KMD Coin Nedir? (Komodo)

KMD Coin Nedir? (Komodo)

En yaratıcı açık kaynaklı blok zincir platformları Komodo’dur (KMD). KMD Coin Nedir sorusu bu açıklamadan sonra heyecan uyandırmış olmalı. Gecikmeli bir İş Kanıtı fikir birliği mekanizmasına sahiptir ve atomik takas teknolojisi için endüstrinin en iyi platformudur. Gelin hep birlikte göz atalım KMD Coin Nedir, KMD Coin Kimin KMD Coin Ne işe Yarar, KMD Ne Projesi ve KMD Coin Hangi Ülkenin.

KMD Coin Kimin? KMD Coin Hangi Ülkenin?

İlk başta Komodo, Bitcoin’in gizlilik sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir proje olan gizlilik odaklı Bitcoin Dark’ın (BTCD) soyundan geliyordu. Resmi Bitcoin Dark’tan Komodo’ya coin transfer süresi, proje terk edildiğinde çoktan geçmişti.

Efsaneye göre Komodo Platformu, projenin kurucusu James Lee’nin “Bağımsızlık Bildirgesi”ni halka duyurduğu 21 Şubat 2016’da resmi olarak kuruldu:

“Varlık sahipleri olarak, tüm blok zincirlerinden bağımsız olduğumuzu resmi olarak beyan ediyoruz. Bu açıklama KMD Coin Nedir sorusu için çok önemliydi.

Zincirler arası atomik varlık transferlerinde açık ve işbirliğine dayalı bir standart oluşturulacaktır. Mevcut veya gelecekteki herhangi bir blok zinciri katılabilir.

Her blok zincirinin yalnızca varlık sahiplerinin çıkarlarını koruma konusunda sözler vermesi değil, aynı zamanda bu sözleri tutması gerekecek. Tüm varlıklar, bu gerçekleşmezse, sadece blok zincirlerine aktarılacaktır. KMD Coin Nedir anlamamız için önemli bir açıklama daha.

Varlık merkezli ve blok zincirinden bağımsız olmalıdır çünkü bu bir birlikte çalışma standartları projesidir.

Gizlilik coinlerin çoğu gibi, Komodo ekibi de başlangıçta gizliliklerini korudu. Ancak, inisiyatif daha fazla çekiş kazandığı için ekip üyelerinin çoğu isimlerini ifşa etmeye karar verdi.

Üst yönetim Kadan Stadelmann (CTO), Ben Fairbank (GM), Steve Lee (CMO) ve Saddam Hossain, Komodo’nun 50’den fazla çalışanından (QA & Support) sorumludur. Şirketin yaratıcısı ve takma adı “JL777” olan James Lee, çekirdek geliştirici olarak katılıyor.

KMD Coin Ne işe Yarar?

Komodo’nun sağladığı tüm teknolojiler, nasıl kullanıldıklarını daha iyi anlamak için üç farklı kategoriye ayrılabilir. KMD Coin Nedir ve ne işe yarar gelin iyice bi yakından bakalım.

  1. Güvenli Gizlilik Parası

Komodo platformu iki temel bileşen üzerine kurulmuştur: gizlilik ve güvenlik. Proje başlangıçta Zcash’ten (ZEC) ZK-Snarks gizliliğini aldı. Komodo’nun yaratıcısı James (JL777 olarak da bilinir) tarafından oluşturulan dPoW yöntemi, Komodo blok zincirinin fotoğraflarını etkili bir şekilde çeker ve her on dakikada bir bunları Bitcoin zincirine ekler. Komodo blok zinciri, bu anlık görüntülerin bir sonucu olarak herhangi bir zamanda geri yüklenebilir. KMD blok zincirine başarılı bir şekilde saldırmak için hem KMD hem de BTC zincirlerini aynı anda devirmek gerekli olacaktır. Bu derece, sektördeki mevcut en yüksek güvenlik seviyesini temsil eder.

  1. Blockchain Platformu

Komodo, geliştiricilere yeni özgürlük ve güç seviyeleri sunar. Komodo ana zincirinde olup bitenlerin etkisine tabi olmayan kendi altyapısı ile tamamen otonom bir blok zinciri sağlar. Komodo blok zincirinin kopya bir kopyasını oluşturarak, bunu gerçekleştirmek için paralel zincirler kullanılır.

Aynı dPoW konsensüs tekniği, yeni paralel zincirlerin her birini güvence altına alır. Bir saldırganın Komodo’nun paralel zincirini kırmak için Bitcoin ağını, Komodo zincirini ve paralel zinciri tamamen devre dışı bırakması gerekir. Bu nedenle, geliştiriciler herhangi bir ek risk almadan bağımsız bir blok zincirinin paylaşılan/özel ağından ve öngörülebilir performansından yararlanabilir.

  1. Komodo’nun Merkezi Olmayan Borsası (DEX)

Ekosistemin odak noktası, Komodo tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir borsa olan BarterDEX’tir. Tüm zincirlerin birleştiği bir nokta görevi görür.

BarterDEX, diğer DEX’ler tarafından kullanılan proxy belirteçleri yerine atomik takasları kullanır. Borsanın amacı, Komodo ağındaki paralel zincirlerin yanı sıra tüm harici blok zincirlerinden oluşan en büyük atomik takas ağını oluşturmaktır. Projenin yaratıcılarına göre, Bitcoin ve Ethereum protokollerine dayalı projelerin çoğu, halihazırda başarıyla bağlanmış blok zincirlerinin %95’i arasında yer alıyor. KMD Coin Nedir sorusuna ayrıntılı bir bakış atalım.

KMD Coin Nedir?

KMD Coin Nedir? (Komodo)

Komodo Platformu, işlem gizliliği ve anonimlik, şeffaflık, yeni nesil UXTO Akıllı Sözleşmeler, Bitcoin düzeyinde güvenlik, çok zincirli senkronizasyon, sorunsuz blok zinciri birlikte çalışabilirliği, sınırsız ölçeklenebilirlik, atomik takaslarla merkezi olmayan bir takas dahil olmak üzere bir dizi olağanüstü özellik ve bileşeni birleştirir. ve bağımsız blok zincirinizi veya ICO’nuzu güvenceye almak veya başlatmak için araçlar ve hizmetler.

İkinci neslin bir blok zinciri Komodo’dur. İlk olarak Bitcoin (BTC) çatalı olarak oluşturulan gizlilik coini Zcash’in (ZEC) bir çatalı olarak yaratıldı.

Komodo’nun yerel kripto coini KMD, bu gelişmelerin bir sonucu olarak artık şeffaf, anonim, özel ve takas edilebilir işlemler sunuyor.

Blok zinciri teknolojisinin dört direği – güvenliği, ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirliği ve uyarlanabilirliği iyileştirme – tüm Komodo çözümlerinin odak noktasıdır. KMD Coin Nedir sorusunda bu dörtlü çok önemlidir.

Güvenlik: Her blockchain girişiminin en önemli bileşeni güvenliktir. Gecikmeli İş Kanıtı (dPoW) konsensüs tekniği Komodo tarafından kullanılır. Bitcoin (BTC) ağının hash gücü sayesinde platformun güvenliğini sağlar. Saldırganların, dPoW aracılığıyla KMD ve BTC blok zincirlerini aynı anda indirmesi gerekecekti.

Ölçeklenebilirlik: Her blockchain projesinin sonunda ölçeklenmesi gerekir. Komodo, mevcut iş çözümlerinin aksine her projenin kendi altyapısına ve özel blok zincirine sahip olmasına izin verir. Komodo ekosistemindeki her proje, herhangi bir zamanda genişleme ve verimliliği artırmak için yeni blok zincirleri entegre etme yeteneğine sahiptir.

Birlikte çalışabilirlik: Çeşitli blok zinciri uygulamalarının pratik dağıtımı, birlikte çalışabilirlik eksikliği ile sınırlıdır. Komodo yine de mevcut blok zincirlerin %95’ini birbirine bağladı. Federe zincirler arasında sorunsuz çapraz zincir iletişimi sağlayan blok zinciri federasyonu birlikte çalışabilirliğinden yararlanır. Ek olarak, Komodo blok zincirleri, atomik takaslar yoluyla federasyon dışındaki diğer zincirlere bağlanabilir.

Uyarlanabilirlik: İnsanlar katı çözümler nedeniyle blockchain teknolojisini kullanmaktan çekiniyor. Komodo adlı açık kaynaklı bir proje, yenilikçi özellikleri ve iyileştirmeleriyle ünlüdür. Komodo tarafından inşa edilen her proje, kendi özel ihtiyaçlarına uyan benzersiz çözümler geliştirme yeteneğine sahiptir.

Komodo Platformu, uçtan uca eksiksiz blok zinciri çözümleri ile tüm yaratıcı geliştiriciler, blok zinciri girişimleri ve yerleşik kuruluşlar için giriş engellerini azaltır. KMD Coin Nedir sorusu umarım aklınızdan silinmiştir.


KMD Ne Projesi?

Komodo, daha önce bahsedildiği gibi Gecikmeli İş Kanıtı (dPoW) teknolojisini kullanarak tüm ekosistemini güvence altına alır. Şu anda (en az) beş projeye daha hizmet ediyor: GameCredits (GAME), Kreds (KREDS), Einsteinium (EMC2), Hush (HUSH) ve SUQA. Hatta bunu diğer, daha hassas blok zincirlerini (SUQA) savunmak için bir hizmet olarak sağlıyorlar. Herhangi bir blok zinciri, konsensüs yönteminden veya karma algoritmasından bağımsız olarak dPoW konsensüsünü uygulayabilir. KMD Coin Nedir sorusuna cevap aradığımız makalemiz burada son buluyor.

KMD coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki KMD coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz KMD coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :