AMPL Coin Nedir? (Ampleforth)

AMPL Coin Nedir? (Ampleforth)

AMPL Coin, kripto para dünyasında son zamanlarda popüler hale gelen bir projedir. AMPL, Ampleforth adlı bir şirket tarafından oluşturulan bir token veya jeton olarak da bilinir. Ampleforth, DeFi (Merkezi Olmayan Finans) sektöründe yer alan bir proje ve AMPL, bu projenin yerel bir tokenidir. Peki, AMPL Coin nedir ve nasıl çalışır?

AMPL Coin Nedir? (Ampleforth)

Ampleforth Coin şuan $1.38 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde Ampleforth coinin değişimi -1.34% seviyesindeyken son bir saatte -1.29% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 211,334,888 tane Ampleforth coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $292,245,638.84 olan Ampleforth coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0000226230 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 72.46376812 tane Ampleforth coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte Ampleforth Coin Nedir, Ampleforth Coin Kimin Ampleforth Coin Ne işe Yarar, Ampleforth Ne Projesi ve Ampleforth Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

AMPL Coin Kimin AMPL Coin Hangi Ülkenin?

AMPL Coin, merkezi olmayan bir kripto para birimidir ve dolayısıyla belirli bir kişi veya ülkeye ait değildir. Ampleforth projesi, dünya genelindeki birçok insanın katılımıyla ortaya çıkmış bir projedir. Dolayısıyla, AMPL Coin kimseye ait bir kripto para birimi değildir ve herhangi bir ülkenin resmi parası da değildir.

AMPL Coin Ne İşe Yarar?

AMPL Coin, birçok farklı işlevi olan bir kripto para birimidir. İşte AMPL Coin’in bazı temel kullanım alanları:

Fiyat Stabilizasyonu

AMPL Coin’in en önemli özelliklerinden biri, fiyat istikrarının sağlanmasıdır. Diğer kripto para birimlerinin fiyatları dalgalanmaya çok açıktır ve bu da kullanıcılar için riskli bir durum olabilir. Ancak AMPL, bir rehber değeri olan hedef fiyata bağlı olarak arzını artırıp azaltarak, fiyat istikrarını sağlamayı hedefler. Bu sayede, AMPL sahipleri daha dengeli bir kripto para birimine sahip olur ve riskler minimize edilir.

Salınımlı Talep

AMPL Coin, salınımlı bir talebe sahip bir kripto para birimidir. Diğer bir deyişle, fiyat değişikliklerine uyum sağlamak için arzı sürekli olarak değişir. Eğer talep artarsa, AMPL arzını artırır ve bunun sonucunda her bir AMPL Coin’in değeri düşer. Talep azalarsa, AMPL arzını azaltır ve bu kez de her bir AMPL Coin’in değeri artar. Bu sayede, AMPL Coin’in piyasada dolaşan toplam değeri sürekli olarak değişir ve talebe göre ayarlanır.

Liquidity Mining

AMPL Coin, Liquidity Mining (Likitidite Madenciliği) olarak bilinen bir sürece katkıda bulunur. Liquidity Mining, kripto para borsalarında likidite sağlamak amacıyla kullanıcıların kripto varlıklarını ödünç vermesi işlemidir. AMPL Coin sahipleri, kendi AMPL tokenlerini likidite sağlamak için kullanabilir ve bunun karşılığında da ödül alabilirler. Bu sayede, AMPL Coin sahipleri, AMPL ekosisteminin büyümesine katkıda bulunurken aynı zamanda da gelir elde edebilirler.

AMPL Coin Ne Projesi?

AMPL Coin, DeFi sektöründe yer alan Ampleforth projesinin yerel bir tokenidir. Ampleforth, kripto para birimlerinin fiyat istikrarını sağlama amacıyla tasarlanmış bir platformdur. Geleneksel fiat para birimlerine benzeyen bir stabilcoin olmaktan ziyade, Ampleforth, kendi içinde benzersiz bir sistem kullanır. AMPL Coin, bu sistemin yerel bir ürünüdür.

Ampleforth projesi, temel olarak bir para birimi olarak işlev görebilecek bir varlık olan AMPL Coin oluşturmayı hedefler. AMPL Coin, başka bir kripto para birimi olan FORTH ile değiştirilebilir. FORTH, Ampleforth’un diğer tokenidir ve projenin yönetimini ve güncellemelerini sağlar.


AMPL Coin, likidite madenciliği, likidite havuzları ve AMPL tokenlerini kullanarak farklı DeFi platformlarında kullanma gibi çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Bu kullanım alanları, AMPL sahiplerine çeşitli fırsatlar sunar ve AMPL ekosistemini büyütmeye yardımcı olur.

AMPL Coin Arzı Ne Kadar?

Ampleforth Coin’in toplam arzı 211,334,888 tanedir. Yani an itibariyle 211,334,888 tane Ampleforth Coin vardır ve toplam değeri $292,245,638.84 dolardır.

AMPL Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadede Ampleforth coin için takip edeceğimzi fiyat $2.829 olacaktır. Bu yıl içerisinde ise $1.725 $2.07 seviyelerinde gidip gelmesini beklemekteyiz.

AMPL Coin Piyasa Değeri Ne Kadar?

Piyasada dolaşmakta olan 211,334,888 adet Ampleforth coin bulunmaktadır. Ampleforth Coinlerinin toplam piyasa değeri $292,245,638.84 ‘dır.

Daha Fazlası İçin:LOOKS Coin Nedir ? (Looksrare)

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :