RBTC Coin Nedir? (Rootstock Smart Bitcoin)

RBTC Coin Nedir? (Rootstock Smart Bitcoin)

RBTC Coin, kripto para dünyasında hızla yükselen bir dijital para birimidir. İsmini, RSK İnternet Değişim Protokolü tarafından desteklenen bir Ethereum tabanlı özel bir alt zincir olan Rootstock (RSK) ağından alır. Bu alt zincir, Bitcoin blok zinciriyle birleştirildiği için Bitcoin kullanıcılarına daha fazla işlem kolaylığı sağlar. RBTC Coin, bu alt zincirin kendi para birimi olup, RSK Network’te kullanılmaktadır.

RBTC Coin Nedir? (Rootstock Smart Bitcoin)

Rootstock Smart Bitcoin Coin şuan $37,202.00 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Rootstock Smart Bitcoin coinin değişimi 0.00% seviyesindeyken son bir saatte 0.00% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 2,794 tane Rootstock Smart Bitcoin coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $103,926,291.29 olan Rootstock Smart Bitcoin coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0005606061 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 0.00268803 tane Rootstock Smart Bitcoin coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Rootstock Smart Bitcoin Coin Nedir, Rootstock Smart Bitcoin Coin Kimin Rootstock Smart Bitcoin Coin Ne işe Yarar, Rootstock Smart Bitcoin Ne Projesi ve Rootstock Smart Bitcoin Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

RBTC Coin Kimin RBTC Coin Hangi Ülkenin?

RBTC Coin, Rootstock (RSK) ağına ait bir dijital para birimidir. RSK ağı, Bitcoin ağına bağlı bir sidechain olarak çalışır ve Bitcoinin blok zinciriyle etkileşime girerek akıllı sözleşmeleri destekler. Bu nedenle RBTC Coin, RSK ağını kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından kullanılır.

RBTC Coin Ne İşe Yarar?

RBTC Coin, RSK ağında birkaç farklı amaç için kullanılır. Bunlardan ilki, akıllı sözleşmelerin çalışmasını sağlamaktır. Akıllı sözleşmeler, programlanabilir anlaşmalardır ve otomatik olarak yürütülerek belirlenen şartlar gerçekleştiğinde belirli bir eylemi gerçekleştirir. RBTC Coin, bu akıllı sözleşmelerin çalışması için gereken işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

Ayrıca, RBTC Coin aynı zamanda RSK ağı üzerindeki değer transferi için de kullanılır. Kullanıcılar, RBTC Coin’i gönderip alarak değer transferi yapabilirler. Bunun yanı sıra, RBTC Coin, ağdaki düğümler tarafından blok zincirine eklenen işlemlerin güvenliğini sağlamak için de kullanılır.

RBTC Coin Ne Projesi?

RBTC Coin, Rootstock (RSK) ağının para birimidir. RSK ağı, Bitcoin ağına bağlı bir sidechain olarak çalışırken, RBTC Coin RSK ağında kullanılan ana para birimidir. RSK ağının temel amacı, Bitcoin blok zincirinde akıllı sözleşmeleri desteklemektir. Bunu sağlamak için RSK ağı, Bitcoin ağındaki işlemleri kopyalayarak ve akıllı sözleşmelerin çalışmasını sağlayarak birlikte çalışır.

Ayrıca, RSK ağı, daha önce Ethereum tarafından sunulan akıllı sözleşme yeteneklerine benzer bir şekilde çalışır ve Solidity programlama dilini destekler. Bu sayede geliştiriciler, Ethereum için oluşturdukları akıllı sözleşmeleri RSK ağına kolayca taşıyabilirler.


RSK ağı, akıllı sözleşmeleri Bitcoin blok zinciriyle birleştirerek güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamayı hedefler. Bu da RSK ağına ve RBTC Coin’e olan talebi artırır ve kullanıcıların daha fazla işlem yapmalarını sağlar.

RBTC Coin Arzı Ne Kadar?

Rootstock Smart Bitcoin Coin’in toplam arzı 2,794 tanedir. Yani an itibariyle 2,794 tane Rootstock Smart Bitcoin Coin vardır ve toplam değeri $103,926,291.29 dolardır.

RBTC Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Rootstock Smart Bitcoin coin için takip edeceğimzi fiyat $75.85 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $46.25 $55.5 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

RBTC Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 2,794 adet Rootstock Smart Bitcoin coin bulunmaktadır. Rootstock Smart Bitcoin Coinlerinin toplam piyasa değeri $103,926,291.29 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:LUNC Coin Nedir ? (Terra Classic)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :