LQTY Coin Nedir? (Liquity)

LQTY Coin Nedir? (Liquity)

LQTY Coin, DeFi (Decentralized Finance) alanına odaklanan bir kripto paradır. LQTY, Liquity protocolünün yerel kripto parasıdır. Liquity, düşük volatiliteye sahip bir kararlıcoin olan LUSD’yi (Liquity USD) destekleyen bir protokoldür. LUSD, benzer stablecoin projelerine benzer şekilde, sabit bir dövize, genellikle ABD dolarına, endekslenmiştir. Liquity protokolünde işlem yapmak için LQTY Coin kullanılır.

LQTY Coin Nedir? (Liquity)

Liquity Coin şuan $0.97 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Liquity coinin değişimi -4.96% seviyesindeyken son bir saatte -1.21% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 100,000,000 tane Liquity coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $96,579,718.53 olan Liquity coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000153968 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 103.09278351 tane Liquity coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Liquity Coin Nedir, Liquity Coin Kimin Liquity Coin Ne işe Yarar, Liquity Ne Projesi ve Liquity Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LQTY Coin Kimin LQTY Coin Hangi Ülkenin?

LQTY Coin’in sahibi Liquity Holdings Limited şirketidir. Ancak, kripto para biriminin kökeni hakkında daha fazla bilgi edinmek için platformun sunduğu belgelere başvurmak önemlidir.

LQTY Coin Ne İşe Yarar?

LQTY Coin, Liquity protokolünde yer alan birkaç önemli görevi yerine getirmektedir. Bunlardan ilki, platformun kararlıcoin tokeni LUSD’nin işlemi için kullanılmasıdır. LQTY Coin sahipleri, LUSD’nin üretilmesi ve geri ödenmesi işlemlerini gerçekleştirirken söz konusu coin’i stakelarlar.

İkinci olarak, LQTY Coin’in başka bir önemli kullanımı platformun güvenlik sistemidir. LQTY sahipleri, platformun güvenliğini sağlamak için LQTY’yi stake edebilir ve kötü niyetli faaliyetlere karşı koruma sağlayabilirler. Ayrıca, LQTY sahipleri protokolün yönetimine katılarak protokolün geleceği hakkında kararlar alabilirler.

LQTY Coin Ne Projesi?

LQTY Coin, Liquity protokolünün temel projelerinden biridir. Liquity protokolü, merkeziyetsiz finansın giderek popüler hale geldiği bir dönemde ortaya çıkan bir DeFi projedir. Amacı, kararlı bircoin olan LUSD’yi tanıtmasıdır.

LUSD, diğer stablcin projelerine benzer şekilde, bir dövize, genellikle ABD dolarına, endeksli olan bir kararlıcoindir. Liquity protokolü, kullanıcıların borçlanma işlemleri yapmasına ve bu işlemler karşılığında LUSD elde etmesine olanak tanır. LQTY Coin ise protokolün çalışmasını desteklemek, işlem yapmak ve güvenliği sağlamak için kullanılır.


LQTY Coin, Liquity protokolünün merkeziyetsiz yapısının bir parçasıdır. LQTY sahipleri, protokolün geleceği hakkında söz sahibi olabilir ve protokolün kararlarını oylayarak yönlendirebilirler. Böylece, topluluk üyelerinin protokol üzerinde etkisi olur ve protokolün gelişimine katkıda bulunurlar.

LQTY Coin Arzı Ne Kadar?

Liquity Coin’in toplam arzı 100,000,000 tanedir. Yani an itibariyle 100,000,000 tane Liquity Coin vardır ve toplam değeri $96,579,718.53 dolardır.

LQTY Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Liquity coin için takip edeceğimzi fiyat $1.9885 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $1.2125 $1.455 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

LQTY Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 100,000,000 adet Liquity coin bulunmaktadır. Liquity Coinlerinin toplam piyasa değeri $96,579,718.53 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:HOOK Coin Nedir ? (Hooked Protocol)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :