol iyileştirmelerinden ve Synthetix’in akıllı sözleşmelerinden sorumluyken, GrantsDAO, Synthetix’teki kamu malları için topluluk taleplerini finanse ediyor ve synthetixDAO, ağın büyümesine yardımcı olan varlıklardan sorumlu.

SNX coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki SNX coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz SNX coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :