Fitfi Coin Nedir? Projesi Neyi Vaat Ediyor?

Fitfi Coin Nedir? Projesi Neyi Vaat Ediyor?

Son on yılda teknoloji dünyasında kayda değer büyüme gösteren sektörlerden biri, fitness uygulamaları olmuştur. Cep telefonu veya akıllı saat gibi bir cihaz üzerinde çalışan bu sanal adım sayarlar, günde kaç adım attığınızı kontrol ederek, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar hareket etmeniz gerektiğini öğrenmenizi sağlar.

Fitfi, sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla kurulmuş bir Move-2-Earn (Hareket et kazan) token’ıdır. Piyasaya çıktığında kısa sürede yükselişe geçen Fitfi, insanların hareket ettikçe kazanmalarını sağlar.

FITFI; egzersiz yapmayı, sosyalleşmeyi ve yürüyerek ya da koşarak kripto para kazanmayı sağlayan, Web 3.0 dijital fitness protokolü olmakla birlikte, Fit Finance’in kısaltmasıdır.

Fitfi’nin Step App’inden hareket ederek para kazanmak için kullanıcıların, NFT biçimindeki spor ayakkabılardan satın almaları gerekir. Diğer iki token olan KCAL ve SNEAK, oyun ekosistemin bir parçası olarak kullanıcılara dağıtılır.

Yönetişim token’ı olan ve ekosistem ücretlerinden yararlanan Fitfi’de, KCAL token’ları oyun içi token’lar olarak kullanılmaktadır.

NFT dünyası, kripto ekonomisinde yüzlerce yeni kripto para rallisini başlatmıştır. Bunların en dikkate değer olanı, 2021’in büyük bölümünde GameFi ve Metaverse ürünlerinin hakimiyeti olmuştur. Geçen yılın en iyi performans gösteren yatırımları da bu kategorilere girmiştir.

Fitfi, fiziksel ve dijitalin bağlantı noktasında bulunmaktadır; NFT’ler ve coğrafi konum teknolojisi kullanılarak Metaverse’de bir çok fiziksel deneyimin (fitness) tamamlanmasıdır.

Fitfi ve Move-2-Earn, geniş fitness endüstrisini, ondan para kazanmalarını sağlamada dönüm noktası olmuştur.

Projenin geleceği birçok ekonomiste göre oldukça parlak görünüyor. Tanınmış isimlerin de projeye katılımıyla benimsenmesi giderek artıyor. 11 kez dünya şampiyonu olan Usain Bolt, Step App için şu yorumları yapmıştı:

Egzersiz her zaman hayatımın büyük bir parçası ve öyle olmaya da devam ediyor. Step App ekibinin projesini öğrendiğimde bu inanılmaz derecede önemli küresel hareketin bir parçası olmak istedim.

Geçmişte ilham vermemiz gerektiğini söylemiştim. Step App aracılığıyla daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için mümkün olduğunca çok insana örnek olmayı çok isterim. Daha yeni başlıyoruz.

Fitfi coin de piyasada yaşanan çöküşten etkilenen dijital varlıklardan biri oldu. Genel sıralamada 2712. sırada yer alırken anlık olarak $0.0068 seviyesinden işlem görüyor.

Temmuz 2022’de, toplam 100 milyarlık arzdan 410 milyonunun dolaşımda olduğu bildirildi. Bununla birlikte, yine de FITFI’nin iyi bir yatırım olup olmadığına karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Fitfi piyasaya ilk çıktığında fiyatı 0.12 dolar civarındaydı, ancak ByBit borsasında satışa sunulacağı açıklaması, fiyatın yükselmesine neden oldu ve 0,4885 dolara kadar yükseldi. Kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7346 dolara ulaştı. Ancak kripto para piyasasında yaşanan çöküşten Fitfi de bir darbe aldı.

Fitfi Coin Nedir? Projesi Neyi Vaat Ediyor?

Fitfi Coin Nereden Takip Edilir?

Fitfi coin, piyasaya sürülmesinden bu yana sağlam büyüme oranlarıyla nispeten istikrarlı bir token olmuştur. Yıllar içinde fiyat üzerinde dalgalanmalar yaşasa da kripto topluluğu, projenin geleceğinin iyi olacağından emin.

Trendkoin olarak daha önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere, yatırımızını tercih ettiğiniz borsa platformu üzerinden takip edebilirsiniz.

Öte yandan anlık fiyat bilgileri içeren TradingView, CoinMarketCap gibi siteler üzerinden de fiyat takibi yapmanız mümkündür.

Bununla birlikte gündelik hayatın getirdiği hareketlilik nedeniyle yatırımınızı akıllı cihazlarınızdan da takip etmeniz mümkün. Bunun için güvenilir sitelerin uygulamalarını indirmeniz yeterlidir.

Fitfi Coin Nereden Alınabilir?

Kripto para dünyasında yer alan Fitfi coin için yatırım yapmak istiyor ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, yatırımınızın güvenliği için dünyaca tanınmış kripto para borsalarını tercih etmeniz önerilir.

FITFI listeleyen borsalar arasında Huobi Global, OKX, Bybit, BingX, MEXC bulunur. Bu platformlara üye olduktan sonra yatırım işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :