POLY Coin Nedir? (Polymath)

POLY Coin Nedir? (Polymath)

Polymath adlı merkezi olmayan bir platform, güvenlik coinlerinin üretilmesini ve yönetilmesini kolaylaştırır. POLY Coin Nedir sorusunun arkasında Polymath grubunun ürettiğin bu teknoloji yatmaktadır. Bir güvenlik belirteci geliştirmenin önemli teknik engelleri, düzenleyici gereksinimleri coinlere dahil eden ve ticareti yalnızca doğrulanmış taraflarla sınırlayan Polymath ST-20 standardı tarafından daha basit hale getirilmiştir.

POLY Coin şuan $0.06 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde POLY coinin değişimi 1.21% seviyesindeyken son bir saatte -0.15% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 1,000,000,000 tane POLY coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $61,582,922.87 olan POLY coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000009524 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 1,666.66666667 tane POLY coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte POLY Coin Nedir, POLY Coin Kimin POLY Coin Ne işe Yarar, POLY Ne Projesi ve POLY Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

POLY Coin Nedir?

Polymath, blok zincirine dayalı finansal ürünlerin geliştirilmesi için bir pazar oluşturmak için bir platform inşa ediyor. Ekip, hisse senedi piyasalarında kullanılan geleneksel halka arz (IPO) yönteminin aksine, daha fazla yatırımcının tekliflere katılmasına izin verirken, firmaların menkul kıymet satma maliyetlerini azaltmak için coinleri kullanmayı amaçlıyor. POLY coin nedir ne değildir gelin inceleyelim.

POLY Coin Nedir? (Polymath)
POLY Coin Nedir

En son coin satışları veya ilk coin teklifleri (ICO’lar), bir platformdaki ürünlere veya hizmetlere erişmek için kullanılan hizmet coinlerinde veya değeri aktarmak için kullanılan ödeme coinlerinde yapılırken, Polymath aracılığıyla üretilen tüm coinler menkul kıymetler (güvenlik coinleri) olacaktır. Güvenlik coinleri, bir şirketteki bir çıkarı veya faaliyetlerinden elde edilen para hakkını açıkça temsil etmek için yapılır. Sonuç olarak, hem ihraççılar hem de yatırımcılar güvenlik yasalarına tabidir.

Polymath, hukuk firmaları ve geliştiriciler gibi hizmet sağlayıcıların yardımıyla, işletmelerin coin üretmesini ve coin satışı gerçekleştirmesini sağlayan blok zinciri tabanlı bir düzenleme mekanizması sağlamayı amaçlıyor. Menkul kıymet coin teklifleri (STO’lar), yatırımcıların coinlerini ikincil bir piyasaya dahil etmelerine ve değiştirmelerine olanak tanır.

Konum ve akredite yatırımcı statüsü dahil olmak üzere ihraççılar, yatırımcılar ve hizmet sağlayıcılarla ilgili bilgileri doğrulamak için Polymath, üçüncü taraf müşterinizi tanıyın (KYC) sağlayıcılarını entegre etmek istiyor. Yasal ve KYC hizmet sağlayıcılarının dahil edilmesi, ihraççıların ve yatırımcıların farklı ülkelerdeki farklı gereksinimlere uymasını kolaylaştırmaya çalışır.

Coin içinde KYC uyumluluğunu içeren Polymath’ın ST20 standardı, ağda yayınlanan tüm coinlerin temeli olacaktır. Yalnızca, Ethereum adresleri ile tanımlanan ve kuruluş tarafından belirtilen düzenleyici profile (yer, akredite yatırımcı statüsü vb.) uyan yatırımcılar, bu yöntem kapsamında coin satın alabilmelidir. Modüler tasarımları nedeniyle, ST20 coinleri, yeni yönetimi yansıtmak veya temettü ödemeleri gibi özellikleri değiştirmek için zaman içinde değiştirilebilir. POLY Coin Nedir sorusunda Polymath’ın teknolojisi de çok önemlidir.

POLYMATH Teknolojisi

Polymath’in temeli, birçok platform kullanıcısını birbirine bağlayan bir dizi temel Ethereum akıllı sözleşmesidir. ST-20 güvenlik coinleri tamamen ERC-1400 uyumludur. Yeni bir coin tanıtıldığında yeni bir akıllı sözleşme yapılır ve bu coinin belirli koşullarını kontrol eder. Platform aracılığıyla işletmeler, akıllı sözleşmeler oluşturmak veya incelemek için geliştiricileri doğrudan istihdam edebilecek. Polymath.js adlı bir JavaScript kitaplığı, akıllı sözleşmelerle arayüz oluşturmayı kolaylaştırır ve paylaşım ve belge şifreleme özellikleri sunar.

Coinlerin Başlatılması/Geliştirilmesi Bir ihraççı, yeni bir coin başlatmak için toplam arz, öz sermaye veya ekli diğer haklar, fiyatlandırma ve yönetim bilgileri gibi tekliflerinin koşullarıyla akıllı bir sözleşme geliştirir. İhraççılar, bir geliştiriciyi doğrudan işe alma veya planlı bir pazar yeri sistemi kullanma seçeneğine sahiptir.

POLY Coin Nedir? (Polymath)
POLY Coin Nedir

Yasal delegeler olarak adlandırılan Hukuk firmaları, bir sözleşme yapıldıktan sonra yeni ürün için teklif verebilecek. İhraççılar, yasal bir inceleme tamamlanana kadar coin satışlarını tamamlayamazlar. Bu süre zarfında yasal delegeler teklifte bulunabilirler; seçilirlerse, uyumlu bir coin satışını uygun şekilde tasarlamak için ihraççıyla birlikte çalışmaktan sorumlu olacaklar. Yasal delegeler, tıpkı geliştiricilerin yaptığı gibi, POLY’de hizmetleri için ödeme alacaklardır.

Coin Satış Yatırımcıları, ihraççı tarafından satış tarihi belirlendikten ve nihai teklif onaylandıktan sonra menkul kıymeti satın alabilirler. Yatırımcılar, bir işleme katılmadan önce yetki alanlarını (yerini) ve akredite yatırımcılar olarak statülerini teyit etmek için bir KYC sürecinden geçmelidir. Doğrudan akıllı sözleşme aracılığıyla, ihraççılar ve yasal delegeleri, örneğin katılımı akredite yatırımcılarla sınırlayan veya belirli bölgelerden katılımı engelleyen kısıtlamalar belirleyebilir.

POLY karşılığında, üçüncü firmalar KYC hizmetleri sunacak ve yatırımcı kimliğini doğrulayacaktır. Yetkisiz sağlayıcıların katılımını engellemeye çalışmak için, bu sağlayıcıların ağa katılmak için bir ücret ödemesi gerekecek. POLY Coin Nedir sorusundan sonra gelin bir de Poly Coin ne işe yarar bakalım.

POLY Coin Ne işe Yarar?

Ethereum gibi anahtar teslimi bir menkul kıymetler platformu, ancak düzenleyici uyumluluğa vurgu yapan Polymath ağıdır. Bu yaklaşım nedeniyle Polymath, endüstriyi ICO’dan STO’ya doğru yönlendiren bir işarettir. Polymath’ın tüm hükümetler tarafından tanınan kripto para birimlerine sahip olma misyonunun başarısı beş önemli unsura dayanmaktadır:

  • Finansal menkul kıymetlerin ihracı için tam bir KYC/AML uyumluluğu, menkul kıymet ihraççılarını, yatırımcıları ve geliştiricileri kapsayan Polymath adlı dört katmanlı blok zinciri tarafından sağlanır.
  • Coin sahiplerinin hak eksikliğini ortaya çıkaran çıkış sahtekarlıkları nedeniyle, ICO’lar tüm dünyadaki hükümet yetkilileri için sıcak bir konu haline geldi. Yeni blockchain lansmanları STO’lara uygun olmalıdır.
  • POLY yardımcı coinleri, işlemleri yürütmek ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılır. Güvenlik coinleri yalnızca akredite yatırımcılar tarafından POLY kullanılarak satın alınabilir, ancak herkes ERC-20 pazaryerlerinde POLY satın alabilir.

Bu bileşenlerin yerinde olmasıyla Polymath, blok zinciri sektöründe önemli bir artışa öncülük ediyor. Ana akım kripto kabul edilebilirliğinin anahtarı uyumluluktur ve Polymath bu alanda liderliği ele geçirmek için reçeteye sahip olabilir. Yine de önde olmak, arkadan vurulma veya arkanızdakiler tarafından gözden kaçırılma riskinizi artırır. Polymath’ın zamanla dayanıp dayanmadığını bekleyip görmemiz gerekecek.

POLY Coin Kimin? POLY Coin Hangi Ülkenin?

Ethereum blok zincirine dayanan güvenlik coinleri platformunun arkasındaki organizasyon, 2017 yılında Chris Housser ve Trever Koverko tarafından kuruldu.

Vincent Kadar’ı yeni CEO’muz olarak resmen kabul ettiğimiz bugün, Polymath ve sonraki girişimleri için önemli bir dönüm noktası.

Kadar, Polymath’a teknoloji endüstrisinde, 12 yılı Telepin Software Systems Inc.’in CEO’su olarak dahil olmak üzere, yaklaşık 30 yıllık tecrübesiyle katıldı ve burada şirketin, dijital cüzdanlara yeniden odaklanarak mobil para için yeni bir pazar sektörü kurulmasına öncülük etti. ödemeler. Kadar’ın stratejik vizyonu ve liderliği, Telepin’in başarılı küresel genişlemesinde ve çözümünün yabancı bankalar ve mobil ağ operatörleri tarafından benimsenmesinde yadsınamaz bir şekilde kilit faktörlerdi.


POLY Ne Projesi?

ST-20 coin standardı, dijital varlıkların çıkarılmasının yasal gerekliliklere uygunluğunu garanti etmek için güvenlik coinleri için bir platform olan Polymath tarafından kullanılır. Ethereum’a benzer şekilde, Polymath, bir ICO platformu gibi hizmet coinlerinin aksine, iyi kurulmuş bir düzenleyici çerçeveye sahip bir model olan işletmelerde eşitlik sunar. Polymath, menkul kıymetler yasalarıyla düzenleyici uyumluluğu sürdürmek için KYC, AML ve diğer yasallıklar üzerinde çalışır.

2017 ve 2018’de, ICO’lar tüm dünyadaki hükümet düzenleyicileri tarafından eleştirildi.

Şirkette takip eden mülkiyet payı, bir ICO’yu (ilk coin teklifi) bir STO’dan (menkul kıymet coin teklifi) ayıran şeydir.

Ağları, vakıfları ve coinleri birbirinin yerine kullanıldığından ve aralarındaki gerçek ayrımlar bulanık olduğundan, erken blok zinciri girişimleri, Ripple Labs’ın kendisini XRP coininden ve Tezos’u çevreleyen yasal sorunlardan uzaklaştırma girişimi ile iyi bir şekilde gösterilen risklerle karşı karşıyadır.

Fikrin işe yaradığı gösterildikten sonra herkes ICO çoğunluğuna atladı. PwC İsviçre’ye göre, 2018’de 13 milyar doları aşan ve 2017’de 5,6 milyar doları aşan ICO’larla önemli bir sektör haline geldi. Bu para nedeniyle popülerlik kazanan ICO çıkış dolandırıcılığı nedeniyle 100 milyon doların üzerinde kayıp oldu.

Polymath, çözüme sahip olduğunu düşünüyor ve STO’nun harekete geçmesine ve güçlü bir blok zinciri ekosistemi yaratmasına neden oluyor.

POLY coin nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki POLY coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz POLY coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

POLY Coin Kaçıncı Sırada?

POLY coin an itibariyle market değeri olarak bütün coinler arasında 156. yer almaktadır. Sırası her gün değişen POLY coin yaklaşık olarak 120-190 bandında gidip gelmektedir. POLY coinin toplam değeri ise $61,582,922.87 dolardır.

POLY Coin En Yüksek Kaç Oldu?

POLY Coin en yüksek değerini 4 Ekim 2021 tarihinde 1.078$ olarak gördü. Çıkışının ilk günlerinde gördüğü bu yüksek değere tekrar ulaşması bir hayli zor oldu. Ama kripto dünyasında bullish bir hava gelirse bu değişebilir.

Kaç Adet POLY Var?

Piyasada dolaşmakta olan 1,000,000,000 adet POLY coin bulunmaktadır. POLY Coinlerinin toplam değeri $61,582,922.87 ‘dır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :