LRC Coin Nedir? (Loopring)

LRC Coin Nedir? (Loopring)

Bir ERC-20 çatalı olan Loopring’e (LRC) göre “açık kaynaklı, denetlenmiş ve gözetimsiz bir değişim mekanizması”. LRC Coin Nedir ne değildir, yatırım yapılmalı mıdır yoksa yapılmamalı mıdır diye merak ediyorsanız ayrıntılı rehberimizi okumalısınız. LRC Coin Sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak, herkesin Ethereum’da, sipariş defteri tabanlı borsalar oluşturmasına izin vermeyi amaçlamaktadır.

LRC Coin şuan $0.26 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde LRC coinin değişimi -0.19% seviyesindeyken son bir saatte 0.48% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 1,373,873,397 tane LRC coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $350,912,722.39 olan LRC coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000039394 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 384.61538462 tane LRC coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte LRC Coin Nedir, LRC Coin Kimin LRC Coin Ne işe Yarar, LRC Ne Projesi ve LRC Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LRC Coin Kimin? LRC Coin Hangi Ülkenin?,

Çin merkezli Loopring, dijital jetonu LRC’nin ilk madeni para arzını (ICO) takiben Ağustos 2017’de Daniel Wang ve Jay Zhou tarafından ortaklaşa kuruldu. Satış, o zamanlar 45 milyon dolar değerinde olan 120.000 eteryum topladı. LRC Coin Nedir diye soranlar böyle sağlam bir founderi oldupunu bilse fena olmaz 🙂

LRC Coin Ne işe Yarar?

Loopring teknolojisinde son teknoloji kriptografinin kullanılması önemli bir değer önerisidir. Sonuç olarak, zkRollup’ların, Ethereum blok zincirini DeFi uygulamaları için daha uygun hale getirmek için basit bir teknik olduğunu akılda tutmak çok önemlidir. xDai, Matic, Optimistic Rollups ve Plasma, rakip kriptografi kavramlarından bazılarıdır.

Bazı meraklılar, ZkRollup’ların umut verici olduğuna inanıyor çünkü sıfır bilgi kanıtları olarak bilinen iyi bilinen bir şifreleme biçimi kullanıyorlar; bu teknik, bir bilgisayar programının verileri gerçekten ifşa etmeden veriler hakkında bir iddiada bulunmasına izin veriyor.

Örneğin sıfır bilgi kanıtı, bir devlet kurumunun belirli doğum tarihinizi açıklamadan bir web sitesine erişmek için yasal yaşın üzerinde olduğunuzu doğrulamasını sağlayabilir.

zkRollups, yüzlerce transferi tek bir işlemde birleştirmek için benzer bir mekanizma kullanır ve Ethereum ağının dışında hızlı ve düşük maliyetli işlemlere izin verir. Bu işlemler daha sonra, zincir dışı işlemlerin doğruluğunu doğrulamak için kullanılan sıfır bilgi kanıtlarıyla blok zincirinde çözülür.


LRC Coin Nedir?

Loopring, sıfır bilgi toplamaları veya zkRollup’lar olarak bilinen daha yeni bir şifreleme türü kullanarak, platformunun, Ethereum’daki merkezi olmayan borsalarla ilişkili düşük hızlardan ve yüksek maliyetlerden kaçınmak için bunun üzerine inşa edilen borsalara izin vereceğine inanıyor.

Loopring, borsalarının zkRollup’lar sayesinde bayilere daha hızlı ödemeler sağlayabileceğini iddia ediyor. zkRollup’lar, Loopring borsalarının (diğer merkezi olmayan borsaların yaptığı gibi) doğrudan Ethereum blok zincirinden ziyade önemli hesaplamaları saha dışında yürütmesine izin verir.

Buradaki fikir, bir Loopring borsasının Ethereum ağına göndermesi gereken işlem miktarını azaltarak, tüccarların artan hızdan ve daha düşük maliyetlerden faydalanacağıdır.

LRC Coin Nedir sorusunun en net cevabı, LRC dışındaki diğer merkezi olmayan borsalar, işlemlerin saniyeler veya milisaniyeler yerine dakikalar süren Ethereum ağı tarafından onaylanmasını gerektirir. LRC ise burada çok büyük bir yenilik getirmektedir.

LRC Ne Projesi?

Bir Loopring borsasında işlem yapmaya başlamak için, kullanıcıların önce paralarını Loopring protokolü ile yönetilen bir akıllı sözleşmeye göndermeleri gerekir. Döngü borsaları daha sonra Ethereum ana blok zincirindeki işlemleri tamamlamak için gereken işi boşaltır. Bu bilgiler, bir kullanıcının hesap bakiyeleri ve sipariş geçmişi gibi şeyleri içerir.

Loopring daha sonra zincir dışı başlatılan işlemleri tamamlamak için Ethereum blok zincirindeki işlemleri çözer. Bu işlemler, paradan ve zamandan tasarruf etmek için toplu olarak işlenir. Bu yöntemle Loopring, saniyede 2.000’den fazla işlem gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Her işlem grubu daha sonra sıfır bilgi kanıtları kullanılarak Ethereum blok zincirine konur ve herkesin zincir dışı işlemleri yeniden yapılandırmasına izin verir.

LRC coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki LRC coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz LRC coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :