INJ Coin Nedir? (Injective)

INJ Coin Nedir? (Injective)

Merkezi olmayan borsa (DEX) Injective Protokolü (INJ), zincirler arası marj ticareti, türevler ve vadeli döviz ticareti sağlar. INJ Coin Nedir derseniz cevabı kısa değil. Katman 2 uygulaması olarak Injective Protocol, Cosmos blok zincirinde geliştirilmiştir. Protokol, tüccarların Polkadot ve Ethereum gibi sistemlerde kripto para birimlerine erişmesini sağlamak için zincirler arası köprülerden yararlanıyor.

Gelin hep birlikte göz atalım INJ Coin Nedir, INJ Coin Kimin INJ Coin Ne işe Yarar, INJ Ne Projesi ve INJ Coin Hangi Ülkenin.

INJ Coin Kimin? INJ Coin Hangi Ülkenin?

Eric Chen ve Albert Chin, Injective’ı kurdu. Chen, Injective Protocol’ün erken dönem yatırımcılarından olan Innovating Capital’de Girişim Ortağı olarak çalışmaya başlamadan önce New York Üniversitesi Stern School of Business’tan Finans derecesi ile mezun oldu.

Chin, Stanford Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olduktan sonra, daha önce Amazon’da Yazılım Geliştirme Mühendisi pozisyonundaydı.

Pantera Capital ve Mark Cuban gibi ünlü yatırımcılar tarafından Injective için on milyonlarca dolar toplandı. INJ Coin Nedir ne işe yarar gelin bir göz atalım.

INJ Coin Ne işe Yarar?

Injective Exchange, bir sipariş defteri modeli kullanan ve iyi bilinen 0x protokolüne dayanan bir değişimdir. Açık ve şeffaf bir platform oluşturmak için Injective ekibi, değişimin her bölümünü açık kaynaklı hale getirdi. Sipariş defteri yönetim sistemi, akıllı sözleşme işlevi ve kullanıcı arayüzünün tümü açık kaynaklı parçalardır.

Ek olarak, Injective Exchange, ticaret cephesinin işleyişini (TEC) önlemek için bir İşlem Yürütme Koordinatörü kullanır. Bazı piyasa yapıcılar veya botlar tarafından kazanılan ileri düzey bilgi sorununu çözmek için TEC, yeni siparişlerin eski siparişlerden önce verilemeyeceğinden emin olmak için bir gecikme getiriyor.

Injective Hub

Injective Hub olarak bilinen pano, müşterilere Injective Protocol’den en iyi şekilde yararlanmaları için ihtiyaç duydukları genel bakışı ve özellikleri sunar.

Kullanıcılar INJ’lerini stake ederek Injective Hub’a erişebilir ve Proof of Stake blok zincirinin güvenliğini sağlamaktan sorumlu ağ doğrulayıcıları olabilirler. INJ sahipleri, ücret karşılığında coinlerinin bir kısmını ağ doğrulayıcılarına atamayı seçebilir.

Ek olarak, topluluk üyeleri Injective Hub’da Injective’in geleceğini etkileyecek öneriler sunabilir ve bunlara oy verebilir. Yeni ticaret çiftleri, platform işlevselliği ve yönetim uygulamaları, oylamaya sunulan fikirlere birkaç örnektir.

INJ Coin Nedir?

Injective Protocol, likiditeyi korumak için Uniswap veya Bancor gibi diğer iyi bilinen merkezi olmayan borsaların aksine, otomatik piyasa yapıcı (AMM) formülünü kullanmaz. Bunun yerine Injective, yıllardır merkezi hisse senedi ve kripto para borsaları arasında popüler olan sipariş defteri mekanizmasını kullanır. Injective bunu, geleneksel finansın verimliliğini, merkezi olmayan borsaların açıklığıyla birleştirerek yapmayı hedefliyor.

Injective Borsa tüccarları, her bir işlemi gerçekleştirmek için ağ gaz ücretlerini değil, yalnızca INJ coinlerini kullanarak geleneksel piyasa yapıcı ve alıcı ücretlerini öderler. Injective’in Proof of Stake tabanlı blok zinciri, platformun yönetişim belirteci ve bahis mekanizması olarak da işlev gören INJ paraları tarafından desteklenmektedir.

Injective Protocol, merkezi olmayan değişim çalışmasına ve büyümesine yardımcı olan bir dizi bölümden oluşur. INJ Coin Nedir anlamak için Injective Zinciri de anlamak lazım.

Injective Zincir

Cosmos üzerine inşa edilen Injective Chain, Ethereum coinlerinin değiş tokuşuna ve ticaretine de izin veren merkezi olmayan bir değişim (DEX) sistemidir. Bu zincir, geliştiricilerin tanıdık Ethereum geliştirme araçlarıyla çalışmasına olanak tanırken, birçok Katman 1 blok zincirinin sahip olduğu ölçeklenebilirlik ve verim kısıtlamalarının üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Injective Chain DEX, yatırımcılara aşağıdaki modüllere erişim sağlar:

  • Açık Artırma – Coin sahipleri, bir müzayede sırasında döviz alım satım ücretlerinin bir sonucu olarak biriken coin sepetlerine teklif verebilir. Protokol, en yüksek teklifle satın alınan INJ coinlerini yakar veya dolaşımdan kaldırır.
  • Borsa – Piyasa yapıcıların yeni türevler ve spot piyasalar geliştirmesine ve ticaretine yardımcı olur. Emir eşleştirme, işlem yürütme, emir defteri yönetimi ve ödemenin tümü zincir üzerinde programlı olarak kontrol edilir.
  • Sigorta – borsada barındırılan türev piyasaların sigortacılarına yardımcı olur.
  • Oracle – INJ borsasındaki varlık fiyatları, gerçek fiyatlandırma verilerini (geleneksel borsa verileri gibi) toplayan Oracle tarafından belirlenir.
  • Peggy – Injective Protokolü Ethereum blok zincirine bağlayarak ERC-20 coinlerinin sahiplerinin coinlerini yerel Cosmos para birimiyle değiştirmesini sağlar.

INJ Ne Projesi?

INJ Coin Nedir ve ne projesi merak ettiğinizi biliyorum. INJ coin, Injective Protokolü genelinde ona değer veren çeşitli işlevlere sahiptir:

  • Proof of Stake Security – INJ coin sahipleri, Injective Protokolü güvence altına almak için bir ödül kazanmak için coinlerini stake edebilirler.
  • Yönetişim – INJ coin sahipleri, Injective Protokol’deki değişiklikleri oylayabilir ve platformun gelecekteki gelişimini etkileyebilir.
  • Aktarıcı Teşvikler – emir oluşturan aktarıcılar, kaynak sağladıkları emirlerden INJ olarak ödenen alım satım ücretinin %40’ına kadarını kazanabilirler.
  • Değişim Ücreti Değer Tahakkuk – değişim ücretinin kalan %60’ı yakılır, böylece INJ arzı söndürülür.
  • Türev Ürünler için Teminat Desteği – INJ, türev piyasalar için marj ve teminat olarak kullanılabilir.

INJ Coin Nedir yazımız bu kısımla birlikte sonlanıyor.

INJ coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki INJ coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz INJ coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :