FIRO Coin Nedir?

FIRO Coin Nedir?

FIRO, oldukça rekabetçi olan “Privacy Coin” dünyası için piyasada rekabet ediyor. FIRO Coin Nedir diye merak edenler için yazımızda oldukça fazla ayrıntı var. 2014’te tanıtılan birçok kripto para projesi zaten başarısız oldu, ancak FIRO aktif kaldı ve tüketicilerine ek kullanılabilirlik ve olanaklar sağlamak için çalıştı. FIRO’ya yapılan ve toplumu etkileyen saldırılara rağmen, projenin hala FIRO para birimini elinde tutmak isteyen güçlü ve sadık bir takipçisi var.

FIRO’nun mahremiyetine önem veren insanlar için uzun vadeli bir değer deposu ve değer aktarımı olarak varlığını sürdürüp sürdürmeyeceğini kestirmek zor, ancak şimdilik piyasada adından söz ettiriyor. Gelin hep birlikte göz atalım FIRO Coin Nedir, FIRO Coin Kimin FIRO Coin Ne işe Yarar, FIRO Ne Projesi ve FIRO Coin Hangi Ülkenin.

FIRO Coin Kimin? FIRO Coin Hangi Ülkenin?

Zerocoin protokolünü bir kripto para birimine dahil etme üzerine bir çalışma, 2014 yılının sonlarında Matthew Green’in projenin fakülte danışmanı olarak görev yaptığı Johns Hopkins Üniversitesi’nden Güvenlik Bilişimi Yüksek Lisans programına kayıtlı bir öğrenci olan Poramin Insom tarafından yazılmıştır. Adı “Moneta”dır. Zerocoin sistemini kullanan bağımsız bir kripto para birimi geliştirme çabası.

Poramin Insom ve ekibi, sıfır para sistemini kullanan ilk kripto para birimi olan 28 Eylül 2016’da Zcoin’i tanıttı. İlk yatırımcı Roger Ver oldu. FIRO Coin Nedir ve ne işe yarar birazdan değineceiz.

Danimarka Teknik Üniversitesi’nden araştırmacılar, Sigma ve Lelantus protokollerinin her ikisinin de özel güvenilir sıfır bilgi kanıtları alanına katkıda bulunurken, zk-SNARKS’a sağlam anonimlik garantileri açısından nadiren rekabet avantajı sağladığını iddia ediyor. ZK-SNArK benzeri kanıtlar zor olsa da, daha az karmaşık sıfır bilgi protokolleri üzerinde çalışmak, bir gün yararlı ve anonim ödemelere yol açabilir.

FIRO Coin Ne işe Yarar?

Poramin Insam, daha önce Zcoin olarak bilinen Firo’yu 2014’ün sonlarına doğru geliştirdi. Insam, yeni bir gizlilik mekanizmasının bir kripto para birimine (Sıfırcoin protokolü) nasıl dahil edileceğini ilk olarak öne sürdüğünde, Johns Hopkins Üniversitesi’nde yüksek lisansını sürdürüyordu. Zcoin ekosisteminin temelini oluşturan bu yeni protokolü özetleyen bir makale yayınladı.

Ek olarak Johns Hopkins’ten bilgisayar bilimcileri tarafından oluşturulan bu benzersiz protokol, Bitcoin protokolünün bir uzantısı olarak hizmet etti ve coin karıştırma yöntemlerini ağa sıkı bir şekilde dahil ederek anonim işlemler sağladı.

Değeri alıcıya iletmeden önce kullanıcı işlemlerini gruplandırıp birleştirerek, coinkarıştırma işlemi etkin bir şekilde “temizler” ve izlemeyi imkansız hale getirir. Bunu yaparak, kullanıcılar Bitcoin’in gizlilik odaklı özelliklerden yoksun orijinal çekirdeğinden daha fazla faydalanabilecekler. FIRO Coin Nedir gelin en açık bir şekilde ortaya koyalım.

FIRO Coin Nedir?

Eylül 2020’de bir kriptografi denetimi tamamlandı. Lelantus protokolü, denetime göre güvenilir kurulum olmadan yeterli gizlilik, 2 saniyelik uygun bir kanıtlama süresi ve 216’lık bir anonimlik seti boyutu sunar. Lelantus, R.E. tarafından bitcoin işlemlerinde anonimlik ve mahremiyetin korunmasında “umut verici” olarak kabul edildi.

Zcoin’de (Lelantus) istihdam edilen ilkeller, T.H.’nin Twente Üniversitesi’ndeki yüksek lisans tezi Bontekoe’ye göre, planımızı anonim ve denetlenebilir yapmak için büyük olasılıkla ihtiyaç duyduğumuz kapsamlı bildirimleri artık sağlamıyor ve bunun yerine bunun yerine zk-SNARKS’ı tercih ediyor.

FIRO Coin Nedir?

Parlak yazılım geliştiricileri, Bitcoin’in kuruluşundan bu yana kripto para birimlerini özel ticaret araçlarına dönüştürmek için çalışıyor ve işlemdeki her iki katılımcıyı da para biriminin yaptığı gibi koruyor. Bu örnekte, Firo’nun çeşitli çabaların odak noktası olan bu sorunu çözmek için bir ağ oluşturma çabasını göstereceğiz. Eskiden Zcoin olarak bilinen kripto para, öncelikle Güneydoğu Asya pazarına yönelikti ancak daha sonra büyüdü ve küçüldü. Firo (FIRO), gizlilik coinleri için uzun vadeli, uygulanabilir bir cevap mı, yoksa aynı hedefe ulaşmaya çalışan diğer birçok girişim gibi başarısız mı olacak?


FIRO Ne Projesi?

Firo, Bitcoin’den daha az bilinmekle birlikte, yine de hızla genişliyor ve para biriminin karşılaştığı sorunlara benzersiz cevaplar sunuyor. Sonuç olarak, FIRO para biriminin yakında daha iyi bir notta konsolide olması bekleniyor. Ek olarak, kripto para biriminin yükselişi, çok sayıda borsa tarafından desteklenmektedir. FIRO Coin Nedir ne değildir öğrenmiş olduk.

Firo, anonimliğe öncelik veren bir kripto para birimidir. Gizlilik odaklı bir coin olduğu için finansal gizliliği ve izlenemezliği vurgular. Coin’in gizlilik mekanizması, kullanıcıların paralarını yakmalarına ve işlem geçmişlerini dış taraflara ifşa etmeden yenileriyle değiştirmelerine olanak sağlaması bakımından farklıdır. Firo, sıfır bilgi kanıtlama tekniği sayesinde eşsiz pratik anonimlik sunar.

Bitcoin ile aynı yarılanma döngüsünü takip edecek ve piyasaya sürüldüğünde toplam 21.4 milyon Firo arzına sahip olacak. FIRO Coin Nedir yazımız burada son buluyor.

FIRO coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki FIRO coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz FIRO coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :