LSK Coin Nedir? (Lisk)

LSK Coin Nedir? (Lisk)

Lisk Desktop, Lisk hesabınızı yönetmek, coinlere erişmek ve bunları göndermek ve delege oyları vermek için eksiksiz bir araçtır. LSK Coin Nedir sorusuna en doğru bilgiyi edinmek istiyorsanız doğru adrese geldiniz. Bir blockchain gezgininin şeffaflığını bir kripto para cüzdanının verimliliğiyle birleştirir. Taşınabilir sürümünüz Lisk Mobile, seyahat ederken kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yardımcı program simgemizin adı LSK’dır. Lisk blok zincirinde işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. LSK’yı yöneten çok sayıda borsa ve üçüncü taraf cüzdan olmasına rağmen, hem masaüstü hem de mobil cihazlardan erişilebilen resmi Lisk cüzdanı, LSK’nızı depolamak ve yönetmek için en iyi yerdir.

Lisk, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışır ve onu sürekli olarak aktif ve durdurulamaz hale getirir. dünya çapındaki kullanıcılar tarafından yönetilen ve hiçbir dış varlığın müdahale edemeyeceği bir ağ.

LSK Coin şuan $2.02 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde LSK coinin değişimi 3.32% seviyesindeyken son bir saatte -1.15% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 144,814,977 tane LSK coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $291,884,553.86 olan LSK coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000306061 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 49.50495050 tane LSK coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte LSK Coin Nedir, LSK Coin Kimin LSK Coin Ne işe Yarar, LSK Ne Projesi ve LSK Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LSK Coin Nedir?

LSK Coin Nedir? (Lisk)

Lisk adlı bir kripto para birimi, aynı yazılıma sahip bir makine ağı üzerinden çalışmak üzere oluşturulmuş özel programlar olan merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için bir platform olarak hareket etmeyi amaçlıyor. LSK Coin Nedir sorusuna en net ve basitleştirilmiş cevap budur. Ama biz ayrıntılı anlatıma devam edeceğiz.

Projenin amacı, geliştiricilerin yaygın olarak kullanılan Javascript ve Typescript programlama dillerinde programlar oluşturmalarını sağlayarak, dapp’lerin oluşturulması için becerileri daha hızlı transfer etmelerini sağlamaktır.

Bununla birlikte, Lisk ağı içinde işleyen farklı blok zincirleri olan “yan zincirler” olarak adlandırdığı şey aracılığıyla Lisk, geliştiricilere ayrı dapp’ler ve coinler oluşturma yeteneği verir. Bu yan zincirler, Lisk dapp’lerinin gereksinimlerine göre uyarlanabilir ve Lisk blok zincirine bağlanır.

Geliştiriciler, Lisk projesinin SDK’sı, kod kitaplıkları ve LSK coini gibi araçlardan yararlanabilir çünkü bu blok zincirler Lisk ile birlikte çalışabilir.

Lisk blok zincirini çalıştıran kripto para olan LSK, kritik operasyonların ücretleri ve ayrıca yazılım düzenlemelerinde önerilen değişikliklerin oylanması için gereklidir.

Dapp geliştirme için ilk blok zincirlerden biri olan Lisk ekibi, 2016 yılından bu yana, resmi web sitesi aracılığıyla kullanıcılarını yol haritasının ilerleyişi hakkında bilgilendiriyor.

Ağ ve gelişen teknolojisi hakkında tavsiyeler ve öğreticiler sunduğu için daha sık güncellemeler için Lisk blogunu yer imlerinize ekleyebilirsiniz.

LSK Coin Kimin? LSK Coin Hangi Ülkenin?

Lisk, Max Kordek ve Olivier Beddows’un 2014 yılında başlattığı Javascript tabanlı karşılaştırılabilir bir kripto para projesi olan Crypti çatalından geliştirildi. LSK Coin Nedir sorusunun önemi kadar kurucu takımın bilgisi de önemlidir.

Kripto coin Lisk’in ilk coin teklifi (ICO) için kurucular, Lisk’in toplam coin miktarının %85’ini açık artırmaya çıkardı ve bu süreçte 14.000 Bitcoin (yaklaşık 5.6 milyon dolar) topladı.

Kilit geliştiriciler ve paydaşlar, LSK coinlerinin son yüzde 15’ini aldı. Projenin odak noktası, 2018 yılında yeniden başlatılması için yeni bir marka bilinci oluşturma, tasarım ve UX stratejisine dönüştü.

LSK Coin Ne işe Yarar?

Ağın birincil yazılım uygulaması olan Lisk Core, makinelerin onu senkronize ve verimli bir şekilde çalıştırmasını sağlamak için protokolün kurallarını uygular.

Lisk Core ile çalışan merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak amacıyla Lisk yazılım geliştirme kiti (SDK) kullanılır. LSK Coin Nedir sorusunda bunlar çok önemlidir.

SDK’yı üç parça oluşturur:

  • Lisk Framework – dapp modüllerinin birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştırır
  • Lisk Elements – kodlama kitaplıkları koleksiyonudur.
  • Lisk Commander -Kullanıcılar, Lisk Commander programını kullanarak blok zinciri ile etkileşime girebilir.

Aktarılan Hisse Kanıtı (DPoS)

Lisk, blok zincirini korumak ve dağıtılmış bilgisayar ağının (DPoS) senkronizasyonunu sürdürmek için devredilen hisse kanıtı olarak bilinen bir fikir birliği mekanizmasını kullanır.

Programı çalıştıran hangi makinelerin Lisk blok zincirine bir sonraki bloğu eklemesine izin verileceğini seçmek için DPoS, gerçek zamanlı bir oylama yöntemi kullanır.

LSK’ya sahip olan herkes bu nedenle ağ yönetimine katılabilir.

Her LSK belirteci, bir oyu belirtmek için “paylaşılabilir” veya kilitlenebilir. Blok oluşturmaktan sorumlu olan 101 aktif delege, daha sonra LSK hissesine sahip tüm sahipler tarafından seçilir.

Her döngü, her biri arasında yaklaşık 10 saniyelik bir duraklama ile 101 blok içerir. Her 16 dakikada bir blok döngüsü gerçekleşir.

Blok için toplam işlem ücretleri ve ödülü, Lisk ağına yeni bloklar önermek ve eklemek için aktif delegelere ödenir (LSK coin olarak ödenir).

Seçmenler ayrıca, aktif delegelerin kendilerine oy veren kullanıcılara vermek istedikleri LSK bölümünü seçme yetenekleriyle teşvik edilir. LSK Coin Nedir sorusuna destek olsun diye sizlere bir tablo hazırladık.


LSK Ne Projesi?

Dapps oluşturmaya başlamak isteyen ancak bunu yapmak için yeni bir dil öğrenmek istemeyen geleneksel geliştiriciler, Lisk blok zincirini ilginç bulabilir. LSK Coin Nedir ve ne projesi hemen hemen anlamış olduk.

Platformda daha birçok proje geliştirildi. Bisiklet kiralamak için bir pazar yeri, etkinliğe katılımı doğrulamak ve yönetmek için kullanılan bir uygulama ve rulet ve zar oyunları da dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan oyun örnekler arasındadır.

İnsanların eninde sonunda Dapp’lerin üretimini ve tüketimini sağlayan blok zincirlere akın edeceğini düşünen yatırımcılar da portföylerine LSK’yı eklemeye çalışabilirler.

Varlık izleme, fikir birliği algoritmaları veya ağ ölçeklendirme ile çalışırken yan zincir kullanımı, geliştiriciler için daha yüksek düzeyde özelleştirme sağlar.

Lisk, ekibi ve güvenlikten sorumlu 101 delegesi ile Mainchain adlı kendi çekirdek zincirini yönetiyor. Yan zincirler olarak geliştiriciler, getirdikleri herhangi bir hatanın Ana Zincire zarar vereceğinden endişe etmeden kendi blok zinciri ağlarını kurmakta özgürdürler. Delegated Proof-of-Stake (DPoS), fikir birliği sürecinin temeli olarak hizmet eder ve yan zincirler, yerleşik uygulamaların çalışması için gereken veritabanları olarak hizmet eder. Ağda, işlemleri onaylayan ve yeni bloklar oluşturan düğümler için oylama LSK coinleri ile yapılır. LSK Coin Nedir makalemiz burada sonlanıyor.

LSK coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki LSK coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz LSK coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :