INJ Coin Nedir? (Injective)

INJ Coin Nedir? (Injective)

INJ Coin, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında faaliyet gösteren ve aynı adı taşıyan Injective Protocol projesinin yerel tokenidir. Injective Protocol, Ethereum ağı üzerinde inşa edilen ve merkezi olmayan bir protokol olan ölçeklenebilir birchain oluşturma hedefiyle ortaya çıkmıştır. INJ Coin, bu protokolün çeşitli işlevlerini desteklemek için kullanılan ve kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlayan bir araçtır.

INJ Coin Nedir? (Injective)

Injective Coin şuan $32.19 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Injective coinin değişimi -2.87% seviyesindeyken son bir saatte 0.26% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 100,000,000 tane Injective coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $3,219,470,149.33 olan Injective coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0004598571 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 3.10655483 tane Injective coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Injective Coin Nedir, Injective Coin Kimin Injective Coin Ne işe Yarar, Injective Ne Projesi ve Injective Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

INJ Coin Kimin? INJ Coin Hangi Ülkenin?

INJ Coin, Injective Protocol tarafından oluşturulmuştur. Injective Protocol, 2020 yılında geliştirilmeye başlanan bir projedir. Kurucuları ise Eric Chen ve Albert Chon’dur. Projenin merkezi olmayan finansal çözümleri sunma misyonu vardır.

INJ Coin Ne İşe Yarar?

INJ Coin, Injective Protocol ekosisteminde çeşitli işlevlere sahiptir. Kullanıcılar, INJ Coin’i staking yaparak tutabilir ve Injective Protocol’un kendine özgü işlem maliyetini azaltan ve ağın güvenliğini sağlayan doğrulayıcılar olarak hizmet verebilirler. Aynı zamanda, INJ Coin, Injective Protocol’de gerçekleştirilen işlemler için ödeme aracı olarak da kullanılır.

Ayrıca, INJ Coin, Injective Protocol’deki governance (yönetim) süreçlerinde önemli bir rol oynar. Token sahipleri, protokolün yönetişim kararlarını etkileyen oylamalara katılabilir ve protokolün yol haritası, özellikleri ve diğer önemli konular hakkında söz sahibi olabilirler. Bu sayede, protokolün hedeflerine yönelik topluluk katılımı sağlanır ve daha demokratik bir yapıya sahip olunur.

INJ Coin Ne Projesi?

INJ Coin, Injective Protocol’un bir parçasıdır ve projenin bir dizi hedefini desteklemek için kullanılır. Injective Protocol, decentralized exchange (DEX) çözümleri sunma amacı güderken, INJ Coin’in rolü çok önemlidir. INJ Coin, ağda yapılan işlemleri desteklemek ve güvence altına almak için kullanılır.

Ayrıca, INJ Coin, Protokolün yönetişim süreçlerindeki önemli bir araçtır. Token sahipleri, INJ Coin’e sahip oldukları sürece protokol üzerinde söz sahibi olabilir, kararlar almaya katılabilir ve geliştirme süreçlerine katkıda bulunabilirler. Bu nedenle, INJ Coin, protokolün demokratik ve topluluk odaklı bir yönetim modeline dayalı olduğunu gösterir.


Injective Protocol, merkezi olmayan (decentralized) bir finansal sistem oluşturma hedefi ile yola çıkarken, INJ Coin de bu hedefin gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynar. INJ Coin, kullanıcıların işlem maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olurken, protokolün güncellenmesi ve geliştirilmesi süreçlerinde de katkıda bulunurlar. Bu sayede, tüm topluluk üyelerinin daha adil bir finans sistemi oluşturma hedefine ulaşılması sağlanır.

INJ Coin Arzı Ne Kadar?

Injective Coin’in toplam arzı 100,000,000 tanedir. Yani an itibariyle 100,000,000 tane Injective Coin vardır ve toplam değeri $3,219,470,149.33 dolardır.

INJ Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Injective coin için takip edeceğimzi fiyat $65.9895 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $40.2375 $48.285 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

INJ Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 100,000,000 adet Injective coin bulunmaktadır. Injective Coinlerinin toplam piyasa değeri $3,219,470,149.33 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:MASQ Coin Nedir ? (Masq)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :