Audius Coin Nedir? (AUDIO)

Audius Coin Nedir? (AUDIO)

Audius (AUDIO) adlı blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir müzik akışı hizmeti. Audius Coin Nedir Audius ne işe yarar sorularına en net cevabı makalemizde alacaksınız. Girişimin amacı, müzik yaratıcılarına ve küratörlere çalışmaları üzerinde daha fazla kontrol sağlamaktır. Sanatçılar, çalışmaları için Audius’a sunduklarında değişmez kayıtlar oluşturabilirler ve merkezi olmayan bir düğüm ağı bu kayıtları koruyacaktır.

Audius, müzisyenleri dinleyicileriyle doğrudan temasa sokarak, geleneksel müzik endüstrisindeki aracıları ortadan kaldırıyor. Müzik, sitede müzikten nasıl para kazanılacağını seçebilen sanatçıların yegane mülkiyetindedir. Şarkılarını ücretsiz dağıtım için sağlayabilirler veya hayranlarından özel materyallere erişmek için bir ücret talep edebilirler. Audius Coin Nedir makalemiz başlıyor.

Gelin hep birlikte göz atalım Audius Coin Nedir, Audius Coin Kimin Audius Coin Ne işe Yarar, Audius Ne Projesi ve Audius Coin Hangi Ülkenin.

Audius Coin Kimin? Audius Coin Hangi Ülkenin?

Son zamanlarda, Roneil, Kleiner Perkins’de erken aşama tohum fonunu kurdu. KP’nin Lightning Labs ve diğer Blockchain ve AI işletmelerine yaptığı erken yatırımları denetledi. Roneil, Stanford Üniversitesi’nde okudu ve daha önce bir Bitcoin P2P ödeme girişimi olan Backslash’in kurucu ortağıydı.

Forrest, Forbes 30 Under 30 onur listesinden biridir. En son olarak, bir Stanford Üniversitesi araştırma projesinden doğan kurumsal veri merkezi yönetim platformu StacksWare’in kurucu ortağı oldu. Fortune 500 müşterilerine kurumsal düzeyde analitik sunan işletme, 2017 yılının sonlarında başarıyla satın alındı.

Bir grup mühendis, işletme sahibi, blok zinciri uzmanı ve müzik tutkunu kuruculara yardımcı oluyor. Proje ayrıca deadmau5 gibi elektronik müzik müzisyenlerini ve Twitch ve EA Games’in kurucu ortakları Justin Kan ve Bing Gordon’u içeren bir danışman ekibinden de yararlanıyor. Binance, Coinbase Ventures ve Pantera Capital dahil olmak üzere birçok önemli yatırımcı Audius’u destekledi. Audius Coin Nedir sorusunda kurucu takım çok önemli.

Audius Coin Ne işe Yarar?

Audius, herkese müziği paylaşma, pazarlama ve yayınlama olanağı vererek, müzisyenlerin müzik işinde karşılaştıkları mülkiyet, telif hakları ve müzik hakları gibi sorunları ele almayı umuyor. Aracıları kaldırarak, sanatçılar ve sitedeki izleyicileri arasında doğrudan iletişim sağlar.

Audius, müzik işinin tipik rotalarının aksine, müzisyenleri yalnızca şarkılarının kaç kez çalındığına göre tazmin etmez. Ek olarak, sanatçıların platform etkinliğini, hayran etkileşimlerini ve genel olarak kullanıcı katılımını dikkate alır.

Sanatçılar, Audius’taki merkezi olmayan düğümleri kullanarak parçalarını yükleyebilir ve paylaşabilir. Sanatçılar, sahiplikten vazgeçmeden çeşitli şekillerde ses çalışmalarından para kazanabilirler. Audius Coin Nedir sorusunu duyar gibiyim.

Sosyal medya hesaplarını onayladıktan sonra Haftalık İlk 5 Trend Parçası, Haftalık İlk 5 Trend Oynatma Listesi, En İyi 10 Aylık API Uygulaması ve ilk parça yüklemesine ulaşarak Audio coin elde edebilirler.

Audius, sanatçı belirteçleri aracılığıyla sanatçıların mahalleleriyle etkileşime girmesine de izin verdi. Audius coinlerinin sahipleri, remiks yarışmaları ve yayınlanmamış müzikler de dahil olmak üzere coin kısıtlamalı materyallere benzersiz erişim elde eder. Zaman zaman, sosyal medyaya fan katılımının derecesine ve dinleme miktarına bağlı olarak Audius, AUDIO coinlerini sanatçılara airdrop olarak göndermeyi hedefliyor.

Audius, hayranların gelecekte premium içeriğe erişebilmesi için USDT ve diğer sabit paralar için destek uygulamayı planlıyor. Audius Coin Nedir gelin inceleyelim.

Audius Coin Nedir?

Audius, diğer müzik akışı platformlarının yaptığı gibi, bir sanatçının satış kazançlarından bir yüzde kesintisi yapmaz. Satışların %90’ı Audius’un yerel kripto para birimi olan AUDIO’daki müzik küratörlerine ödenebilir. Kalan %10 ise Audius ağını destekleyen yatırımcılara dağıtılacak.

Audius’taki yönetim belirtecine, bir ERC-20 belirteci olan AUDIO adı verilir. Sahipler, premium içeriğe erişmek, Audius yönetimine katılmak ve ağın korunmasına yardımcı olmak için AUDIO’larını stake edebilirler. Ek olarak, staking yaparak Audio coin ödülleri kazanabilirler.

Müzik akışı hizmetlerinin büyümesi sayesinde müzik dinlemek her zamankinden daha kolay hale geldi. Geleneksel müzik ekonomisi, sanatçılar için düşük ücret, şeffaflık ve eserlerinin nasıl paylaşılacağı veya satılacağı konusunda çok az kontrol gibi zorluklarla uzun süredir karşılaşıyor. Audius, müzik yapımcılarını güçlendirerek ve materyallerinden yerel kripto para birimi AUDIO aracılığıyla para kazanmalarına yardımcı olarak bu sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Tamamen merkezi olmayan bir müzik akışı hizmeti olan AUDIO, Audius, kendi kripto para birimiyle, kullanıcıların doğrudan müzisyenlere fon sağlamasına olanak tanır. Aralık 2021’de Audius 100.000’den fazla sanatçıya ev sahipliği yaptı ve aylık yaklaşık 6 milyon benzersiz kullanıcıya sahipti.


Audius Ne Projesi?

Forrest Browning ve Roneil Rumburg, 2018 yılında, plak şirketlerinin kısıtlamalarını ve aracılarını ortadan kaldırarak yerleşik müzik iş paradigmasını dönüştüren Audius’u kurdu. Diğer akış hizmetlerinin aksine, bir şarkının çalınma sayısı sanatçının kazancını etkilemez. Audius, müzisyenlere müziklerinin tek sahipliğini sağlar ve onlar bundan nasıl geçimlerini sağlayacaklarını seçmekte özgürdürler. Audius’a göre, Audius ağını destekleyen düğüm operatörleri (paylayıcılar) gelirin %90’ını AUDIO coinlerinden kazanacak ve kalan %10’u müzik küratörlerine gidecek.

Katman 2 blok zinciri protokolü Audius, ilk olarak bir Ethereum yan zinciri olan POA Ağı üzerinde geliştirildi. Audius, içerik akışı talebindeki artış nedeniyle performansı artırmak için içerik yönetim sistemini 2020’de Solana blok zincirine taşımayı planladı. Ancak Ethereum blok zinciri hala yerel kripto para birimi AUDIO’yu barındırıyor. Paydaşlar, ERC-20 yönetişim belirteci AUDIO’yu kullanarak ağ geliştirmeleri ve ayarlamaları ile ilgili fikirler için oy verebilirler. AUDIO coinini stake ederek premium özelliklere de erişebilirler. Audius Coin Nedir yazımız burada son buluyor.

Audius coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki Audius coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz Audius coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :