COS Coin Nedir? (Contentos)

COS Coin Nedir? (Contentos)

Son zamanlarda çokça konuşularn COS Coin Nedir? COS coin, içerik oluşturucular, kullanıcılar ve reklamlar dahil olmak üzere tüm katılımcıların çabaları için adil bir ödül almalarını sağlayan merkezi olmayan bir dijital içerik ekonomisidir. Ek olarak, Contentos, her tür içerik DApp’lerine izin vererek dijital içeriğin gelecekteki Ethereum’u olmayı hedefliyor. Gelin hep birlikte göz atalım COS Coin Nedir, COS Coin Kimin COS Coin Ne işe Yarar, COS Ne Projesi ve COS Coin Hangi Ülkenin.

COS Coin Kimin? COS Coin Hangi Ülkenin?

 • LiveMe’de eski ABD Operasyonlar Başkanı ve Ürün Direktörü, Data Enlighten’da Kıdemli Ürün Direktörü olan Mick Tsai, şirketin CEO’su ve kurucu ortağıdır.
 • CTO Yang Pengbo, daha önce LiveMe’de Kıdemli Teknik Direktör ve Clean Master’da Teknik Direktördü.
 • Trend Micro’da Kıdemli Mühendis ve eski Cheetah Mobile ürün müdürü Zac Nien.
  Cheetah Mobile’da eski yazılım mühendisi, HTC’de müdür yardımcısı ve Foxconn’da kıdemli mühendis olan Peter Wei, mühendislik başkan yardımcısıdır.
 • Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ava Wen, daha önce Lang Live’ın Başkan Yardımcısı, LiveMe’de Bölgesel Operasyonlar Direktörü ve iQIYI Tayvan’da Kıdemli Pazarlama Müdürüydü.
 • Dai Shuo, daha önce Cheetah Mobile’da Android ekibini yöneten ve şimdi Tencent’te kıdemli bir güvenlik mühendisi olan bir araştırmacı ve geliştiricidir. COS Coin Nedir sorusunda kurucu takım büyük bir önem arzeder.

COS Coin Ne işe Yarar?

Contentos ekosisteminde, kullanıcı etkileşimleri blok zincirine kaydedilir ve manipülasyona kapalıdır. Kullanıcılar, kredi notlarını ancak güvenilir ve olumlu bir şekilde hareket ederek, ekolojik teşviklere uygun hale getirerek ve güvenilirliklerini yükselterek yükseltebilirler. Kullanıcılar bu şekilde güvenilir, kendi kendini idame ettiren bir inceleme sistemi oluşturur.

COS Coin Nedir ve ne işe yarar anlamak için başlıca konu başlıkları aşağıdadır.

 • İçerik endüstrisi için optimize edilmiş genel zincir: İçerik topluluğunun büyük etkileşimlerini daha iyi desteklemek için Contentos, saBFT’yi veya düşük ücretli işlemlere ve düşük blok onay süresine olanak tanıyan kendinden uyarlamalı Bizans Hata Toleransı fikir birliği mekanizmasını uyguladı.
 • Veriye dayalı ekolojik ödül modeli: Yerleşik ekolojik ödül modeli, ekosisteme olumlu katkıları teşvik eder. Contentos şu anda ödül modelini, büyük miktarda coine sahip kıdemli kullanıcıların ödüllere hükmetmesi gibi sorunlardan kaçınmak için test ağı entegrasyonlarından toplanan gerçek verilere dayanarak inşa ediyor.
 • Açık platform: Contentos, çeşitli blok zincirlerinde dApp’lerle aktif olarak iletişim kuruyor. Contentos için, PhotoGrid ve LiveMe gibi yerleşik dApp’lerle ortaklıklar sayesinde kripto olmayan müşterileri blok zincirine maruz bırakmak ve ortak dApp’leri kullanmalarını sağlamak basitti. Contentos tarafından oluşturulan açık platform, tüm blok zinciri endüstrisine yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve hesap ve coin entegrasyonunu içermektedir. Gelin bakalım COS Coin Nedir ne değildir.

COS Coin Nedir?

Blockchain tarafından desteklenen merkezi olmayan bir içerik ekosistemi Contentos tarafından inşa ediliyor. Contentos’un yaratmayı arzuladığı şey, “yazar haklarına saygı gösterirken materyalin özgürce üretilmesine, dağıtılmasına, ödüllendirilmesine ve değiş tokuş edilmesine izin veren merkezi olmayan bir dijital içerik topluluğu”dur.

Contentos’un amacı, küresel çeşitlilik ve içerik üretimini teşvik ederken, insanlara materyalleri üzerinde kontrol ve mülkiyeti geri vermektir. İçerik ve reklam değeri taşımanın yanı sıra Contentos, her kullanıcının katkılarını kaydeden bir bellek zinciri işlevi gören bir genel içerik protokolü olarak hizmet etmeyi amaçlar. İçeriğin özellikleri:

 • Eşler arası gelir paylaşımı: Contentos, içerik üreticileri, sponsorlar ve izleyiciler arasındaki ödemeler için net ve açık kanallar sunar. Blok zinciri işlemlerinde, abonelik ücreti, hediye veya sponsorluk olarak kullanılan coinler izlenebilir. Ayrıca Contentos, içerikten para kazanmayı otomatikleştiren akıllı bir sözleşme için bir şablon sunacak.
 • Merkezi olmayan trafik dağıtımı: Contentos blok zinciri, platformsuz içerik dağıtımını sağlamak için oluşturulmuştur. Doğal ekolojik ödül, içerik üreticilerini çalışmalarını geliştirmeye, izleyicileri gerçekten değer verdikleri içerikle etkileşime girmeye ve topluluğu ve dApp geliştiricilerini hedef kitleye olumlu içerik için en etkili dağıtım yöntemlerini tasarlamaya teşvik eder.
 • İzlenebilir telif hakkı işlemi: Fiziksel olmayan mülkiyet haklarının doğrulanmasını, değiştirilmesini ve saklanmasını da mümkün kılacak olan Contentos blok zinciri ile mümkün olacaktır. Blok zinciri, ticaret akışlarını ve türevlerini kalıcı olarak depolayacaktır. İçeriğin yazarları telif haklarını kaydedecek ve doğrulanmış ve zaman damgalı orijinal içerik beyanları sunacaktır.

COS Ne Projesi?

Her Contentos kullanıcısının iki benzersiz tanımlayıcısı vardır: eliptik bir eğri genel anahtarı ve bir hesap adı. Özünde, hesap adları, genel anahtarların okunabilir takma adlarıdır. Kimlikler, bakiyeler ve krediler dahil olmak üzere tüm kullanıcı verileri, halka açık zincir hesap kayıtları olarak toplanır ve saklanır. COS Coin Nedir sorusuna gelin bir de farklı bi bakış açısından bakalım.

Blokların ve işlemlerin yaratıcıları bunları imzalamalıdır. Contentos tarafından sadece imza doğrulamasından geçen işlemler kabul edilir. Eliptik eğri dijital imza tekniği, zincirdeki hiçbir şeyin tahrif edilememesini ve her şeyin reddedilemez olmasını sağlar.

Sistem için akıllı bir sözleşme, Contentos Telif Hakkı Yönetimidir. Blok yapımcıları, sözleşmeyle iletişime geçerek herhangi bir materyali orijinal veya korsan olarak etiketleyebilecek bir telif hakkı moderatörü seçmek için sözleşmeyi kullanabilir. Teşvik sistemi korsan materyalleri dikkate almaz ve içerik üreticileri tazminat almaz.

Bir telif hakkı moderatörü, gerçekten telif hakkı doğrulama konusunda çok yetenekli ve blok üreticilerinin çoğunluğu tarafından olumlu kabul edilen profesyonel bir varlığa ait bir hesaptır.

COS, Contentos ekosistemindeki yerel yardımcı program coinidir. Kullanımı aşağıdakileri içerir:

 • Oylama ve seçim: COS’u stake ederek, herkes blok yapımcı seçimine katılmaya hak kazanabilir.
 • Gaz ücreti: Contentos platformunda, tüm kullanıcılar akıllı sözleşme uygulamaları için belirli bir miktarda “enerji” (gaz) alır. Ancak, varsayılan “enerji” bittiğinde, kullanıcıların “enerji” elde etmek için COS’u kullanmaları gerekir.
 • İşlem: İçerik aboneliği veya bağış gibi içerikle ilgili mikro işlemler COS’ta kapatılabilir.Reklam veren ile etkileyici arasındaki reklam ödemesi gibi herhangi bir ticari işlem de COS ile kapatılabilir. COS Coin Nedir yazımız burada bitiyor.

COS Coin Nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki COS coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz COS coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :