LOOM Coin Nedir? (LOOM Network)

LOOM Coin Nedir? (LOOM Network)

LOOM Coin Nedir sorusuna en kapsamlı cevabı yazımızda verceğiz. Hizmet Olarak Platform (PaaS) sağlayıcısı Loom Network, Solidity tabanlı Ethereum uygulamalarının ana zincirde olduğu kadar özel ve yarı genel zincirlerde de çalıştırılmasını sağlar. Buradaki fikir, uygulama geliştiricilerine, blok zincirinin tam güvenliğini gerektirmeyen uygulamalar veya ücretsiz teklif verme gibi amaçlar için gerektiğinde daha fazla işlem gücü veya aynı işlemi daha düşük maliyetle elde edebilen akıllı sözleşmeleri kullanma yeteneği vermektir.

LOOM Coin Nedir sorusunun cevabı tabi ki bu kadar kısa değil. Bu yaklaşımla, akıllı sözleşmeler için iki faktörlü kimlik doğrulaması gerçekleştirmek üzere Twillio’ya bağlanma gibi zincir dışı üçüncü taraf API’lerle iletişim kurma seçeneğine sahiptirler.

Loom, uygulamalarını dış dünyayla kolayca entegre etmenin ek avantajıyla, hem akıllı sözleşme geliştiricilerin hem de geleneksel geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmasına olanak tanıyan tek noktadan tam hizmet platformu olmayı hedefliyor. Bu, programlama dillerini değiştirmeden veya sunucuları manuel olarak yönetmeden yapılır. blok zinciri için hazırlanmış ve farkında olan bir AWS gibi. LOOM Coin Nedir sorusuna önce bir rakamlar ile cevap verelim.

LOOM Coin şuan $0.08 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde LOOM coinin değişimi -1.51% seviyesindeyken son bir saatte -0.52% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 1,300,000,000 tane LOOM coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $101,891,329.44 olan LOOM coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000012903 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 1,250.00000000 tane LOOM coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte LOOM Coin Nedir, LOOM Coin Kimin LOOM Coin Ne işe Yarar, LOOM Ne Projesi ve LOOM Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LOOM Coin Nedir?

Loom Ağı, çok oyunculu, merkezi olmayan sosyal oyunlar ve uygulamalar oluşturmaya yönelik bir SDK ile Ethereum üzerine kurulmuş bir Hizmet Olarak Platform (PaaS) ağıdır. Ethereum ana ağında, Loom DAppChains, akıllı sözleşmelere bağlı paralel yan zincirler olarak işlev görür. Loom Network’ün özel ERC-20 üyelik belirteci, LOOM belirteci, DAppChains’e erişim sağlar.

Blockchain ve kripto para birimlerini mevcut teknoloji platformlarına entegre etme savaşı şu anda video oyunları tarafından yürütülüyor. Kripto koleksiyonları ve oyunları, Ethereum ağında çalışan en iyi dApp’ler arasındadır ve kripto işletmeleri ve 80 milyar dolarlık oyun sektöründeki kullanıcılardan büyük ilgi görmektedir.

Ethereum’da Decentraland (MANA), karşılaştırılabilir hedeflere sahip bir sanal gerçeklik (VR) dünyası sunar. Tahmin edebileceğiniz gibi oyundaki rekabet çok yoğun.

4 milyardan fazla kullanıcısı ile sosyal medya ayak uyduruyor ve Steem (STEEM), Reddcoin (RDD) ve hatta Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimleri var olabilecek tüm boşlukları dolduruyor.

Bu büyük pazarlara hizmet etmenin potansiyel ödülleri çok büyüktür ve geliştiriciler de buna katılıyor. Loom Network halihazırda CryptoZombies, Zombie Battleground, What is Blockchain, EthFiddle, EthDeploy, SolidityX ve DelegateCall’a ev sahipliği yapıyor. Plazma ile de uyumludur.

Loom Network ekibini 50’den fazla kişi oluşturuyor ve büyüme umut verici görünüyor. Ancak video oyunlarında ve sosyal medyada hayatta kalmak bundan daha fazlasına bağlıdır.

Loom Network analizimize, kurucu ortaklar James Martin Duffy, Luke Zhang ve Matthew Campbell tarafından oluşturulan platformun kullandığı ERC-20 kripto para birimi LOOM hakkında daha fazla bilgi edinerek ve LOOM Coin Nedir sorusundan sonra LOOM Coin Ne işe yarar sorusuna bakarak başlayalım.

LOOM Coin Ne işe Yarar?

The Loom Network’ü Techstars NY üyesi olarak desteklemek için özel para kullanıldı. Toplam arzın yüzde 35’i şirket tarafından yedekte tutuluyor, yüzde 10’u ekip ve danışmanlar tarafından tutuluyor ve yüzde 55’i 25 milyon dolardan fazla toplanan Ocak 2018 özel satışında satıldı.

Loom Ağı’na katılabilmek için en az 1 LOOM sahibi olmalısınız. Herhangi bir işlemi tamamlamadan önce, DAppChain varlık transferleri, LOOM coinlerinde her zaman bir ücret olmamasına rağmen, LOOM bakiyenizi doğrular. Platforma katılmak için tek yapmanız gereken bahis yapmak.

LOOM madenciliği yapılamaz, ancak dApp’ler kullanılarak elde edilebilir. Ek olarak, geliştiriciler kendi coinlerini oluşturmak için çeşitli madencilik araçlarını kullanabilirler.

Aşağıdaki kripto para borsaları şu anda LOOM coinlerini desteklemektedir: Binance, Bithumb, Bilaxy, Coineal, Upbit, Hotbit, Bittrex ve CoinBene. LOOM her gün 500.000 dolardan fazla işlem görüyor. BTC ve ETH en yaygın ticaret ortaklarıdır. LOOM Coin Nedir kısmında burası da çok önemli.

LOOM, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 coini olduğu için MyEtherWallet, Ledger ve Trezor donanım cüzdanları dahil olmak üzere herhangi bir ERC20 uyumlu kripto para cüzdanında tutulabilir.

LOOM Coin Kimin? LOOM Coin Hangi Ülkenin?

Ekim 2017’de James M. Duffy ve Luke Zhang tarafından kurulan Loom Network, sağlık alanında blockchain tabanlı bir platform geliştiricisi ve sağlayıcısıdır. Ethereum ağ tabanlı platform, maliyet tasarrufu sağlayan, büyük ölçekli merkezi olmayan uygulama operasyonunu mümkün kılar. LOOM Coin Nedir tam manasıyla anlamak isterseniz takımı da iyi analiz etmeniz gerekir.

Matthew Campbell, Luke Zhang ve James Martin Duffy, Loom Network’ü kurdu. Projenin müdürü Campbell, Georgia Eyalet Üniversitesi’ne katıldı ve 2007’de orada bir derece kazandı. DigitalOcean ve Bell South gibi kuruluşlarda çeşitli yazılım geliştirme pozisyonlarında çalışma deneyimine sahiptir. Ayrıca Campbell, Reuters ve Bloomberg için teknoloji mimarı olarak çalıştı. Sürdürülebilir su ürünleri yetiştiriciliğini teşvik etmeyi amaçlayan bir yapay zeka ve robotik firması olan OctoVision’ı başlatmanın yanı sıra, 2017’de Bangkok, Tayland’da Loom’u kurdu.

LOOM Coin Nedir? (LOOM Network)
LOOM Coin Nedir

Zhang, Kanada’daki York Üniversitesi’nden pazarlama alanında lisans derecesi aldıktan sonra Elemica, Workopolis ve Blockmason dahil olmak üzere bir dizi farklı şirkette geliştirici olarak çalıştı.

Virginia Tech’de Duffy, matematik alanında lisans derecesi aldı. Güney Kore, Seul merkezli Duffy, KoreaJobFinder.com ve Auragin dahil olmak üzere bir dizi işletme başlattı. Yatırım firması Epictetus Ventures’ın CEO’su ve Loom Network’ün CMO’su.

Bu bilgi Loom Network için 2022 fiyat tahminini nasıl etkiler? Ya da belki bir 2030 Loom Network fiyat tahmini?

Uzmanların görüşlerini incelemeden önce madalyonun önceki performansını inceleyelim.


LOOM Ne Projesi?

LOOM Coin Nedir makalesinden son kısımlara yaklaşıyoruz. Blockchain öncüsü Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını destekleyebilecek akıllı sözleşmeler için bir platform oluşturdu. Ağ Crypto Kitties ve diğer dApp’ler tarafından dondurulduğunda ölçeklenebilirlik sorunları ortaya çıktı.

LOOM Coin Nedir? (LOOM Network)
LOOM Coin Nedir

Loom Network, Plasma ve Sharding ile birlikte, Ethereum’un trafiğini azaltmak için sadece bir yöntemdir. Bu diğer blockchain 3.0 seçenekleri gibi, Loom Network de kendisini Ethereum üzerinde EOS olarak gösteriyor ve tıkanıklık ve ölçeklenebilirlik zorluklarını ele almak için yan zincir desteği ve birlikte çalışabilirliği kullanıyor. Bir zamanlar halı ve battaniye yapımında kullanılan eski moda dokuma tezgahlarına benzer olduğunu hayal edin.

Ethereum Sanal Makinesi, Loom SDK tarafından desteklenir ve herhangi bir fikir birliği algoritması ve bir dizi kural kullanılarak yan zincirler oluşturulabilir. Ek olarak karma, bahşiş, karşılıksız para birimleri ve diğer blok zinciri tabanlı standartlar desteklenir.

Loom ekosisteminde halihazırda mevcut olan dApp’ler, şirketin sosyal ve oyunlara odaklandığını iddia etmesine rağmen, çok çeşitli konuları kapsamaktadır. Şimdiye kadar Loom Ağı’nda oluşturulan ve LOOM Coin Nedir sorusunda önemli olan dApp’ler aşağıda listelenmiştir:

  • Bahşiş tabanlı bir Yığın Taşması işlevi gören bir web sitesi olan DelegateCall, insanlara blockchain programlamayla ilgili sorguları göndermeleri ve yanıtlamaları için ödeme yapar.
  • SolidityX – Bu üst küme, geliştiriciler için Solidity’nin dağıtımını ve uygulamasını kolaylaştırır.
  • CryptoZombies – Kendi blockchain tabanlı koleksiyonunuzu oluşturmak için CryptoZombies kullanın Blockchain’in ne olduğunu öğrendikten sonra Zombie Battleground’da CryptoZombies ile savaşın.
  • EthDeploy, geliştiricilerin dApp’leri büyük ölçekte test etmelerine ve başlatmalarına olanak tanıyan, Amazon Web Services’e (AWS) yönelik blok zinciri tabanlı bir alternatiftir.
  • EthFiddle – 10.000’den fazla kişi, genel kullanım, test etme ve derleme için Solidity kod parçacıklarını paylaşıyor.

Loom Ağı ve desteklediği dApp’ler, birbirleriyle ve Ethereum ana ağıyla iletişim kurabilen ayrı platformlardır. Bu ağlardan herhangi birinin, aralarında değer aktarımı için bağlı bir cüzdanda en az 1 LOOM’un stake edilmesi gerekir.

Her LOOM coininin geçmişi, Loom Network tarafından tutulan dijital deftere kaydedilir, bu nedenle stake edilen coininizi satmak oyun ilerlemenizi ve dApp verilerini tehlikeye atabilir. Stake edilen miktarları cüzdanınızdan çekmeden önce, Loom Network’ü ve bireysel dApp talimatlarını baştan sona okuduğunuzdan emin olun.

LOOM coin nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki LOOM coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz LOOM coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

LOOM Coin Kaçıncı Sırada?

LOOM Coin şuan bütün coinler arasında 393. sırada yer almaktadır. LOOM Coin sıralaması fiyatının oynaklığı nedeniyle sürekli değişmektedir. An itibariyle LOOM Coinin toplam market değeri ise $101,891,329.44 dolardır.

LOOM Coin En Yüksek Kaç Oldu?

LOOM coin’in şuana kadar ulaştığı En Yüksek değer 2 Nisan 2021 tarihinde 0.265$ dolardır. LOOM Coin’in en düşük seviyesi ise 2020 yılı Mart ayında 0.007$ civarında oldu.

Kaç Adet LOOM Var?

Piyasada dolaşmakta olan 1,300,000,000 adet LOOM coin bulunmaktadır. Bu coinlerin toplam değeri $101,891,329.44 ‘dır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :