PLA Coin Nedir? (PlayDapp)

PLA Coin Nedir? (PlayDapp)

PLA Coin Nedir, PLA Coin Ne işe Yarar, PLA Coin Kimin gibi sorularla kafanız karıştıysa bu kafa karışıklığını giderebiliriz. PlayDapp, dijital varlıkların daha değerli olduğu ve herkes tarafından erişilebilir olduğu bir gelecek yaratmak amacıyla müşteriden müşteriye (C2C) bir pazar yeri sunan bir DApp oyun sitesidir. Web sitesindeki tüm oyunlar, Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere diğer zincirlerde oynanabilir. Oyuncular, NFT’nin değerini yükseltmek için karakterlerini ve eşyalarını seviye atlayabilir, geliştirebilir ve birleştirebilir ve aynı zamanda piyasada ticaret yapabilirler.

PLA Coin şuan $0.12 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde PLA coinin değişimi 0.05% seviyesindeyken son bir saatte 0.01% değişim göstermiştir. PLA coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000018182 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 833.33333333 tane PLA coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte PLA Coin Nedir, PLA Coin Kimin PLA Coin Ne işe Yarar, PLA Ne Projesi ve PLA Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

PLA Coin Nedir?

PLA Coin Nedir? (PlayDapp)

PLA Coin Nedir sorusu, iirketin tanıtım raporunda, “Bu, oyunlar arasında sinerji oluşturabilir ve çapraz tanıtım yoluyla kullanıcı edinimini kolaylaştırabilir” dedi. Oyun nesnelerinin artan kullanımı özellikle NFT’lerin değerini yükseltecektir.

PlayDapp tarafından sunulan çeşitli oyunlar PLA tarafından desteklenmektedir. Ekosistem için birincil ödeme yöntemi, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir coindir. Oyuncular PLA ile NFT satın alabilir ve ödül etkinliklerine katılarak belirteci alabilirler.

PLA belirteci, PlayDapp’in geliştiricileri desteklemek için kullandığı başka bir araçtır. Web sitesine göre, “Oyun DApp operatörleri veya geliştiricileri, PlayDapp makul derecede küçük bir işlem ücreti düştükten sonra, her oyun içi satın alma veya takas için PLA alır.” PLA Coin Nedir ne değildir sorusu biraz ayrıntılı gibi.

Bir dApp oyun portalı olan PlayDapp tarafından eşler arası (C2P) bir NFT pazarı sunulmaktadır. PlayDapp, blok zinciri ile aşılanmış oyunlarının birlikte çalışabilirliği nedeniyle, oyunculara NFT (Fungible Tokens) aracılığıyla seçebilecekleri çeşitli oyun portföyleri sunabilmektedir. PLA Coin Nedir sorusu NFT dünyasını da yakından ilgilendiren bir soru.

PlayDapp adlı bir blockchain oyun platformu, dijital varlıklara kamu erişimini artırmayı amaçlıyor. Platform, oyuncuların çeşitli oyunlarda NFT’leri ve oyun içi öğeleri harcayabilmeleri için birlikte çalışabilir bir blok zinciri oyunları kütüphanesi oluşturmayı amaçlıyor. Platformun hizmet belirteci PLA, oyun içi işlemleri kolaylaştırmak ve oyun üreticilerini ödüllendirmek için kullanılır.

PLA Coin Kimin? PLA Coin Hangi Ülkenin?

PlayDapp ekibi 70 deneyimli tasarımcı, operatör, pazarlamacı ve geliştiriciden oluşur ve liderler hem PC çevrimiçi oyunlarında hem de mobil oyunlarda geniş geçmişe sahiptir. Şirketin şu anki iş başı Sang Chung. Daha önce önde gelen bir oyun yayıncısı olan NCSOFT’ta çalıştı ve burada yurtdışında üçüncü taraf ticari operasyonlar geliştirmekten sorumlu bir grubu yönetti. Ayrıca, Kore Yaratıcı İçerik Ajansı’nda çalıştığı süre boyunca oyun endüstrisi için tüm uluslararası işbirliği ve iş geliştirme desteğinin yanı sıra uluslararası oyun şovlarını denetledi.

Kuruluşun geliştirme şefi Donny’dir. PlayDapp’e katılmadan önce çeşitli girişimlerle deneyim kazanarak 20 yılı aşkın bir süredir BT sektöründe çalışmaktadır.Samsung Electronics, Naver ve SK Communication’da kullanıcı merkezli hizmetler oluşturdu ve çok sayıda uluslararası girişimi yönetti. PlayDapp turnuvalarının başkanı olarak Kai, Kore oyun pazarında zengin bir deneyime sahiptir. Bundan önce NHN ve NETMARBLE gibi büyük şirketlerde profesyonel oyun sunucusu programcısı olarak çalıştı. Aynı zamanda oyun platformları yaratma konusunda da bir otoriteydi. PLA Coin Nedir kısmında kurucu takımın bu tecrübesi de çok önemlidir.

Playdapp, Şubat 2022’de LandFi’nin bir metaverse/metaverse gayrimenkul projesi olan KlayCity’ye stratejik bir yatırım yaptı. Playdapp, bu stratejik yatırımı, metaverse arazisine ve PlayDapp’a odaklanarak blok zinciri ve metaverse endüstrilerinin tüm alanlarında işbirliğini ilerletmek için kullanmayı planlıyor. KlayCity ile birlikte NFT kullanan NFT pazarı, Mart ayında Naver Z, A&T Capital, ROK Capital, Kucoin Ventures ve diğerleri dahil olmak üzere yatırımcılardan 3,75 milyon dolar toplamayı başardı. Çekirdek ve özel yuvarlak bağış toplama, Krust ve Animoca Brands tarafından yönetildi.

PLA Coin Ne işe Yarar?

PlayDapp, PlayDapp hizmet platformu aracılığıyla Crypto olmayan oyun kullanıcılarını blockchain oyun kullanıcılarına getirmek istiyor. Bunu yapmak için PlayDapp, Kripto Para Birimi olmadan oyun oynamak için PG çözümleri sunar. PlayDapp, daha fazla kullanıcının PlayDapp hizmet platformunda oyun oynamasına ve kripto oyun kullanıcıları olmasına izin vermek için çeşitli blok zinciri ağı ve oyun dApp’leri sağlayacaktır. PLA Coin Nedirden sonra ne işe yarar kısmına da ayrıntılı bir bakalım.

PlayDapp SDK’sı

PlayDapp SDK adlı bir geliştirici aracı, oyun geliştiricilerinin blok zincir teknolojisi üzerine kurulu PlayDapp hizmet ekosistemiyle etkileşim kurmasını kolaylaştırır. Blockchain altyapısını kurmakta sorun yaşayan işletmelerin ve oyun geliştiricilerin varlıklarını veya dijital ürünlerini basit sistem entegrasyonu ile bağlamasına yardımcı olur. Dijital varlık, blok zinciri tabanlı bir NFT olarak kategorize edildikten sonra PlayDapp ekosistemindeki farklı oyunlar arasında birlikte çalışabilir. Çapraz tanıtım yoluyla bu, oyun sinerjisini teşvik eder ve kullanıcı edinimini kolaylaştırır. Örneğin, oyun nesnelerini daha sık kullanarak bir NFT’nin değeri artabilir.

Birlikte çalışabilir NFT’ler

Birlikte çalışabilir NFT’ler, özellikle blok zinciri teknolojisi halihazırda kurulmuş oyun sektörüne dahil edildiğinde, oyun hizmetlerinin genişletilmesinde rol oynar. Bir oyun ne kadar heyecanlı ve eğlenceli olursa olsun, bir Ürün Yaşam Döngüsüne (PLC) sahiptir. PlayDapp’in kendi IP’sini kullanan birlikte çalışabilir bir NFT, önceki oyun için bir ödül ve bir kullanıcı yeni bir oyun oynamak istediğinde yeni oyunların doğal bir çapraz tanıtımı olarak hizmet edebilir. Ek olarak, kullanıcılar için daha çeşitli ödüller sağlayarak, kullanıcı alımı sırasında gereken pazarlama giderlerini azaltır ve PlayDapp ekosistemini geliştirir.

PlayDapp’in P2E Model Yapısı

Oyun gelirinin kullanıcı faaliyetlerine önemli ölçüde yeniden yatırılması, Oyna-Kazan (P2E) çerçevesinin özüdür. Ek olarak, oyuncular, eşler arası (P2P)/C2C pazarı aracılığıyla doğrudan veya dolaylı olarak oyun coinleri için kazandıkları temel oyun öğelerini değiştirebilirler. Merkezi olmayan borsalarda (DEX) veya kontrollü borsalarda, kullanıcılar bu oyun coinlerini diğer kripto para birimleri (CEX) ile takas edebilir. Platform ve oyun geliştiricileri, her satışta işlem ücreti alarak bu yeni ürün edinme stratejisi kapsamında para kazanabilirler. PLA Coin Nedir ve ne projesi anlatmış olduk.


PLA Ne Projesi?

1-İçerik Kaldıraç

  • Oyunda CryptoDozer karakterini kullan
  • Diğer oyunlarda CryptoDozer anahtar materyali edinimi
  • Oyun sayısı arttıkça, İçerik Kaldıraçını En Üst Düzeye Çıkarma

2- C2C Pazarı

  • Pazar Yeri’ndeki kullanıcılar aracılığıyla karakter, anahtar, evcil hayvan, eşya vb. ticareti yapın

3-Platform Kaldıracı

  • Interchain veya DEX kullanarak ETH, XRP, BCH, KLAY, LIBRA vb. ile yararlanın

PLA Coin Nedir sorusu ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki PLA coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz PLA coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :