POND Coin Nedir? (Marlin)

POND Coin Nedir? (Marlin)

POND Coin Nedir sorusunun cevabı Marlin Protokolünü anlamaktan geçer. Yüksek performanslı altyapılara sahip merkezi olmayan blok zinciri ağları, Marlin protokolü aracılığıyla kullanıma sunulur. Bu uygulamaları Web 2.0 öncüleriyle özdeş hale getirmek için, ağ katmanında performanslarını ve ölçeğini iyileştirir.

Geliştiriciler, Marlin ağındaki metanodlar tarafından çalıştırılan MarlinVM yönlendirici arabirimini kullanarak benzersiz kaplamalar oluşturabilir ve uç hesaplamaları çalıştırabilir.

POND Coin Nedir anlamak için size bir dizi liste göstereceğiz. Bindirmeleri Marlin VM oluşturduğu için, aşağıdaki gibi dikkate değer özelliklere sahip olacaklardır:

 • Blok zinciri ölçeklenebilirliği, gecikmeyi azaltarak artırılabilir.
 • Son derece merkezi olmayan.
 • Blok zinciri ölçeklenebilirliği, gecikmeyi azaltarak artırılabilir.
 • Anonim ağlar oluşturmak için Marlin SDK ve Marlin Foundry’den yararlanın.
 • Gelişmiş önbelleğe alma, daha hızlı yanıt süreleriyle sonuçlanır.

Gelin hep birlikte göz atalım POND Coin Nedir, POND Coin Kimin POND Coin Ne işe Yarar, POND Ne Projesi ve POND Coin Hangi Ülkenin.

POND Coin Nedir?

POND, geçiş ağını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için yetki vermek ve telafi etmek için Marlin düğümlerini kullanabilir. 1 milyon POND’u kilitleyerek 1 MPOND basabilir ve 1 MPOND’u bir milyon POND ile değiştirebilirsiniz.

 • Bir köprü, MPOND’un akıllıca basımını kontrol etmek için POND’un MPOND’a veya MPOND’un POND’a dönüşümünü kontrol eder.
 • Ağa katılmak için her Marlin düğümünün delegasyonlarda en az 1 MPOND’a ihtiyacı vardır.
 • Yalnızca MPOND sahipleri, POND yönetişimi için oy kullanabilir veya önerilerde bulunabilir.
 • POND’dan MPOND’a giderken bir gecikme olur, ancak tam tersi anında gerçekleşir.
 • POND ve MPOND’un her ikisi de 10.000.000.000 maksimum beslemeye sahiptir.
 • Validator stake ödülleri POND olarak ödenirken, FlowMint MPOND’u dağıtır.

Açık protokol Marlin aracılığıyla DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ mimarisi sunulmaktadır. Geliştiricilerin özelleştirilmiş bindirmeleri uygulaması ve uç hesaplamaları gerçekleştirmesi için sanal bir yönlendirici arabirimi sunan MarlinVM, Marlin ağındaki Metanodes olarak adlandırılan düğümler tarafından çalıştırılır. POND Coin Nedir ve katmanları nelerdir gelin bir göz atalım.

MarlinVM kullanılarak oluşturulabilecek önemli katmanlar şunları içerir:

 • Blok zincirlerini ölçeklendirmek için düşük gecikmeli blok çok noktaya yayın
 • Arbitrajcılar için düşük gecikmeli mempool senkronizasyonu
 • Ağ ağları
 • Karma ağlar gibi anonimlik ağları
 • API’nin Infura, Alchemy vb. için cihaz optimizasyonu ve önbelleğe alma yanıtları

Yerel yardımcı program belirteci POND aşağıdakiler için kullanılır:

 • Stake yoluyla ağda doğrulayıcı düğümleri çalıştırma
 • Ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetişim teklifleri yapmak ve oylamak

POND Coin Kimin? POND Coin Hangi Ülkenin?

Marlin, Siddhartha, Prateesh ve Roshan’ın yaratıcıları, eşler arası ağ oluşturma konusunda çok fazla deneyime sahipti. POND Coin Nedir sorusunda kurucu takım da çok önemli.

Siddhartha, iki ABD patentinin yaratıcısı ve üretimde parçalama kullanan ilk yüksek verimli blok zinciri olan Zilliqa’nın yaratılmasının arkasındaki adam. Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de geçirdiği zamandan beri deneyim sahibidir. Prateesh, bilgisayar ağlarında uzmanlığa sahip bir Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) doktora adayıdır ve Roshan, Boost C++ kitaplıklarına katkıda bulunan açık kaynağın tutkulu bir destekçisidir.

Ethereum Vakfı’ndan eski araştırmacılar, Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması’nda (ICPC) dünya madalya sahipleri ve Facebook, Cisco ve Bosch’tan geçmişe sahip mühendislerin tümü proje üzerinde çalışıyor. Danışmanları arasında Chord DHT gibi önemli P2P yayınlarının yazarlarının yanı sıra Bittorrent’in eski CEO’su ve MIT ve Princeton’dan profesörler yer alıyor. Michael Arrington, Electric Capital ve Binance Labs, diğerleri arasında Marlin’i finanse etti.

POND Coin Ne işe Yarar?

POND Coin Nedir? (Marlin)

Ağ katmanı iyileştirme odaklı birkaç katman-0 projesinden biri Marlin’dir. Marlin, teşvikli bir IPFS olan Filecoin gibi, teşvikli bir libp2p’nin eşdeğeri olduğunu iddia ediyor. Her eşler arası uygulamanın çalışması için dağınık düğüm ağı gerektirmesi nedeniyle, Marlin, merkezi olmayan web boyunca her yerde bulunur.

Bu nedenle, Marlin blok zincirine özgü değildir. Çeşitli katman-1 ve katman-2 platformları için tasarlanmış ağ geçitleri sağlar. Ölçeklenebilirlik üçlemi, diğer birçok ölçeklendirme çözümünü etkileyen ve kullanıcıları performanstan ödün verme, merkezi olmamak veya güvenlik arasında seçim yapmaya zorlayan bir sorundur. Buna karşılık, ağ katmanındaki ilerlemeler, büyük ölçüde fikir birliği katmanları için geçerli olan bu kısıtlamalarla kısıtlanmaz.

Marlin ekonomisi iki coin kullanır: MPOND ve POND. POND’un arzı 10.000 ile sınırlıdır, ancak MPOND’un kaynağı 10.000.000.000’dir. 1 MPOND gönderen ve 1.000.000 POND alan bir köprü, iki coin arasında dönüştürmeyi kolaylaştırır. 3.184.000.000 POND ve 4.623 MPOND ilk olarak oluşturulur ve POND çoğunlukla doğrulayıcılara ve topluluğa dağıtılır. Köprü üzerinden yapılan dönüşümler nedeniyle bu rakamlar zaman içinde değişebilir. Her Marlin Metanode, stake teşviki olarak POND elde etmek için MPOND’u hisselendirmelidir.

Marlin akıllı sözleşmelerinin üzerine inşa edildiği Ethereum düğümleri ağı, yürütmelerinin geçerliliğini sağlar. POND Coin Nedir ve ne işe yarar az çok anlattığımızı düşünüyoruz.


POND Ne Projesi?

Metanode’lardan oluşan Marlin ağı, ağa koydukları materyali doğrulayamamaları nedeniyle DDoS ve spam saldırılarına maruz kalırsa, stake edilen MPOND’larının ve devredilen POND’larının azaltılması tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

Ağ, müşterilerin ihtiyaç duydukları SLA’larla performans ve kullanılabilirlik güvenceleri almalarını ve bunun için adil bir şekilde telafi edilmesini sağlamak için İş Kanıtı’na benzer şekilde silme kodlaması kullanan yapılandırılabilir artıklık kullanır.

Ek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için, Pond DAO tarafından önceden onaylanmış küresel problara sahip bir üçüncü taraf denetçiler ağı, sürekli performans ve kapsam izleme sağlar. Ağın SLA taahhütlerini yerine getirememesi sonucunda zarara uğrayan kullanıcılar, DAO tarafından garanti edilen bir sigorta fonu tarafından tazmin edilir. POND Coin Nedir yazımız burada son buluyor.

POND coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki POND coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz POND coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :