REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

Bu teknik inceleme, Redlight Chain’in ($REDLC), gazsız blok zincirimizin optimizasyonu yoluyla Blok Zinciri Ölçeklenebilirlik, Yerinden Yönetim ve Güvenlik Üçlemesini nasıl çözmeyi hedeflediğini özetlemektedir. Her iki tarafın kullanım durumlarından ödün vermeden $REDLC’nin “World of DeFi” ile “Gerçek Dünya” iş kullanımına nasıl gerçek köprü olabileceğini size göstermeyi amaçlıyoruz.

REDLC Coin şuan $0.05 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde REDLC coinin değişimi 0.01% seviyesindeyken son bir saatte 0.01% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 188,999,713 tane REDLC coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $9,472,914.94 olan REDLC coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000007937 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 2,000.00000000 tane REDLC coin alabilirsiniz.

Giriş: 3 Yönlü Soruna Gazsız Bir Çözüm

Redlight Chain, Layer 1 EVM (Ethereum Virtual Machine)[1] uyumlu bir Blockchain’dir, ancak geleneksel EVM uyumlu blockchainlere devrim niteliğinde değişiklikler getirir. Tipik olarak konuşursak, EVM uyumlu blok zincirleri Ölçeklenebilirlik, Yerel Yönetim ve Güvenliği çözmeye çalışıyor.

Redlight Finance ekibi, inovasyonuyla bu sorunlara bir çözüm bulduğunu düşünüyor. Bu Tanıtım Yazısı boyunca, bu üçlemeyi nasıl ele aldıklarını ve çözümlerimizi nasıl ele aldıklarını okuyacaksınız.

REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

Çoğu Blockchain, Blockchain Trilemma’ya mükemmel bir çözüm sunmaya çalışır, ancak genellikle bu sektörlerden en az birinde (tüm 3 değilse de) kusurları vardır. $REDLC ile amacımız, Gazsız bir Blok Zinciri kullanarak bu kusurları en aza indirgemek ve doğal olarak Ölçeklenebilirliğe etkin bir şekilde öncelik vererek Merkezileşme ve Güvenliğe odaklanabilmemizdir.

Defter akademisinin dediği gibi:

“Soruna bir çözüm, kripto para biriminin ve blok zincirin daha fazla benimsenmesine ve teknolojinin endüstriler arasında yaygın bir şekilde kullanılmasına yol açabilir.”

Redlight Finance olarak hemfikiriz ve bir bütün olarak endüstrinin büyümesi için bu tür bir inovasyon gerekli.

Bölüm 1: Ölçeklenebilirlik

Ölçeklenebilirlik, herhangi bir kuruluşta, işte veya fikirde hayati bir parçadır. Temel işlevselliği, faydayı ve çözümü korurken söz konusu varlığın ne kadar büyüyebileceğini ifade eder. Bir Blockchain için ölçeklenebilirlik, kullanıcılarda/sektörlerde büyürken ve genişlerken, işlem/blok hızlarını ve çıktısını koruyan Blockchain anlamına gelir.

$REDLC bunu nasıl yapıyor?

Doğası gereği gazsız (tamamen gazsız, 0.000001 değil, gaz için kullanmak karşılığında başka bir jeton almak için bir jeton yatırmak değil, 0’daki gibi gerçekten gazsız) olan $REDLC, Blockchain’in geçişe dayanan endüstrilere entegre edilmesini sağlar veya bilgilerin bir noktadan diğerine kullanımı.

Bildiğiniz gibi, bu dünyadaki hemen hemen her endüstriyi ifade eder.

Geleneksel Blockchain’lerle ilgili sorun, gerçek dünyadaki endüstrilerin/şirketlerin sadece bu işlemleri gerçekleştirmek için gaz ödemek zorunda kalmak veya tüketicilerinin gaz ödemesini istememesi gerçeğidir. İşlem bireysel olarak ne kadar küçük olursa olsun, bu işlemlerin sektör/şirket ölçeğinde maliyeti artabilir.

Gaz ücretlerinin açıklanması, Blockchain Teknolojisini hem şirketlere hem de tüketicilere açıklarken ek bir giriş engeli olarak hizmet edebilir.

Hem perakende yatırımcılar hem de sektörler bu girişimi istemiyor. Bu nedenle, gazsız bir Blockchain olması, aksi takdirde Blockchain Entegrasyonunu asla ikinci kez düşünmemiş olabilecek sektörleri hedeflememize olanak tanır.

Oyunla Ölçeklendirme

Ölçeklendirmenin mümkün olduğu bir endüstrinin mükemmel bir örneği, özellikle halihazırda kurulmuş NFT oyunları olmak üzere, milyarlarca dolarlık oyun endüstrisidir. Tipik olarak, NFT oyunları, aşağıdaki sorunlardan biri veya bunların bir kombinasyonu nedeniyle platformlarının doğru kullanımından yoksun olabilir; gaz fiyatları, tıkanıklık ve/veya hizmet eksikliği. $REDLC en büyük iki engeli çözüyor: gaz fiyatları ve tıkanıklık.

Perakende Pazarını Çekmek

Halihazırda kurulmuş bir kripto para birimi baskın kitlesi içinde ölçeklendirme, Blockchains ile tipiktir. $REDLC bu anlamda farklı değil, ancak standartların dışında ölçeklenebilirlik sağlamayı da hedefliyorlar. Blockchain teknolojimiz sayesinde, sadece perakende pazarını çekmemize izin vermiyor (satın alma, jeton / jeton satışı vb. için). ), ancak yönetişim belirteci olarak $REDLC’yi kullanan herhangi bir şirket/protokolün artık kendi perakende kitlesini çekmek için daha kolay bir yolu var – $REDLC, girişin önündeki genel merkezi olmayan finans engelini basitleştirdi: Gaz.

Oyun oynamakla ilgilenen bir kişiyi, oyununuzu oynayabilecekleri ve karşılığında kripto para kazanabilecekleri konusunda eğitmek, anlaşılması nispeten kolay bir kavramdır. Ancak, yaptıkları her işlemin bir gaz ücretine tabi olacağını ve bazen tahmin edilemeyen, bu nedenle aslında oynamalarının maliyetinin yeni başlayanlar için oldukça kafa karıştırıcı olduğunu ve kesinlikle ademi merkeziyetçi bir partiye yapılacak en dostça davetiye olmadığını açıklamak.

$REDLC’nin gazsız teknolojisi, bu muazzam ve bazen kafa karıştırıcı giriş engelini ortadan kaldırır ve kripto dünyasının dışında gerçek bir büyümeye izin verir.

Farklı endüstrilerde blok zinciri entegrasyonu, aynı zamanda başka türlü kripto olmayan yatırımcıların kitlesel olarak benimsenmesi yoluyla, kripto para birimi piyasasının bir bütün olarak büyümesine izin verir.

Redlight Finance ekibi, $REDLC’nin kripto ve kripto olmayan dünyalar arasında çok önemli bir bağlantı olabileceğine inanıyor.

İşlem ve Blok Hızlarını Nasıl Koruyorlar?

Genel Blockchain benimseme yoluyla ölçeklenirken, doğrulama yoluyla da ölçeklenmesi gerekir, aksi takdirde Blockchain çökmesi/kullanıcıların kesinti süresi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bunun çözümü, Bitcoin’in neredeyse hiç ağ sorunu yaşamama nedenine benzer; İş Kanıtı makinelerinin mutlak kitle ağıdır. $REDLC için, doğrulayıcıların ölçeklendirilmesi, Blockchain’imizin büyümesi için çok önemlidir.

  • Doğrulayıcılar, bir Blockchain hakkındaki bilgileri doğrulamak için ödeme yapılan Düğüm Uç Noktalarıdır.

Planımız, Blockchain’imizin büyümesi ve benimsenmesiyle birlikte, tüm doğrulayıcıları bir kerede serbest bırakmak ve büyümeyi kısıtlamak yerine, satın alınabilecek doğrulayıcı grupları yayınlayacağız. Bu, Blockchain’imizle büyümemizi sağlar. Test sırasında Blockchain’imiz <= 2 Saniye Blok Hızını korudu.

Bölüm 2: Yerel Yönetim

Tipik bir organizasyon veya varlıkta, şeyler veya süreçler tek bir merkezi varlık tarafından kontrol edilme eğilimindedir. Bir Blockchain’deki ademi merkeziyetçilik, bu kontrol gücünü alır ve onu dünyanın her yerindeki birden fazla kişiye yayar. $REDLC için bu, merkezi bir varlık tarafından kontrol edilmek yerine Blockchain üzerindeki bilgileri yöneten doğrulayıcılar (düğümler) aracılığıyla yapılır. Çoğu EVM-1 uyumlu Blok Zinciri, İş Kanıtı (POW), Hisse Kanıtı (POS) ve Yetki Kanıtı (POA) gibi çeşitli farklı yöntemlerle bu şekilde çalışır. $REDLC, POA’nın kapsamına girer. POS’un yükseltilmiş bir şeklidir.Parasal değerle stake etme ihtiyacı yerine, validator’ın “kimliği” bunun yerini alır ve bir stake rolünü üstlenir.

REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

Bölüm 3: Güvenlik

Kriptografi[5] yoluyla bir teknoloji olarak blok zincirleri son derece güvenlidir, ancak hiçbir şey geçirimsiz değildir.

Uyarlanabilirlik, yükseltilebilirlik ve esneklik, herhangi bir teknolojinin en üst düzeyde güvenliğini sürdürmesi için önemli faktörlerdir. $REDLC, ağ ve sunucu etkinliğini izlemek için özel bir güvenlik ekibi sağlayarak bu üç faktörü uygular.

Bununla birlikte, çoğu Blockchain güvenlik sorunu mutlaka hack değil, daha çok sosyal mühendislik ve sömürüdür. Daha önce de belirtildiği gibi, hiçbir şey geçirimsiz değildir, ancak riskler hafifletilebilir. Yetki Kanıtı, merkezi olmayan yapısını tek bir varlığa dayanmamak için kullanmamıza, bunun yerine “risk” yükünü tüm doğrulayıcılar arasında yaymamıza izin verir. Bu, ağı hedefli bir saldırı yoluyla etkilemeyi son derece zorlaştırıyor. Örneğin, Proof of Authority’deki merkezi olmayan oylama süreci aracılığıyla kötü niyetli bir doğrulayıcı diğer doğrulayıcılar tarafından ağdan atılabilir.

** Bittiğinde güvenlik denetimini nereye bağlayacağımızı tekrar kontrol edin **

Ağ Saldırıları: Cep Sistemi ™

Blok zincirlerinde onları yavaşlatmak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ağ saldırıları yaygın olabilir. Geleneksel blok zincirlerde gaz maliyeti, tıkanıklık dönemlerinde daha fazla gaz gerektirerek bu sorunu hafifletti, işlemleri pahalı hale getirdi ve bu da toplam işlem miktarını azalttı. Basitçe söylemek gerekirse, blok zinciri kullanıcıları, ağ meşgulken daha pahalı olabileceğinden gerekli miktarda gazı harcamak istemeyebilir, bu da ağın doğal olarak temizlenmesini ve normal çalışmaya dönmesini sağlar.

$REDLC gazsız bir blok zinciri olduğundan, böyle doğal bir çözüm için bir aracımız yok, bu yüzden “Pocket System ™” i geliştirdik. “Cep Sistemi ™”, işlemlerin bölünmesini tıkanıklığı hafifletmeye izin veren akıllı bir kuyruk mekanizmasıdır. “Pocket System ™”, ağ saldırılarını otomatik olarak algılayabilir ve bunları ağın geri kalanını “etkilemeden” doğrulanmak üzere özel olarak ayrı bir cebe yönlendirebilir.

REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

Kriptonun Geleceği: Gazsız

Redlight Finance, gerçekten gazsız bir blok zincirine sahip olma çözümünü elde etti.
Diğer ilan edilen gazsız blok zincirlerinden farklı olarak, $REDLC, kullanıcıların gaz için kullanmak üzere bir yönetişim jetonunu (hala “teknik olarak ücretsiz” olan) almak için yönetişim jetonunu stake etmelerini veya örnek olarak gaz ücretinin 0.0000001/işlem kadar düşük olmasını gerektirmez. ve bunu gazsız olarak etiketleyin (tıkanıklık zamanlarında artabilir ve artabilir). İşlem başına 0 gaz gerektiren gerçekten gazsız bir blok zincirimiz var. Bu, ücretsiz olarak 0’dır. Oksijen gibi özgür ve güneş ışığı gibi özgür.

Bunu, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi tescilli bir Yetki Kanıtı sistemi kullanarak başardık:

REDLC Coin Nedir? Blockchain Trilemma Redlight Zincirini Çözme

BTC’nin piyasa hareketleri. Normdaki bu sapmayı inovasyonlarıyla, özellikle de yakma planımızla gerçekleştirmeyi hedefliyorlar.

Bu yakma planı, toplam 210 milyon $ REDLC arzı ile başlayıp, sonunda toplam arz olarak 21 milyona kadar yakmayı içermektedir.

$REDLC nasıl yakılabilir?

$REDLC çeşitli şekillerde yakılabilir, ana yol isteğe bağlı gaz özelliğimiz aracılığıyla yanma olacaktır.

Blok zincirimiz teknik olarak gazsız olmasına rağmen, işleminizi potansiyel olarak hızlandırmak için gaz ödemeyi seçmenize izin veren bir özellik ekledik.

Mevcut teknoloji ile, çoğu kripto ekosistemi zaten ödeme yapan gazın kurulması etrafında inşa edilmiştir. 0 ile sınırlamak, kripto endüstrisinin büyük bir bölümünün katılımını sınırlayabilir.

Gazın başka bir yere gitmesi yerine, tüm ekosistemi daha iyi beslemek için onu yakmanın en iyisi olacağına karar verdik. Gaz isteğe bağlı olsa da, günlük işlemler için 0 gazın korunmasını şiddetle tavsiye ederiz, ancak isteğe bağlı gaz kullanmak “sıra atlamak” için bir araç olarak kabul edilebilir. Örneğin, gerçekten kaçırmak istemediğiniz bir NFT basımı geliyorsa, işleminizi hızlandırmak için her zaman bir gaz ücreti ödeme seçeneğiniz olacak ve bu, size NFT’yi basma şansınızı artıracaktır. muhtemelen bir “gaz savaşı”[6].

Kullanıcılar isteğe bağlı gaz ücretini ödemeyi tercih ettiklerinde, bu, dolaşımdaki arzı azaltmaya yardımcı olarak uzun vadede tüm $REDLC ekosistemine daha fazla yardımcı olur ve bu da ekonomik olarak değeri artırması gerekir.

İsteğe bağlı gaz özelliği, başlangıçta $REDLC’yi yakmanın tek yolu olacaktır, ancak Redlight Finance’te, $REDLC’de başlatılacak olan gelecekteki projelerimizin bazılarında buna yardımcı olacak özellikler uygulayacağız.

Arz 21 milyona ulaştığında ne olur?

Kullanıcılar isteğe bağlı gazı kullanmaya devam edebilecek, ancak bu artık yanmayacak. Bunun yerine $REDLC doğrulayıcılarına sahip olan ve bunları işleten kullanıcılara verilecektir.

REDLC Coin Fiyat Tahmini

REDLC Coin kaç dolar olur diye merak eden ve REDLC Coin fiyat tahmini almak isteyenler için en güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgileri sizlere aktarıyoruz. REDLC coinin önümüzdeki günlerde $0.055 seviyelerine kadar çıkmasını bekliyoruz. Ancak REDLC coin için kötü senaryo gerçekleşir ve güven ortamı sarsılırsa $0.04 seviyelerine kadar gerileyebileceğini düşünüyoruz. REDLC Coin Yorum ve fiyat tahminlerine bakılacak olursa pozitif bir hava hakim.

REDLC Coin Fiyat Tahmini 2023

REDLC Coin 2023 yılında iyi gidişatını devam ettirecek gibi gözüküyor. REDLC coinin $0.05 seviyelerinden $0.075 seviyelerine kadar çıkmasını bekliyoruz. Genel olarak REDLC Coin 2023 yılında $0.0625 $0.075 seviyeleri arasında gidip gelecek gibi gözüküyor. Tabi bunlar bizim teknik analizlerimizin sonucunda vardığımız 2023 yılı REDLC Coin Fiyat Tahmini ve REDLC coin yorumu. Yatırımcı olarak sizlerin de kendi araştırmalarınızı yapmanızı ve çeşitli kaynakları kullanmanızı öneririz.

REDLC Coin Fiyat Tahmini 2024

Tahminlerimize göre 2024 yılı REDLC coin için güzel geçecek. REDLC coin ve kripto para piyasası istikrarlı yükselişine devam ederse REDLC coin 2024 yılında $0.075 civarlarından $0.1025 bölgesine kadar yükseliş gösterebilir. REDLC Coini 2024 yılında $0.0875 $0.1025 bölgesinde izlemeyi tahmin ediyoruz. Eğer uzun vadeli bir yatırımcı iseniz bu 2024 yılı REDLC Coin fiyat tahmininden yararlanabilirsiniz.

REDLC Coin Fiyat Tahmini 2025

2025 yılı için REDLC Coin Fiyat tahminine baktığımız zaman biraz geri çekilme ve ardından tekrar yükseliş beklemekteyiz. $0.1025 seviyelerinden bir küçük düşüş ile tekrardan $0.0875 seviyelerine gerileyebiliriz. Ama bu gerileme kalıcı olmayacaktır. REDLC coin fiyatının yıl sonuna doğru toparlanma ile rayına tekrar oturmasına bekliyoruz. Uzun vadede 2025 yılı için izleyeceğimiz aralık $0.125 ve $0.1375 arası olacaktır.

REDLC Coin Fiyat Tahmini 2027

2027 yılının kripto para piyasasının iyice oturmuş olacağı bir yıl olmasını öngörüyoruz. O yüzden 2027 yılı için yapacağımız tahminler de iyimser olacaktır. REDLC Coin 2027 yılında $0.155 seviyelerine doğru ilerleyecek diye tahmin ediyoruz. Hatta yıl sonunda $0.185 bölgesinde tavan yapıp yatırımcısına iyi bir gelir elde etme potansiyeline sahip. Tabi 2030’a giden bu kritik yılda olacakları tahmin etmek pek de kolay değil.

REDLC Coin Fiyat Tahmini 2030

2030 yılı için şimdiden REDLC coin fiyat tahmini yapmak her ne kadar zor olsa da biz elimizden geldiğince REDLC Coin Fiyat tahmini 2030 serisini de devam ettirmek istiyoruz. 2030 yılı daha önce de bahsettiğimiz gibi kripto para piyasaları için özel bir yıl olabilir. REDLC Coin bu yılda $0.245 ‘ı görebilir. Bu şu an bulunduğumuz yıldan uzak bir tahmin olarak gözükse de 2030 yılı için erişilebilir gözüküyor. REDLC Coin yorumları da bu coinin 2030 yılında $0.225 $0.245 seviyeleri arasında olacağını söylerken bizim yorumumuzu da doğruluyor. Uzun vade yatırımcıları için REDLC coin iyi bir tercih gibi görünüyor.

Sonuç

Tamamen ve gerçekten gazsız olması, $REDLC’nin gerçek dünyadaki işletmelere toplu olarak entegre edilebilen ve aynı anda akıllı sözleşmeler ve NFT’ler ile geleneksel EVM anlamında çalıştırılabilen ilk Blockchain olmasına izin veriyor.

Gerçek dünya işletmeleri, her işlem için gaz ücreti ödeme ihtiyacı, tıkanıklığın getirebileceği sorunlar (Cep Sistemi sayesinde) veya merkezi olmayan yapısı nedeniyle Blockchain’in güvenliği ve/veya güvenilirliği ile ilgilenmek zorunda kalmayacak. .

Redlight Finance olarak, sorunlarına güvenli, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir çözüm bulmak isteyen herkese kripto dünyasını açmasına olanak tanıyan ve aynı anda Akıllı Sözleşmelerin gerçek yeteneklerini ve faydalarını sergileyen bir ekosistem oluşturmaya çalışıyorlar.

$REDLC’yi nasıl geliştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için adresindeki web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
https://Redlight.finance

Gerçek dünyadaki işinizi Blockchain’imize nasıl entegre edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen REDLC ekibine business.development@redlight.finance adresinden e-posta gönderin.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :