Mina Coin Nedir?

Mina Coin Nedir?

Mina, web3 gizlilik ve güvenlik katmanı üzerinde çalışıyor. Tamamen kullanıcılar tarafından yönetilen dünyanın en hafif blok zinciridir. Mina Coin Nedir diye kafanız karışmasın. Mina, sıfır bilgi teknolojisiyle hepimizin hak ettiği güvenli, demokratik geleceğin temelini oluşturuyor.

MINA Coin şuan $1.29 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde MINA coinin değişimi -4.75% seviyesindeyken son bir saatte -0.34% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 1,127,932,733 tane MINA coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $1,459,117,834.70 olan MINA coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000258000 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 77.51937984 tane MINA coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte MINA Coin Nedir, MINA Coin Kimin MINA Coin Ne işe Yarar, MINA Ne Projesi ve MINA Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

Mina Coin Kimin? Mina Coin Hangi Ülkenin?

Mina Coin’in hedeflerinden biri Dünya Çapında Bir Topluluk olmaktır. Diğer blok zincirler, güçlü ekosistem aracıları tarafından kontrol edilirken, Mina kullanıcıları tarafından yönetilir. Küresel topluluğumuz, dünyanın her yerinden merkezi olmayan blok zinciri konusunda tutkulu insanları bir araya getiriyor. Aslında, önceki birkaç yılda kurulan herhangi bir girişimin en büyük ve en aktif topluluklarından birine sahipler. Mina Coin Nedir ne değildir incelemeye devam edelim.

Mina Coin Ne işe Yarar?

Mina Coin Kripto Parayı Gerçek Dünyaya Bağlama konusunda çaba sarfeder. Diğer blok zinciri protokolleri, uygulamalarının kapsamını ve kullanılabilirliğini sınırlayan internet ile iletişim kurmaz. Mina’nın zkApp’leri ise herhangi bir web sitesiyle özel olarak iletişim kurabilir ve blok zincirinde kullanım için doğrulanmış gerçek dünya verilerine erişebilir. Sonuç olarak, geliştiriciler internetteki verilerden faydalanabilir ve bunları tüketicilerin gizliliğini tehlikeye atmadan hızlı bir şekilde zincire yükleyebilir.

Mina Coin platformunda her katılımcı tam bir Node’dir. Geleneksel zincirler o kadar büyüdü ki, kullanıcıların düğümleri çalıştırmak için aracılara güvenmeleri gerekiyor, bu da blockchain’in orijinal merkeziyetsizlik vaadiyle çelişiyor ve ağı yüzde 51’lik bir saldırıya karşı daha savunmasız hale getiriyor. Bununla birlikte, Mina’nın 22 KB’lık küçük blok zinciri sayesinde, herkes eşler arası bağlantı kurabilir ve işlemleri tam bir düğüm gibi onaylayabilir ve blok zincirinin sansür direncini ve güvenliğini garanti eder.

Mina Coin Nedir?

Mina Coin sayesinde verilerinizin kontrolünü sizin elinizde kalır. Modern dünyaya katılmak için kullanıcılar verilerini merkezi şirketlere aktarmak zorunda kalıyor. Ancak Mina’nın zkApp’leri veya sıfır bilgili akıllı sözleşmeleri, verilerin kendisinden ziyade verilerinin kanıtlarını doğrulayarak ve paylaşarak mahremiyetlerini kontrol eden tüketicileri korur. Verilerin kendisinden ziyade yalnızca kişisel kimliğinizi ve kredi puanınızı kanıtlayarak kredi başvurusunda bulunmayı düşünün. Kişisel bilgileriniz hacklenmeyecek veya satılmayacaktır. Verileriniz yalnızca size aittir ve cihazınızdan asla ayrılmaz.

Mina Coin’e diğer zincirlerden ulaşılabilir. Mina’nın proof sisteminin, hafif mimarisi ve Mina’nın zkapp akıllı sözleşme hesaplamalarının zincir dışı doğası nedeniyle diğer zincirlerden kullanılması kolaydır. Mina ve Ethereum arasında bir köprü geliştirmek için çalışmalar devam ediyor ve burada kaydedilen herhangi bir ilerleme, birden fazla zincir arasında güvenilir köprüler kurmaya yardımcı olabilir. Sonuç olarak, diğer zincirlerdeki dapp’ler Mina’nın zkApps’in gizliliği koruyan veri doğrulamasını, devasa hesaplamaların verimli kanıtlarını ve güvenli oturum açma özelliklerini kullanabilecek.

Mina Protokol Ne Projesi?

Hepimizin katkıda bulunabileceği, inşa edebileceği, ticaret yapabileceği ve gelişebileceği gelişen bir merkezi olmayan ağ ve açık programlanabilir para oluşturmak. 2017 yılından bu yana, proje önemli ölçüde ilerlemiştir. Mina şu anda topluluğunu ve çevresini dünya çapında genişleten Mina Vakfı tarafından yönetilmektedir. Birkaç test ağı çalıştırıldı ve ağ, Mart 2021’de ana ağda başarıyla başlatıldı. Geliştiriciler, müşterilerinin gizlilik veya güvenliklerini tehlikeye atmadan dapp’leri kullanabilmesi için karmaşık zkApp’ler veya sıfır bilgiye dayalı merkezi olmayan uygulamalar oluşturur.


Mina coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki Mina coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz Mina coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır. Mina Coin Nedir makalesi burada son buluyor.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :