MIOTA Coin Nedir? (Iota)

MIOTA Coin Nedir? (Iota)

MIOTA Coin, IOTA projesinin kripto para birimidir. IOTA, nesnelerin interneti (IoT) endüstrisinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir blokzincir teknolojisi protokolüdür. MIOTA Coin, IOTA’nın resmi kripto para birimidir ve dijital ödeme işlemleri için kullanılır. MIOTA Coin, nesnelerin interneti ağındaki akıllı cihazlar arasında hızlı ve güvenli veri ve değer transferlerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

MIOTA Coin Nedir? (Iota)

IOTA Coin şuan $0.22 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde IOTA coinin değişimi 0.19% seviyesindeyken son bir saatte 0.36% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 2,779,530,283 tane IOTA coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $616,499,486.41 olan IOTA coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000033333 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 454.54545455 tane IOTA coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte IOTA Coin Nedir, IOTA Coin Kimin IOTA Coin Ne işe Yarar, IOTA Ne Projesi ve IOTA Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

MIOTA Coin Kimin MIOTA Coin Hangi Ülkenin?

MIOTA Coin, IOTA Foundation tarafından geliştirilmekte olan bir kripto para birimidir. IOTA Foundation, Almanya merkezli bir kuruluştur ve IOTA’nın nesnelerin interneti teknolojisini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmaktadır. IOTA Foundation, dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar tarafından desteklenmektedir ve açık kaynaklı bir topluluk tarafından geliştirilen bir projedir.

MIOTA Coin Ne İşe Yarar?

MIOTA Coin, nesnelerin interneti (IoT) endüstrisinde kullanılan bir ödeme aracıdır. İnternetin her yerine bağlanabilen akıllı cihazlar arasında hızlı ve güvenli veri transferleri yapabilir. MIOTA Coin, IoT cihazları arasında yapılan işlemleri kolaylaştırır ve bunları blokzincir teknolojisiyle güvence altına alır.

IOTA ağı, geleneksel blokzincir teknolojisinden farklı olarak hiçbir işlem ücreti gerektirmez. Bu da MIOTA Coin’i küçük miktarlı işlemler için de kullanılabilir kılar. Ayrıca IOTA, diğer kripto para birimlerinin aksine madencilik kullanmaz. Bunun yerine, kullanıcılar IOTA ağına katkıda bulunarak işlemlere katkıda bulunurlar. Bu işlem, güvence sağlamak ve IOTA ağının işlem hızını artırmak için kullanılır.

MIOTA Coin Ne Projesi?

IOTA’nın projesi, nesnelerin interneti (IoT) teknolojisiyle bağlantılı akıllı cihazlar arasında güvenli ve hızlı veri transferi sağlamaktır. Geleneksel blokzincir teknolojilerinden farklı olarak IOTA, blokzincirin dezavantajlarını ortadan kaldırmak için Tangle adı verilen bir teknoloji kullanır.


Tangle, merkezi olmayan bir işlem yerleşimi sistemidir ve blokzincirin aksine zincir yerine bir graf yapısına dayanır. Bu sayede işlem onaylama süresi hızlanır ve sistem daha ölçeklenebilir hale gelir. Ayrıca IOTA, Tangle teknolojisi sayesinde işlem ücretlerini ortadan kaldırır ve küçük miktarlı işlemler için daha uygun hale gelir.

MIOTA Coin Arzı Ne Kadar?

IOTA Coin’in toplam arzı 2,779,530,283 tanedir. Yani an itibariyle 2,779,530,283 tane IOTA Coin vardır ve toplam değeri $616,499,486.41 dolardır.

MIOTA Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede IOTA coin için takip edeceğimzi fiyat $0.451 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $0.275 $0.33 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

MIOTA Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 2,779,530,283 adet IOTA coin bulunmaktadır. IOTA Coinlerinin toplam piyasa değeri $616,499,486.41 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:SHIB Coin Nedir ? (Shiba Inu)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :