LUNC Coin Nedir? (Terra Classic)

LUNC Coin Nedir? (Terra Classic)

LUNC Coin Nedir sorusunun ne kısa cevabı ile başlıyoruz; Son UST/Luna çöküşünden sonra, Luna Classic (LUNC) olarak bilinen eski Terra Luna coinini kullanılarak yeni bir Terra zinciri kuruldu. Kwon’un iddialı kurtarma planında, gelecekteki işlemler için yepyeni bir zincir kuruldu.

Terra Classic zinciri ve Luna Classic kaldı. Yeni oluşturulan zincir, bazen Luna 2.0 olarak bilinen Luna jetonunun yaptığı gibi Terra adını taşıyor. Ek olarak, dolaşımdaki 6,5 trilyon Luna arzı Luna Classic’e aktarılır. Luna Classic’i Wrapped Luna takip etmeye devam edecek.

LUNC Coin şuan $0.0001 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde LUNC coinin değişimi 2.23% seviyesindeyken son bir saatte -0.80% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 6,743,891,585,474 tane LUNC coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $682,475,250.64 olan LUNC coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000000016 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 1,000,000.00000000 tane LUNC coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte LUNC Coin Nedir, LUNC Coin Kimin LUNC Coin Ne işe Yarar, LUNC Ne Projesi ve LUNC Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LUNC Coin Nedir?

Kripto para birimlerinin yaygın olarak kabul edilmesini kolaylaştırmak için Terra, dünyanın başlıca fiat para birimlerine sabitlenmiş dijital olarak yerel varlıklar geliştirme özel hedefiyle Ocak 2018’de kuruldu. Terra, yıllık işlem hacminde 25 milyar USD’yi toplu olarak işleyen 15 büyük Asya e-ticaret şirketi ve 45 milyon kullanıcı olan Terra Alliance’ın yardımıyla oluşturuldu. Para teknolojisindeki önceki yeniliklerin büyük ödeme ağları (Taobao ile Alipay, eBay ile Paypal ve bankalar ile Visa) tarafından önyüklendiğini akılda tutarak,

Proje, ilk kez, bir blok zinciri ödeme ağını hak ettiği ölçekte yeniden başlatmayı ve büyük bir ödeme ağının benimsenmesi ve kullanıcı katılımıyla altyapısı aracılığıyla çok daha güçlü ürünler ve kullanım senaryoları sağlamayı umuyor.

Terra fikri ilk olarak kurucu ortaklar Daniel Shin ve Do Kwon arasındaki konuşmalar sırasında, kripto para biriminin ve onun etrafında geliştirilen blok zinciri altyapısının hemen ve yaygın bir şekilde benimsenmesine bir yanıt olarak ortaya çıktı. Kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinin ilk aşamalarının oluşturulmasında benimseme ve fiyat istikrarının çok önemli olduğuna inanıyorlardı. LUNC Coin Nedir diye merak edenlerin kafasında bir şey oluşmuştur.

Asya’nın en büyük e-ticaret platformlarından birini yaratma konusundaki engin deneyimiyle Daniel Shin, ödeme ağlarıyla ilgili küçük değişikliklerle giderilemeyecek güncel sorunları özetledi. Merkezi olmayan uygulamalar geliştiren bir kablosuz ağ ağı işinin eski kurucusu olan Do Kwon, Terra’nın bu tür sorunları hemen para kazanmaya başlamak için bir şans olarak nasıl kullanabileceğini özetledi.

Tek bir blok zinciri katmanı, kredi kartı ağlarını, bankaları ve ödeme ağ geçitlerini içeren kıvrımlı ödeme değer zincirini, Terra’nın ödemeler olarak adlandırılan değer katkılarından biriyle etkin bir şekilde değiştirir. Bunu yaparak, tüccarlara çok daha düşük işlem ücretleri sağlayabilir ve başka amaçlar için kullanabilecekleri paradan tasarruf edebilirler.

LUNC Coin Nedir sorusuna verdiğimiz cevaba ek olarak, Terra, hem tüccarlar hem de müşteriler için sağladığı verimliliğe ek olarak, güvenilir bir şekilde tarafsız, dağıtılmış ve radikal olarak şeffaf bir ekosistem oluşturmanın temelleri için sürekli olarak altyapı iyileştirmeleri ve araçlar sağlamaya devam ediyor.

Terra doğal olarak, ortağı CHAI’yi güçlendiren blok zinciri altyapısının ilk toplu olarak benimsenmesiyle desteklenen, verimliliğe ve ölçeğe dayalı olacak çok çeşitli sektörlere güç sağlamak için rekabetçi programlanabilir ödemeler, lojistik ve altyapı sunan bir ekosistem oluşturmaya doğru ilerliyor. , bugüne kadar 1,3 milyondan fazla kullanıcı topladı.

LUNC Coin Ne işe Yarar?

LUNC Coin Nedir sorusundan sonra ne işe yarar kısmına bakalım. Cosmos SDK’nın gov modülü, Terra’nın yönetişim modülünün atasıdır. Terra’da yönetişim süreci, ağ kullanıcılarının teklifler olarak bilinen dilekçeler göndererek protokolü nasıl değiştirebileceği ve bunun için belirli bir destek eşiğine ulaşıldığında bir fikir birliğine varmasıdır. Esnek teklif formatı, LUNA coin sahiplerinin hem blok zinciri parametre güncellemeleri hem de gelecekteki Terra protokolü geliştirme konusundaki görüşlerini ifade etmelerini sağlar.

5 olası teklif türü vardır: Yazılım Yükseltme Teklifleri, Vergi Oranı/Ödül Ağırlık Güncelleme Teklifleri, Topluluk Havuzu Harcama Teklifleri ve Metin Teklifleri.

  • Metin Önerileri, Çekirdek ekibin belirli bir işlevsellik içermesini istemek gibi genel isteklerde bulunmaya yöneliktir.
  • Topluluk, çekirdek geliştiricilere bir özelliğin (muhtemelen soft veya hard fork gerektiren) çok istendiğini bildirmek için geçmiş bir Metin Önerisi kullanabilir.
  • Parametre değişikliği teklifi olarak bilinen benzersiz bir teklif türü, onaylandıktan sonra verilen ağ parametresini hemen değiştirir. Modül spesifikasyonunun Parametreler kısmına kaydırarak, her modülle ilgili parametreleri bulabilirsiniz.
  • Topluluk Havuzu Harcama Teklifi, onaylanırsa, Tutar bölümünde belirtilen paraları Alıcı hesabına aktarmak için Topluluk Havuzundan gelen parayı kullanacak benzersiz bir teklif belirtir.
  • Vergi Oranı/Ödül Güncelleme Önerisi, politikanın sınırları dahilinde Vergi Oranı ve Ödül Ağırlığı değerlerinin oylanmasına ve uygun şekilde ayarlanmasına izin veren benzersiz teklifleri tanımlar.
  • Yazılım Yükseltme Önerileri, henüz uygulamaya geçmediği için şu anda kullanılamıyor olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle, anlamsal olarak basit bir Metin Önerisine eşdeğerdirler.

LUNC Coin Kaçıncı Sırada?

An itibariyle 29. sırada olan LUNC coin yükselişine devam ediyor. Sıralaması çok sık değişen Terrra Luna Classic, aynı zamanda fiyatı itibariyle de çok sık düşüşler ve yükselişler yaşıyor.

LUNC Hangi Ülkenin?

LUNC Coinin kurucuları farklı ülkelerin vatandaşlarından oluşuyor. Güney Kore başta olmak üzere Avrupadan’da Coin’in yönetim kadrosunda yer alanlar var.

LUNC Coin En Yüksek Kaç Oldu?

LUNC Coin son günlerde en yüksek değerlerini gördü. 0.00049 seviyelerine kadar yükselen LUNC coin tabi ki eski günlerdeki 100-150 dolarlık seviyelerinden çok uzakta.

LUNC Coin Kimin? LUNC Coin Hangi Ülkenin?

LUNC Coin Nedir makalesinin en kritik yerlerinden birinde yani takım tanıtımındayız.

Brian Jung – Terraform Labs Varlıklar Başkanı

Brian daha önce Kore’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinden biri olan TMON’da konaklama rezervasyonu, etkinlik rezervasyonu ve araç kiralama platformlarını başlattığı ve işlettiği seyahat iş bölümündeydi. Güney Kore’deki Yonsei Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okudu.

Do Kwon – Terraform Labs CEO’su

Do, kitlesel olarak benimsenmeyi amaçlayan, fiyat açısından istikrarlı bir kripto para birimi ailesi olan Terra’nın kurucu ortağı ve CEO’sudur. Terra’dan önce Do, gerçek dünya kullanımındaki en gelişmiş merkezi olmayan uygulamalardan birini oluşturan bir kablosuz ağ ağı girişimi olan Anyfi’yi kurdu. Do, Microsoft ve Apple’da yazılım mühendisiydi ve Stanford’da Bilgisayar Bilimi okudu. 2019’da Do, Finans ve VC kategorisinde Forbes 30 yaş altı 30 liderinden biri olarak kabul edildi.

Nicholas Platias – Terraform Labs Araştırma Başkanı

Nicholas, ticari sigortacılıkta risk ve sahtekarlığı modelleyen Lightspeed destekli bir makine öğrenimi girişimi olan Guru Labs’ı kurdu. Daha önce Nest’te (Google tarafından satın alındı) ve RelateIQ’da (Salesforce tarafından satın alındı) algoritmalar ve dağıtılmış sistemler geliştirdi. Nicholas, Stanford’da Matematik ve Bilgisayar Bilimleri okudu ve Matematik Olimpiyatlarında çok sayıda madalya kazandı.

Paul Kim – Terraform Labs Altyapı Başkanı

Paul, 25 yılı aşkın bir süredir ulusal düzeyde beğenilen hizmetler inşa ediyor. En büyük hiti, aylık 9 milyon aktif kullanıcısı olan ve WEBZEN tarafından 78 milyon dolarlık bir satın almayla sonuçlanan popüler bir MMORPG oyunu olan Metin 2’dir. Terra’dan önce farklı şirketlerde CTO olarak görev yaptı ve yeni bir influencer pazarlama platformu başlattı. LUNC Coin Nedir sorusu kadar merak edilen LUNC Ne projesi sorusuna da bakalım.

LUNC Ne Projesi?

LUNC Coin Nedir? (Terra Classic)

Terra, doğrulayıcıların hesap bakiyeleriyle güncellediği dağıtılmış bir defterdir. Bu doğrulayıcılar, Tendermint DPoS algoritmasını kullanan bloklara oy verir. Madencilik gücünü simgeleyen ve Terra protokolü tarafından tanınan yerel stake etme varlığı olan Luna coin, stake doğrulayıcısına işlem ücretlerine ve madenci teşviklerine erişim sağlayarak Terra ekosisteminde daha yüksek kullanıcı benimsemesinden ve büyümesinden kâr etmelerini sağlar.

Tendermint Consensus Protokolü üzerinde çalışan blok zincirleri oluşturmak için sağlam bir çerçeve sunan Cosmos SDK’yı kullanan Terra Core, Terra Protokolünün bir golang uygulamasıdır.

Terra ağı, bir stabilcoin ekosistemi (genişleyen bir fiat para birimi listesine bağlı bir grup stabilcoin) ve ayrıca bir yönetişim mekanizması, oynaklığı emmek için bir araç ve işlem yoluyla ödül yakalama aracı olarak işlev gören bir madencilik belirteci olan Luna sunar. LUNC Coin Nedir sorusunun ayrıntılı bir şekilde cevapladık.

Tutarlı madencilik teşvikleri, azalan ve artan para arzı ile birleştiğinde, Terra stabilcoinlerinin istikrarını nasıl koruduğudur. Sistem, bir Terra para biriminin fiyatının sabitten saptığını fark ettiğinde, fiyatı normalleştirmek için baskı uygulamalıdır. Terra para piyasası, sabit bir para birimi için standart arz ve talep ilkelerine göre çalışır.

Terra’nın istikrarı ve güvenliğinde çok önemli bir rol, erra madencileri tarafından oynanır. PoS konsensüsüne katılımları sayesinde ilkini sunarlar. Terra talebindeki kısa vadeli oynaklığı emerek, ikincisini sağlarlar. Güvenlik ve istikrar için temel bir gereklilik, madencilik için istikrarlı bir taleptir. Protokol, bunu başarmak için hem patlama hem de çöküş ekonomik zamanlarda istikrarlı ve öngörülebilir ödüller sağlamaya çalışır. Senyoraj ve işlem ücretleri ödül örnekleridir (Luna yanığı).

Ağ, Terra’ya dayalı ademi merkeziyetçilik uygulamalarının (dApp’ler) oluşturulmasına, sürekli genişlemesine ve tutarlı gelirine yardımcı olmak için maliye politikasında merkezi olmayan kaynak tahsisine güçlü bir vurgu yapar. Bir dApp, Hazine’den bu senyorajı almaya hak kazanabilmek için bir Terra ağı işletme işletmesi olarak kaydolmalıdır. Ekonomik faaliyetlerine ve nakit kullanım amacına bağlı olarak, dApp’ler finansman için uygun olabilir. Luna doğrulayıcıları, Hazine hesapları için yeni dApp gönderimlerini onaylamak veya reddetmek için önceden belirlenmiş aralıklarla oy kullanır. LUNC Coin Nedir makalesinin sonundayız.

LUNC Coin Nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki LUNC coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz LUNC coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :