ICP Coin Nedir? (Internet Computer)

ICP Coin Nedir? (Internet Computer)

ICP Coin, internetin geleceğini değiştirmeyi hedefleyen bir kripto para birimidir. İlk olarak 2021 yılında piyasaya sürülen ICP Coin, Dfinity isimli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Bu kripto para birimi, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve internete yeni bir boyut katmayı amaçlamaktadır.

ICP Coin Nedir? (Internet Computer)

Internet Computer Coin şuan $12.83 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Internet Computer coinin değişimi 3.51% seviyesindeyken son bir saatte 0.64% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 518,832,878 tane Internet Computer coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $6,657,684,926.90 olan Internet Computer coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0001943939 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 7.79423227 tane Internet Computer coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Internet Computer Coin Nedir, Internet Computer Coin Kimin Internet Computer Coin Ne işe Yarar, Internet Computer Ne Projesi ve Internet Computer Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

ICP Coin Kimin ICP Coin Hangi Ülkenin?

ICP Coin, Dfinity adlı bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Dfinity, merkezi olmayan uygulamaları desteklemek ve internetin sorunlarını çözmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir. Şu anda Dfinity’nin merkezi ofisi İsviçre’nin Zürih kentindedir. Bu nedenle ICP Coin, İsviçre kökenli bir kripto para birimidir.

ICP Coin Ne İşe Yarar?

ICP Coin, internetin ekonomik gerçeklerini değiştirmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. Bu coin, merkezi olmayan uygulamaların inşa edilmesine, işletilmesine ve yönetilmesine olanak sağlama amacı güder. Bu da internete daha fazla güvenliği, özgürlüğü ve şeffaflığı getirmektedir.

ICP Coin ayrıca, blockchain teknolojisinin kullanıldığı diğer kripto para birimlerine de benzerdir. İşlem hızı oldukça yüksektir ve merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan çalışır. Bu da kullanıcılara daha hızlı ve güvenli işlemler yapma imkanı sunar.

ICP Coin Ne Projesi?

ICP Coin’in en önemli projesi, internetin merkezi olmayan bir platforma dönüşmesini sağlamaktır. Şu anda internetin büyük bir kısmı merkezi sunucular üzerinde çalışmakta ve veriler kullanıcıların kontrolü dışında saklanmaktadır. ICP Coin, bu durumu değiştirerek internetin sahiplenilmesini ve kontrolünün kullanıcılara geri verilmesini hedeflemektedir.

ICP Coin’in diğer bir projesi ise Dfinity’nin geliştirdiği Internet Computer adlı bir platformdur. Internet Computer, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlayan bir platformdur. Bu platformda, geleneksel web sitelerinin yanı sıra, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının da geliştirilmesi mümkündür.


ICP Coin’in amacı, interneti daha açık ve erişilebilir hale getirmektir. Bu sayede daha fazla insanın internete katılmasını ve internet üzerinde özgürce faaliyet gösterebilmesini sağlamayı hedefler. Ayrıca merkezi olmayan uygulamalara olanak sağlamasıyla, güvenli ve şeffaf bir internet deneyimi sunar.

ICP Coin Arzı Ne Kadar?

Internet Computer Coin’in toplam arzı 518,832,878 tanedir. Yani an itibariyle 518,832,878 tane Internet Computer Coin vardır ve toplam değeri $6,657,684,926.90 dolardır.

ICP Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Internet Computer coin için takip edeceğimzi fiyat $26.3015 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $16.0375 $19.245 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

ICP Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 518,832,878 adet Internet Computer coin bulunmaktadır. Internet Computer Coinlerinin toplam piyasa değeri $6,657,684,926.90 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:DVF Coin Nedir ? (Rhino.Fi)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :