BNT Coin Nedir? (Bancor Network Token)

BNT Coin Nedir? (Bancor Network Token)

BNT Coin Nedir gelin en kısa cümle ile cevaplayalım. Bancor’un blok zinciri sistemi, Coinbase gibi borsalarda sanal para coinlerini değiştirmek yerine, kullanıcıların bunu anında ve doğrudan yapmasını sağlar.

Bancor ağında kullanılan ana coin, BNT veya Bancor Network Token olarak adlandırılır. BNT’nin piyasa değeri 1,06 milyar dolar ve Eylül 2021 itibariyle tüm kripto para birimleri arasında 98. sırada. BNT Coin Nedir sorusuna rakamlarla başlayalım.

BNT Coin şuan $0.72 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde BNT coinin değişimi 2.90% seviyesindeyken son bir saatte -0.08% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 134,256,623 tane BNT coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $96,761,429.46 olan BNT coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000109091 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 138.88888889 tane BNT coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte BNT Coin Nedir, BNT Coin Kimin BNT Coin Ne işe Yarar, BNT Ne Projesi ve BNT Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

BNT Coin Nedir?

Bancor adlı bir blok zinciri sistemi, kullanıcıları satın alırken ve satarken ödemeleri gereken işlem ücretlerinin bir kısmı karşılığında kullanıcıları kripto para varlıklarını bir araya getirmeye teşvik ediyor.

Bancor, otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak bilinen şeyin çalışmasını kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor. AMM, bir finans kuruluşunun doğrudan işletmesini gerektirmeden piyasalara likidite sağlamak için oluşturulmuş tanınmış bir mekanizmadır.

Basitçe söylemek gerekirse, Bancor gibi AMM’ler, kullanıcılara varlık havuzları oluşturmaları ve yönetmeleri için teşvikler sağlayarak daha uzmanlaşmış kripto varlık pazarlarının likiditesini artırmaya çalışıyor.

Platformunda bir ticaret yapıldığında belirteçler ara olarak BNT’ye dönüştürülür. Tüccarlar ücret ödediğinde, varlıkları yatıran likidite sağlayıcıları bu ücretlerin bir yüzdesi olarak yatırımlarından bir getiri elde eder. BNT Coin Nedirin cevabı bu kadar kısa değil tabi.

BNT Coin Nedir? (Bancor Network Token)

Balancer veya Uniswap, diğer iyi bilinen DeFi platformlarına benzese de Bancor, hizmetini hem EOS hem de Ethereum’da sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, platform sonunda daha fazla blok zincirini destekleyebilir.

2017, birkaç kripto para kullanan platformların şimdi olduğundan daha az yaygın olduğu bir zamanda başlamasıyla, Bancor eski AMM’lerden biridir.

2020 yılında platformda kayda değer bir değişiklik yapıldı. En son sürüm olan Bancor V2, platformda coin kilitleyen kullanıcılar ve bayiler için geliştirmeler içeriyor.

BNT Coin Ne işe Yarar?

Bancor, AMM hizmetini otomatikleştirmek için tüketicileri havuzlara varlık yatırmaya teşvik etmek istiyor. Her havuzun bir kripto para birimi BNT rezervinin yanı sıra bir çift coin vardır.

Madeni bir havuza koyan kişiye yeni bir coin verilir. Kullanıcı, havuz coiniolarak adlandırılan bu coini kullanarak protokolde kilitlediği ilk miktara erişebilir.

Bir coin alınıp satıldığında, BNT coinleri bir değişim aracı olarak kullanılır. BNT Coin Nedir konusunda bu da çok önemli.

Önemli bir özellik, Bancor’un müşterilerin havuzlarından birinde tek bir coini kilitlemesine izin vermesidir. Örneğin, diğer bazı AMM’lerde, bir kullanıcının havuza girmek için coin çiftlerini belirli bir oranda kilitlemesi gerekebilir.
Bir kullanıcı, Bancor’daki bir ETH ve DAI havuzuna yalnızca ETH veya DAI yatırabilir. Alternatif olarak, bir kullanıcının Uniswap’ta hem ETH hem de DAI yatırması gerekir.

Kullanıcılar ayrıca herhangi bir Bancor havuzuna BNT yatırmalıdır.

Oracle’lar
Bancor, likidite sağlayıcılarının platformda kilitledikleri paralar için doğru fiyatı alabilmelerini nasıl sağlıyor, merak ediyorum?

Bancor V2, harici bir kaynaktan mevcut bir sisteme fiyat iletmek için “kahin” olarak bilinen bir çözüme sahip olduğunu iddia ediyor.

Bu hizmet, bir likidite sağlayıcısının, Bancor’un havuzlarının fiyatlarına göre coin oranını otomatik olarak değiştirmesine izin vererek koydukları aynı miktarda coini geri çekmesini sağlar.

BNT Coin Kimin? BNT Coin Hangi Ülkenin?

Guy ve Galia Benartzi, Bancor’un kurucu ortağı ve Draper Fisher Jurvetson yatırım şirketinin ortağı olan Tim Draper, projenin önemli yatırımcılarından biri.

İsviçreli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bprotocol Foundation tarafından denetlenen 2017 yılındaki bir coin satışı sırasında proje 153 milyon dolar topladı. Toplamda 11.000’e yakın yatırımcıdan toplanan para miktarı, bu açık artırmayı o zamanlar türünün en büyüğü yaptı.

Kalan tokenlar çeşitli işletme bütçelerinde ve hibe programlarında kullanılmak üzere kurucu ekibe verilirken, yarısı coin satışı katılımcılarına dağıtılacaktı.

Proje için Whitepaper’da daha fazla bilgi bulabilirsiniz. BNT Coin Nedir sorusu aklınızdan tamamen gider.


BNT Ne Projesi?

Bancor’daki havuzlar arasında ticaret, kripto para birimi BNT tarafından mümkün kılınmıştır.

Bancor’un BNT coini, diğer kripto para birimleri gibi sabit bir 69 milyon coin arzına sahiptir. Nomics veri kaynağına göre, borsalarda serbest dolaşımda 65 milyondan fazla coin var.

BNT’nin, Bancor’un çeşitli blok zincirlerindeki madeni paralar arasında değer alışverişi yapmasına izin vermesi, tartışmasız en zorlayıcı argümanıdır. Bancor, hem Ethereum hem de EOS’u temel aldığından, BNT, her iki zincirden de para birimleri içeren havuzlardan alınabilir.

BNT, Bancor platformunun kullanımını izlemeyi amaçladığından, potansiyel olarak değerli olabilir.

Bu, Bancor’daki her havuzda BNT’nin bulunması içindir. Bancor havuzlarına likidite girdikçe BNT’ye olan talebin artması bekleniyor.

BNT coin nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki BNT coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz BNT coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

BNT Coin Kaçıncı Sırada?

BNT Coin şuan bütün coinler arasında 98. sırada yer almaktadır. BNT Coin sıralaması fiyatının oynaklığı nedeniyle sürekli değişmektedir. An itibariyle BNT Coinin toplam market değeri ise $96,761,429.46 dolardır.

BNT Coin En Yüksek Kaç Oldu?

BNT coin’in bugüne kadar ulaştığı en büyük değer 12 Mart 2021 tarihinde 9.33$ dolardır. BNT coinin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, 9 dolar civarında durdu. BNT Coin’in yükselişinden sonraki en düşük seviyeler Mart 2022’de 0,21 dolardı.

Kaç Adet BNT Var?

Piyasada dolaşmakta olan 134,256,623 adet BNT coin bulunmaktadır. Bu coinlerin toplam değeri $96,761,429.46 ‘dır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :