OP Coin Nedir? (Optimism)

OP Coin Nedir? (Optimism)

Optimism (OP) adlı ikinci katman protokolü ve akıllı sözleşme platformu, Ethereum işlemlerini ucuz ve neredeyse anında yapmaya çalışır. OP Coin Nedir sualinin bir cevabı da Token House’dir çünkü Citizens’ House ile Optimism Collective’in bir parçası olan Token House, OP kripto para birimi tarafından desteklenmektedir. Kolektif, protokol güncellemelerini, hazine dağıtımlarını ve ağ ayarlarını kontrol eder.

OP Coin şuan $2.52 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde OP coinin değişimi -1.71% seviyesindeyken son bir saatte -0.63% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 4,294,967,295 tane OP coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $10,823,473,143.71 olan OP coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000406452 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 39.68253968 tane OP coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte OP Coin Nedir, OP Coin Kimin OP Coin Ne işe Yarar, OP Ne Projesi ve OP Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

OP Coin Nedir?

OP Coin Nedir sorusunu cevaplayabilmek için Optimism sisteminin temelini bilmek gerekir. Optimism coinin temelini dört temel ilke oluşturur:

  • Basitlik
  • Pragmatizm
  • Sürdürülebilirlik
  • iyimserlik

Ethereum için ikinci bir katman çözümü oluşturan Optimism, mümkün olan en az hareketli öğe için çaba gösterir. Gerçekte bu, test edilmiş Ethereum altyapısı ve kodunun kullanılması anlamına gelir. Bu nedenle Optimism, mümkün olan en basit kodu sürdürmeye ve önceden var olan kod tabanlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşmeye çalışır.

Ekosistem, pragmatizme daha da fazla önem verir ve kendi ekibi ve ekosistemle etkileşime giren kullanıcılar tarafından gerçek dünyada karşılaşılan talepler ve sınırlamalar tarafından yönlendirilir. Sonuç olarak, Optimism, EVM denkliği gibi özellikleri kademeli olarak dahil etmeyi ve yinelemeli olarak oluşturmayı amaçlamaktadır.

Uzun vadeli sürdürülebilirlik fikri ve ölçeklenebilirlik için kestirme yollardan kaçınmak, Optimism’in tasarım metodolojisi için esastır. Ağı ölçeklendirmek için iyimser toplamaları kullanır ve Ethereum’un fikir birliği sistemini kullanır.

Bloklar L2 (Optimism) (Ethereum) üzerinde oluşturulup yürütülürken, kullanıcı işlemleri gruplandırılır ve L1’e gönderilir. L2’de bir mempool’u olmadığı için işlemler hemen onaylanır veya reddedilir. Ethereum konsensüs yöntemi, sorunsuz bir kullanıcı deneyimini garanti ederken güvenlik sağlar.

Meşruiyetleri doğrudan doğrulanmadan, işlemler Ethereum’a gönderilir ve belirli bir süre (şu anda yedi gün) için ihtilafa tabidir. Daha sonra bir işlem tamamlanmış olarak kabul edilir. Bu nedenle, Optimism to Ethereum para çekme işlemlerinin işlenmesi yedi gün sürer.

OP Coin Ne işe Yarar?

Özetler, özellikle iyimser özetler, Optimism tarafından kullanılan bir teknolojidir. Bunlara toplamalar denir, çünkü takas edilemeyen token (NFT) darphaneleri, cointakasları ve diğer işlemler de dahil olmak üzere yüzlerce işlemden elde edilen veriler bunlarda toplanır (veya paketlenir). – tek bir Ethereum ana ağ işlemine (katman 1). Bu kadar çok işlem tek bir işlemde birleştirildiğinde, ödenmesi gereken blok zinciri işlemi veya “gaz” ücreti yalnızca bir işleme indirgenir ve tüm taraflarca uygun şekilde paylaşılır.

Ayrıca, işlemlerin doğru olmadığı gösterilene kadar veya başka bir deyişle, suçlu oldukları kanıtlanana kadar doğru olduğu varsayıldığından, iyimser toplamalar olarak bilinirler. Potansiyel olarak kusurlu işlemlere, bir “sahtekarlık kanıtı” sunarak ve mevcut durum bilgilerini kullanarak işlemlerin hesaplamalarını yeniden çalıştırarak belirli bir zaman çerçevesi içinde itiraz edilebilir.

OP Coin Nedir? (Optimism)
OP Coin Nedir

Dolandırıcılık kanıtı hesaplamasını yürütmek için gereken gaz, Optimism tarafından geri ödenir. (Prosedürün daha ayrıntılı bir teknik dökümü burada verilmektedir.)

Optimism kullanıcıları, Ethereum ana ağındakilere benzer kullanıcı deneyimleri bildiriyor. 0x ile başlayan Ethereum ana ağ adresiniz aynı zamanda Optimism adresinizdir. Optimism için blok zinciri gezgini, Ethereum ana ağı Etherscan ile aynıdır.

Çok sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) cüzdanı Optimism’de destekleniyor ve MetaMask en popüler seçenek. OP Coin Nedir sorusunda umarım bir ilerleme katedebilmişizdir.

Optimism için cüzdanınızı manuel olarak kurabilmenize rağmen, çok daha basit bir yöntem var. SushiSwap (SUSHI) gibi bir DeFi yazılımı açın ve ağınız olarak Optimism’i seçin (Sushi durumunda sağ üst köşe). Web sitesi seçiminiz MetaMask’i ağa geçiş yapmaya ve ağa eklemeye zorlar.

OP Coin Kimin? OP Coin Hangi Ülkenin?

Optimism ekosistemini genişletmeye adanmış bir hayır kurumu olan Optimism Vakfı, Optimismden sorumludur. Ethereum’a benzer şekilde, Optimism tamamen merkezi olmayan, kar amacı gütmeyen bir kamu yararına dönüşmek istiyor. Optimism, kamu mallarının genişlemesini ve sürdürülebilirliğini teşvik eden ve tamamen bağış ve hibelerle finanse edilen bir altyapı sağlamayı vaat ediyor. L1 yönlendirmeli arıza kanıtları, Optimism’in 2024 yol haritasının bir hedefidir. OP Coin Nedir sorusunda bu kısım da çok önemli.


OP Ne Projesi?

OP Coin Nedir? (Optimism)

31 Mayıs 2022’de OP ilk olarak Optimism kullanıcılarına bir airdrop ile dağıtıldı. Bununla birlikte, sunucular trafik hacmini kaldıramadığından ve bazı nitelikli coin sahiplerini herhangi bir ücretsiz coin olmadan bıraktığından, airdrop’ta bir engel vardı.

“OP Airdrop #1’in yayında olmasından memnun olsak da, kullanıcılarımızın karşılaştığı ve günün olaylarını tanımladığı sorunları ve daha da önemlisi öğrendiklerimizi ve bu dersleri gelecekteki airdrop’lara nasıl uygulayacağımızı biliyoruz.” Optimism havadan bir otopside söyledi.

Nitelikli coin sahiplerinin çoğu, coinlerin yazının yazıldığı tarihte zaten almıştı ve hala ilerleme kaydediliyor. OP Coin Nedir kısmında aynı zamanda Layer sistemini de iyi analiz etmek lazım.

Optimism Collective merkezi olmayan özerk organizasyonu aracılığıyla, OP belirteci, Optimism L2 zincirindeki (DAO) üçüncü taraf geliştirme taleplerini ve entegrasyonlarını finanse etmek için kullanılır.

Herhangi bir OP sahibi yönetime katılabilir, ancak Optimism Collective, oy gücünüzü uygun şekilde kullanacak belirli bir delege grubuna coinlerinizi vermenizi tavsiye eder. Yetki verdiğinizde, belirteçleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz ve istediğiniz zaman temsilci değiştirmekte özgürsünüz.

Optimism Kolektifi, bu parayı DAO’nun sözleriyle ortak yarar için çalışan girişimlere ve gruplara dağıtır. OP Coin Nedir makalemizin yavaş yavaş sonuna doğru geldik.

Synthetix sentetik varlık protokolü, Hop Exchange L1’den L2’ye köprüleme platformu ve Uniswap, yeni entegrasyonlardan yalnızca birkaçıdır. Optimism ayrıca çeşitli NFT, merkezi olmayan finans, hızlanma ve portföy izleme dApp’leri ile entegre edilmiştir.

OP coin nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki OP coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz OP coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

OP Coin Kaçıncı Sırada?

OP Coin an itibariyle 141. sırada yer almaktadır. Bu sıralama coinlerin market değerine göre yapılmaktadır. OP Coin’in fiyatı sürekli değişim gösterdiği için sıralaması da değişim gösterebilmektedir. OP Coin’in piyasa değeri ise $10,823,473,143.71 dolardır.

OP Coin En Yüksek Kaç Oldu?

OP Coin En Yüksek 2.24$ seviyesini görmüştür. 4 Ağustos 2022’de ulaştığı bu zirve değeri bundan sonra yakalamayı başaramayan OP Coin şu an itibariyle -1.71% ‘lik bir değişim ile $2.52 seviyesinde seyretmektedir.

Kaç Adet OP Var?

Piyasada dolaşmakta olan 4,294,967,295 adet OP coin bulunmaktadır. Bu coinlerin toplam değeri $10,823,473,143.71 ‘dır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :