PAXG Coin Nedir? (PAX Gold)

PAXG Coin Nedir? (PAX Gold)

Paxos Gold (PAXG) adlı bir kripto para birimi alışılmış kriptolardan biraz farklı. PAXG Coin Nedir diye sormakta haklısınız. PAXG Coin, Merkezi New York’ta bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Paxos tarafından tutulan gerçek altın rezervleri tarafından desteklenmektedir. Altın piyasasındaki fiyat değişikliklerine maruz kalmayı kripto para birimlerinin verimliliği ve şeffaflığı ile birleştirdiği için, kullanıcılar PAXG’yi portföylerine cazip bir ek olarak görebilirler.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılar, portföylerinin talepleri doğrultusunda daha küçük miktarlarda veya daha büyük miktarlarda altın alıp satmak için PAXG’yi kullanabilirler. Gelin hep birlikte göz atalım PAXG Coin Nedir, PAXG Coin Kimin PAXG Coin Ne işe Yarar, PAXG Ne Projesi ve PAXG Coin Hangi Ülkenin.

PAXG Coin Kimin? PAXG Coin Hangi Ülkenin?

Charles Cascarilla ve Rich Teo, 2012 yılında kripto para ticareti için gerekli altyapıyı oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Paxos’u kurdu.

Paxos, 2018’de Paxos tarafından Amerikan banka hesaplarında tutulan bir dolar rezerviyle 1:1 oranında desteklenen bir kripto para birimi olan Paxos Standard’ı (PAX) geliştirdi. 2019, Paxos Gold’un ilk çıkışını gördü.

Brinks kasalarında saklanan ve şu anda PAXG tarafından desteklenen altın, Paxos Trust Company tarafından gözetim altında tutuluyor. PAXG Coin Nedir sorusunun aslında en net ve kısa cevabı tıpkı stabil coinler mantığıyla çalışan ama altına endekslenmiş bir coin. Yani kripto piyasasından ayrı hareket ediyor. Tabi son zamanlarda çöken stabil coinleri de göz önünde bulundurduğumuz zaman riskleri yok desek yalan olur.

PAXG Coin Ne işe Yarar?

Ethereum blok zinciri, Paxos Gold’a güç sağlar ve bu ağ tarafından özetlenen akıllı sözleşme yönergeleri, tüm işlemlerini yönetir.

PAXG belirteçlerinin üretimi ve silinmesi için firma, mütevazı bir maliyet (yaklaşık yüzde 0.02) uygular. Kullanıcılar ayrıca Ethereum’da jetonları taşımak için zincirleme ücretler ödemelidir.

Özellikle Paxos, her bir PAXG işlemini izlemek ve izlemek için harici analitik araçlar kullanır. Bu, herhangi bir dolandırıcılık ve kara para aklama vakalarını araştırmak amacıyla yapılır.

Son olarak, geliştiriciler, rutin akıllı sözleşme denetimleri yoluyla hataları ve güvenlik açıklarını bulmak için kodu inceler. Gelin hep beraber PAXG Coin Nedir ayrıntılı olarak inceleyelim.

PAXG Coin Nedir?

Her PAXG jetonunun temsil ettiği gerçek altını yansıtmaya yönelik bir piyasa değeri vardır ve Paxos ve ortakları tarafından kasalarda tutulan 1 troy ince ons altın için kullanılabilir.

Paxos tarafından oluşturulan Ethereum blok zincirinde bir belirteç olarak PAXG, diğer kripto para birimleri için takas edilebilir ve sahipleri tarafından kriptografik anahtarlar kullanılarak güvence altına alınır.

Paxos, sahip olduğu PAXG token arzının sahip olduğu altın miktarına tekabül ettiğini doğrulamak için aylık denetimler yaparak rezervlerini sürekli olarak muhafaza etmesini garanti eder. Kullanıcılar isterlerse, PAXG’yi külçe altınlar için de istedikleri zaman kullanabilirler.

PAXG jetonlarının 18 ondalık basamağa kadar bölünebildiği ve dünya çapındaki bir fiziksel altın tüccarları ağının daha küçük miktarlarda altının itfasına izin verdiği unutulmamalıdır.


PAXG Ne Projesi?

PAXG’nin değeri, kripto para yatırımcılarının altın fiyatına maruz kalma sağlayan bir varlığa değer aktarmalarına izin verme yeteneğinden kaynaklanmaktadır.

Bu yatırımcılar, kriptografik paranın kolay çevrimiçi takas, taşınabilirlik ve takas edilebilirlik gibi özelliklerinden yararlanırken, uzun vadeli değerine inandıkları bir varlıkta değer depolama fikrine çekilebilir.

PAXG coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki PAXG coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz PAXG coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :