MBL Coin Nedir? (MovieBloc)

MBL Coin Nedir? (MovieBloc)

MBL Coin Nedir sorusuna son noktayı koyuyoruz. Bazı kripto para şirketleri, Netflix ve Apple TV gibi akış hizmetlerinin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan, giderek daha merkezi bir film ve TV dağıtımı dünyası fenomeniyle mücadele etmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanmaya çalışıyor.

Kore yayın ağı Pandora TV, TV ve film endüstrilerinin akış devleri tarafından tekelleşmesiyle mücadele etmek için 2019’da MovieBloc’u kurdu. Web sitesine göre ekosistem, mülkiyeti yaratıcılara geri vermek için blok zincirinin gücünü kullanıyor.

Gelin hep birlikte göz atalım MBL Coin Nedir, MBL Coin Kimin MBL Coin Ne işe Yarar, MBL Ne Projesi ve MBL Coin Hangi Ülkenin.

MBL Coin Nedir?

Ontology blok zinciri kökenleri ve Binance ve Upbit dahil olmak üzere bir dizi borsada güncel listeleme ile MovieBloc, kullanıcılara ve sanatçılara platformdan kâr etme ve platforma katkıda bulunma fırsatı verir.

Yerel coin MBL’yi kullanarak, izleyiciler, işleri üzerinde alışılmış olandan daha fazla yetki ve kontrol sahibi olan yaratıcılara bağışta bulunabilirler. Bir film yüklendiğinde, izleyicilerin onu görmek için ne kadar ödemesi gerektiğine yükleyici karar verir. Reklamlar, içerik oluşturucular için de para getirebilir.

İzleyiciler, inceleme, altyazı veya pazarlama materyalleri yazmak gibi topluluğa hizmetlerini sunarak platformda MBL kazanabilirler. Web sitesi, bir izleyicinin altyazılarının filmle birlikte seçilmesi ve gösterilmesi durumunda onlara %5 ödeneceğini iddia ediyor. yaratıcının gelir payının. Ek olarak, izleyiciler premium aboneliğe geçerek daha fazla filme erişebilir.

Portal, 600’ün üzerinde altyazı, 300’ün üzerinde uzun metrajlı ve kısa film sunar ve 78 farklı dili destekler. Web sitesi, “Katılımcı merkezli en büyük film ekosistemi” diyor.

MovieBloc, Kore merkezli bir kripto para topluluk hizmeti olan Cobak’ı Şubat 2020’de satın aldı. MovieBloc’un Medium açıklamasına göre Cobak, kripto cüzdanları, bir topluluk, gerçek zamanlı bir borsa, haberler, airdroplar ve coin satış hizmetleri. MovieBloc’un hizmet operasyonlarının Cobak ile birleşmeyle artacağını söyledi.

MBL Coin Nedir anlamanız için çok önemli bir haber oldu. MovieBloc, 2 Mart 2022’de aşağıdaki tweet’i attı:

“Avustralya’nın en ilgi çekici yükselen film yapım şirketlerinden biri” olan Continuance Pictures, düzenlemenin bir sonucu olarak şimdi filmlerini MovieBloc platformu üzerinden yayınlayacak.

Movieblock tarafından açılan GISFF 2022 Giriş Çağrısı şunları duyurdu:

MBL Coin Kimin? MBL Coin Hangi Ülkenin?

Peter Kim, Jeffrey Jin ve Chris Kang, MovieBloc’un diğer kurucu ortaklarıdır. Güney Koreli olan Kang, sinema ve televizyon okumak için Boston Üniversitesi’ne gitti. Daha sonra Pandora blok zinciri ekibine katılmadan önce CJ E&M’nin film dağıtım bölümünde analist olarak çalıştı. MovieBloc’un CEO’su Kang’dır. MBL Coin Nedir sorusuna en büyük cevap tabi ki CEO’lardır

Jin, Güney Kore’deki Dankook Üniversitesi’nde veri bilimi alanında yüksek lisans derecesi almadan önce Seattle’daki Washington Üniversitesi’nden uluslararası/küresel araştırmalar alanında lisans derecesi aldı. Daha sonra, Upcoming online hizmetler girişimine başlamadan önce EY ve LEK Danışmanlık’ta araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

Merkezi Güney Kore’de olan Jin, Aralık 2021’e kadar MovieBloc’un COO’su olarak görev yaptı.

MBL Coin Ne işe Yarar?

MovieBloc platformuna içeriği yüklenen içerik oluşturucular, MovieBloc teknik incelemesine göre şeffaf gelir paylaşımı, izleyici verilerine erişim ve eşit gösterim fırsatları alır.

Belgede şu ifadeler yer alıyor: “Genel pazar büyürken, endüstri de üç aşama arasında dikey entegrasyona sahip holdingler tarafından domine ediliyor: üretim, dağıtım ve sergileme. Bu entegrasyon, işletme temel olarak daha güçlü gelirler için daha geniş kitleler elde etmeye odaklandığından, sektörde taraflı ekran tahsisi gibi engellere neden olur. MBL Coin Nedir gelin bakalım.

“Yönetmenler ve izleyiciler bu etkinin başlıca kurbanlarıdır. Yapımcılardan yalnızca ticari başarı olasılığı yüksek filmler yapmaları isteniyor. Tüketicinin çeşitli ve özgür içerik seçiminden yararlanma hakkı kaybolur.”


MBL Ne Projesi?

Filmleri ve diğer materyalleri dağıtma platformuna MovieBloc adı verilir. İçerik sağlayıcılar için adil bir tarama fırsatlarının yanı sıra net bir gelir dağılımı ve görüntüleme istatistikleri sağlamayı amaçlamaktadır.

İzleyiciler, çeşitli materyallere erişebilecek ve ekosistemi küratörlüğü ve tanıtımı için tazminat alacak. Chris Kang, Jeffrey Jin ve Peter Kim, özel ve açık coin satışlarıyla yaklaşık 4 milyon dolar toplayan girişimi başlattı.

The.Bloc, Market ve Fundraising katmanları MovieBloc ekosistemini oluşturur.
Pazar, içerik ve yeteneklerin satılabileceği bir katmandır, Bloc, tüm oyuncuları birbirine bağlayan merkezi olmayan bir topluluk katmanıdır ve Bağış Toplama, içerik üreticilerini destekleyen ve ödüllendiren bir katmandır.

Ontology’nin blok zinciri, MovieBloc platformuna güç sağlar ve yardımcı program simgesi MBL, bir OEP-4 simgesidir.

MovieBloc ekosisteminde bulunanlar, premium içerik ve çeviri dahil olmak üzere ödemeyle ilgili tüm hizmetler için kullanılır. MBL coini, hizmetler için ödeme olarak kullanılmasının yanı sıra, yasa dışı içeriği bildiren ve filmleri derecelendiren kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılır. MBL Coin Nedir yazısı burada son buluyor.

Sonuç

MBL coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki MBL coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz MBL coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :