BTG Coin Nedir? (Bitcoin Gold)

BTG Coin Nedir? (Bitcoin Gold)

BTG Coin, Bitcoin Gold olarak da bilinen bir kripto para birimidir. 24 Ekim 2017’de Bitcoin blok zincirinin bir çatallaşması sonucunda oluşturuldu. BTG Coin, Bitcoin’in özelliklerini taşırken, aynı zamanda merkezi olmayan bir finansal sistem sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu makalede BTG Coin hakkında daha fazla bilgi bulacak ve bu kripto para biriminin nasıl çalıştığını ve nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz.

BTG Coin Nedir? (Bitcoin Gold)

Bitcoin Gold Coin şuan $36.01 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Bitcoin Gold coinin değişimi 10.59% seviyesindeyken son bir saatte 0.67% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 19,539,973 tane Bitcoin Gold coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $703,546,267.94 olan Bitcoin Gold coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0005456061 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 2.77700639 tane Bitcoin Gold coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Bitcoin Gold Coin Nedir, Bitcoin Gold Coin Kimin Bitcoin Gold Coin Ne işe Yarar, Bitcoin Gold Ne Projesi ve Bitcoin Gold Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

BTG Coin Kimin BTG Coin Hangi Ülkenin?

BTG Coin, herhangi bir ülkenin veya kurumun kontrolü altında değildir. Bu nedenle, kimin BTG Coin sahibi olduğu veya hangi ülkenin BTG Coin’i kullandığı konusunda bir sınırlama yoktur. BTG Coin, merkezi olmayan bir sistem üzerinde çalışır ve tüm kullanıcılar arasında eşit olarak dağılır.

BTG Coin Ne İşe Yarar?

BTG Coin, Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri gibi bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Birçok işletme ve çevrimiçi platform, BTG Coin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmektedir. Ayrıca, BTG Coin’i saklayabilir veya diğer kişilere transfer edebilirsiniz.

BTG Coin’in bir diğer kullanım alanı ise madenciliktir. BTG Coin’de kullandığınız donanım gücüyle blokları doğrulayarak yeni BTG Coin’ler üretebilirsiniz. BTG Coin madenciliği, yoğun bir işlemci ve grafik işlemci kullanımı gerektirir ve madencilik süreci oldukça rekabetçidir. Ancak, başarılı bir şekilde madencilik yaparak BTG Coin kazanma potansiyeline sahipsiniz.

BTG Coin Ne Projesi?

BTG Coin, Bitcoin’in orijinal blok zinciriyle çatallaşma sonucu oluşturulan bir projedir. Bu proje, Bitcoin’in merkezi olmayan yapısını korurken, madencilik işlemine katılımda daha fazla kişiyi teşvik etmeyi hedeflemektedir. BTG Coin’in önemli projelerinden biri, Equihash algoritmasını kullanarak blok zincirini doğrulamaktır.


Equihash algoritması, madenciliği daha demokratik hale getirir ve ASIC cihazı gerektirmez. Bu sayede, BTG Coin madenciliğine katılmak için daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebilir hale gelir. BTG Coin, geniş bir topluluk tarafından desteklenmektedir ve projenin ilerlemesi için sürekli olarak çalışılmaktadır.

BTG Coin Arzı Ne Kadar?

Bitcoin Gold Coin’in toplam arzı 19,539,973 tanedir. Yani an itibariyle 19,539,973 tane Bitcoin Gold Coin vardır ve toplam değeri $703,546,267.94 dolardır.

BTG Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Bitcoin Gold coin için takip edeceğimzi fiyat $73.8205 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $45.0125 $54.015 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

BTG Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 19,539,973 adet Bitcoin Gold coin bulunmaktadır. Bitcoin Gold Coinlerinin toplam piyasa değeri $703,546,267.94 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:SOL Coin Nedir ? (Solana)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :