BAT Coin Nedir? (Basic Attention Token)

BAT Coin Nedir? (Basic Attention Token)

İnternet kullanıcılarının çoğu, çevrimiçi reklamlardan kaçınmak için çaba gösteriyor. BAT Coin Nedir sorusu da tam burada devreye giriyor. Peki, çevrimici reklamlardan kaçınmak için kendilerine finansal bir teşvik verilseydi ne olurdu?

Basic Attention Token (BAT) adlı bir kripto para birimi, hem üreticilere hem de tüketicilere eşit fayda sağlayan dijital reklamcılık çevresinde olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturmayı amaçlıyor.

Gelin hep birlikte göz atalım BAT Coin Nedir, BAT Coin Kimin BAT Coin Ne işe Yarar, BAT Ne Projesi ve BAT Coin Hangi Ülkenin.

BAT Coin Kimin? BAT Coin Hangi Ülkenin?

JavaScript programlama dilinin yaratıcısı ve Firefox web tarayıcısının kurucu ortağı Brendan Eich, Brave Software’i kurdu.

Brave, 2017 yılında bir BAT ilk Coin çıkışını (ICO) yürüttü ve yaklaşık 30 saniyede 35 milyon dolar toplamak için 1 milyar BAT sattı. Şu anda, Brave Software kendisine 500 milyon BAT ayırmıştı.

Bu meblağdan 200 milyon BAT Brave ekibine ayrıldı ve 300 milyon BAT müteakip platform promosyon satışı için ayrıldı. Gelin haydi BAT Coin Nedir ve ne işe yarar inceleyelim.

Mozilla ve Firefox’un kurucu ortaklarından Brendan Eich, dijital çağda kullanıcıların dikkatini çekmek ve tutmak için tasarlandığı için adını taşıyan Basic Attention Token (BAT) olarak bilinen kripto para birimini kurdu.

BAT Coin Ne işe Yarar?

Geliştiricilerin benzersiz paralar ve uygulamalar oluşturmasını ve kullanmasını sağlayan halka açık blok zinciri Ethereum’da, tüm BAT işlemleri halledilir.

Brave Browser

Coin arkasındaki grup tarafından üretilen Brave web tarayıcısı BAT tarafından kullanılıyor. Ücretsiz tarayıcı Brave, web sayfalarını rakip ürünlerden üç ila altı kat daha hızlı yüklemeyi vaat ediyor çünkü yalnızca reklamları onları görmeyi seçen kullanıcılara gösteriyor.

Brave tarayıcısının kullanıcıları, çalışmalarını desteklemek istedikleri içerik üreticilerine BAT’a katkıda bulunmalarını veya reklamları görme karşılığında BAT’ta ödeme almalarını sağlayan Brave Rewards programına kayıt olabilirler.

Brave’de izleyiciler ve reklamlar varsayılan olarak engellenir. Reklamlar yalnızca kullanıcı kabul ederse etkinleştirilir. Bundan sonra, güvenilir ortaklardan yerel reklamları gören kullanıcılar, BAT by Brave ile ödüllendirilir.

Brave Micropayments için Ledger

Brave Mikroödemeler Defteri, Brave’in BAT’ın hareketini nasıl takip ettiğini gösterir.

Brave Micro Payments Ledger, ödemeleri transfer etmek için pazarlamacılar, yayıncılar ve okuyucular arasında akıllı sözleşmeler sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Brave, blok zinciri için, çevrimiçi medya işlemlerinde katılımcılara anonimlik sağlamak amacıyla sıfır bilgi kanıtlarını kullanmayı düşünüyor. BAT Coin Nedir sorusuna aşağıda ayrıntılı bir cevap veriyoruz.

BAT Coin Nedir?

Ethereum (ETH) platformunda çalışan ve yerel olarak Brave web tarayıcısına dahil edilen BAT, her grubun web davranışına bağlı olarak pazarlamacılar, yayıncılar ve internet kullanıcıları arasında ticareti kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar, reklamları izleme karşılığında BAT alırlar, yayıncılar daha etkili reklamlar sunabilir ve reklam verenlere, materyallerinin ilgili taraflarca görüldüğü garanti edilebilir.
Nihai ürün, BAT destekli dijital reklam platformunun yepyeni bir sınıfıdır.

BAT, kullanıcılar tarafından saklanabilir, nakit veya diğer kripto para birimleri ile takas edilebilir veya tercih ettikleri içerik sağlayıcılarına ödeme yapmak için kullanılabilir. BAT Coin Nedir sorusu umarım artık aklınızdan silinmiştir.


BAT Ne Projesi?

İçerik üreticileri, İnternet’in bilgi akışını sürdürmek istiyorlarsa para kazanmalıdır. BAT Coin de tam burada devreye giriyor.

Eich, bir önceki blog yazısında ücretsiz internetin değerini kabul etti, ancak ticari web sitelerinin çalışması için reklam geliri gerektirdiğinden bir maliyeti olduğunu ekledi. Ona göre reklamcı-kullanıcı etkileşimi şu anda bir kedi-fare oyunundadır ve bu temel “çıkar çatışması” kusurdur.

Brave ve BAT’ın amacı, halat çekmeyi bir el sıkışma ile bitirmektir. Kullanıcılar daha sonra reklam parasının bir kısmından yararlanabilirken, reklamcılar rahatsız etmeyeceklerini bildikleri ilgili bir kitleyi hedeflediklerinden emin olabilirler.

BAT, pazarlamacılara, yayıncılara ve izleyicilere eşit şekilde fayda sağlayan bir reklam platformu geliştirerek, kaçınma ve güvensizlik döngüsünü sona erdirmeyi umuyor.

BAT coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki BAT coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz BAT coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :