GLM Coin Nedir? (GOLEM)

GLM Coin Nedir? (GOLEM)

GLM Coin yada GLM ağı kripto dünyasında çok büyük bir etki bıraktı ve herkes GLM Coin Nedir diye aratmaya başladı. Biz de yazımızda GLM Coin Nedir en ayrıntılı bir şekilde incelemeye çalışacağız. The Golem Network, platform genelinde bilgi işlem kaynaklarına erişime izin vererek, gelecek nesillerin teknoloji ortamını etkileyecek iddialı yazılım çözümleri geliştiren uluslararası bir yaratıcılar topluluğunu destekler.

GLM Coin şuan $0.36 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde GLM coinin değişimi -0.48% seviyesindeyken son bir saatte -1.04% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 786,718,437 tane GLM coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $282,869,204.14 olan GLM coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000057143 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 277.77777778 tane GLM coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte GLM Coin Nedir, GLM Coin Kimin GLM Coin Ne işe Yarar, GLM Ne Projesi ve GLM Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

GLM Coin Nedir?

Golem adlı bir program, kullanıcıları bilgi işlem kaynaklarının kripto para birimleri için satın alınabileceği ve satılabileceği bir pazar işletmeye teşvik ediyor.

İlk Ethereum tabanlı girişimlerden biri olan Golem, diğer şeylerin yanı sıra bitcoin madenciliği, CGI işleme ve diğer ilgili işler de dahil olmak üzere çeşitli hesaplamalar için alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayabilen bir tür süper bilgisayar olarak tasarlandı.

Golem tarafından geliştirilen yazılım, bireyleri kaynakları olanlarla bunu yapanları bir araya getirerek bu alışverişi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Golem ağına kaynak sağlayanlar, emekleri karşılığında Golem’in yerli parası olan GNT ile ödüllendiriliyor.

Bu yaklaşımda, Golem’in geliştiricileri, ağın, hesaplama işi arayan insanları birbirine bağlayan mevcut bulut bilişim hizmetleri için kullanıcı kontrollü bir yedek olarak hizmet edeceğini umuyor.

Golem ekibinden daha sık güncellemeler almak için ağ ve gelişen teknolojiler hakkında tavsiyeler ve dersler sunan Golem blogunu favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Yol haritasına daha detaylı bir bakış için proje web sitesinin sayfasını ziyaret edebilir ve GLM Coin Nedir konusunda daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

GLM Coin Ne işe Yarar?

Golem programı, ağının birçok kullanıcısı arasında istekleri işler ve bağlantılar kurar. GLM Coin Nedir kısmındaki en önemli ve ayrıntılı bölüm burası.

İşlemler, hesaplama kaynakları (Golem jargonunda “talep eden” olarak anılır) satın almak isteyen bir kişi bir “görev şablonu” kullanarak bu tür kaynaklar için bir istek gönderdiğinde başlar.

Bir Golem ağ uygulaması örneği olarak CGI oluşturmayı düşünün. CGI oluşturma, zaman alan ve bilgisayar yoğun bir prosedürdür. CGI sanatçıları, bulut tabanlı hizmetler için ödeme yapmak veya kendi ekipmanlarının bunu yapmasını beklemek yerine bir prosedürü bitirmek için Golem’i kullanabilir.

Bu durumda Golem, istenen fotoğrafları talep edene vermeden önce farklı satıcılardan kiralanan bilgi işlem kaynaklarını kullanarak oluşturacaktır.

Mimari

Golem ağının isteği yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu tüm hesaplama mantığı bir iş şablonunda bulunur. Bu, aşağıdakiler için yönergeler içerir:

  • Yürütülecek uygun kaynak kodu
  • Görevin daha küçük atamalara nasıl bölünebileceği ve birkaç düğüme nasıl dağıtılabileceği
  • Sonuçlar kullanılarak nihai bir sonucun nasıl doğrulanabileceği.

Ağ için görev şablonu, istekte bulunanlar tarafından kullanılabilir veya kendi şablonlarını tasarlayabilirler. Golem ağı, bir istek sahibi onu gönderdikten sonra bir isteği programlı olarak yerine getirmeye çalışacaktır.

Alt görevler, tamamlandıktan sonra uygun şekilde tamamlandıklarından emin olmak için bir doğrulama aşamasından geçer. Alt görevler daha sonra Golem istemcisi tarafından istek sahibine geri gönderilmeden önce tek bir görevde birleştirilir.

Sözleşme, talepte bulunanlardan uygun miktarda GNT aldıktan sonra tedarikçilere otomatik olarak ödeme yapacaktır.

Golem, bir görev bittiğinde bir itibar sistemi kullanarak pazarını kullanan alıcıları ve satıcıları derecelendirir. GLM Coin Nedir öğrenmek için GLM coin ne işe yarar iyice öğrenmek gerekir.

GLM Coin Nedir? (GOLEM)

Sisteme göre,

  1. Kötü amaçlı düğümleri tespit edin
  2. Görevleri doğru bir şekilde dağıtmak için bir ölçüm aracı verin.

Talep sahipleri için itibar sistemi, zamanında yapılan ödemeleri ve sağlayıcılar işi hesaplarken hataların tespit edilip edilmediğini takip eder.

Bir görevin hesaplamadaki doğruluğuna göre ve iade edildikten sonra bir doğrulama kontrolünden geçerse, sağlayıcılar sıralanır.

Başvuru Kaydı ve İşlem Çerçevesi

Golem, geliştirici uygulama gönderimlerini kolaylaştırmak ve görev talep edenlere sunulan görev yelpazesini genişletmek için ağının tekliflerini genişletmeyi amaçlıyor.

“Uygulama kaydı” adı verilen Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme, geliştiricilerin belirli işler için başvuru göndermelerine olanak tanır ve talep sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun görev şablonları gibi doğru kaynakları bulmalarına yardımcı olur. Telefonunuzdaki uygulama mağazasına benzer şekilde çalışır.

Benzer şekilde, geliştiricilere, uygulamalarının gereksinimlerine en uygun işlemin türünü belirlemede yardımcı olmak için işlem çerçevesi oluşturulmaktadır. Ödeme planları, zincir dışı ödeme yöntemleri ve birim başına yazılım kullanımı dahil edilebilecek birkaç unsurdur. GLM Coin Nedir ile ilgili aktarabileceklerimiz bu kadar. Şimdi de takımı inceleyelimç

GLM Coin Kimin? GLM Coin Hangi Ülkenin?

Aleksandra Skrzypczak, Andrzej Regulski, Julian Zawistowski ve Piotr Janiuk, 2016 yılında kurulan Golem platformunu oluşturan Golem Factory’nin kurucu ortaklarıdır.

Golem ekibi, o yıl boyunca GNT arzının %82’sini halka satarak 820.000 ETH (o zamanlar yaklaşık 8.6 milyon dolar) topladı.


GLM Ne Projesi?

Bu iş Golem protokolüne göre bölünecek ve sağlanacaktır. Golem ekibi, bulut tabanlı depolama sistemi Sia’ya benzer şekilde çalıştığı için kendi blok zinciri yerine Ethereum’un üzerinde geliştirmenin en iyi olacağına karar verdi. GLM Coin Nedir, Golem projesi neyi amaçlar daha iyi öğrenmiş olduk.

GLM Coin Nedir? (GOLEM)

Golem ekibi, taraflar arasındaki işlemlerin blok zincirinde çözülmesi için yazılımını barındıracağı platform olarak Ethereum’u seçti. Ayrıca Golem, bir Ethereum konsensüs mekanizması modeli kullanarak bu işlemleri dağıtır, görevleri gerçekleştirir ve doğrular.

Bununla ekip, mikro ödemeleri işleme kapasitesi eklerken, sonunda Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırmayı umuyor.

Golem kaynaklarına erişmek istiyorsanız, Golem Unlimited veya Clay Golem adlı iki ürününden birini indirin.

Golem Unlimited çok düğümlü bir sistemde kullanılırken, Clay Golem tek bir iş istasyonunda çalışan bir programdır. Bu nedenle Golem Unlimited, çok sayıda bilgisayar ve kullanılmayan kaynaklara sahip işletmeler veya bir ev tarafından kullanılabilecek bir programdır.

GLM coin nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki GLM coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz GLM coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

GLM Coin Kaçıncı Sırada?

GLM coin an itibariyle 133. sırada yer almakta olup toplam market değeri ise $282,869,204.14 ‘dir. GLM Coinin değeri ise $0.36 dolardır yani toplamda 786,718,437 tane GLM coin piyasada dolaşmaktadır.

GLM Coin En Yüksek Kaç Oldu?

22 Kasım 2021 tarihinde GLM coin 0.86$ ile en yüksek seviyesini yaşamıştır. 0.6$ lar seviyesinde uzun bir süre dayanmayı beceren GLM coin, ayı marketin gelmesiyle düşmeye başlamıştır.

Kaç Adet GLM Var?

Piyasada dolaşmakta olan 786,718,437 adet GLM coin bulunmaktadır. Bu coinlerin toplam değeri $282,869,204.14 ‘dır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :