AMP Coin Nedir?

AMP Coin Nedir?

Amp, genişletilebilir varlık transferlerini teminat altına almak için bir platformdur. AMP Coin Nedir sorusuna cevap aramaya hep beraber başlayalım. Dijital ödemeler, fiat para birimi değişimi, kredi dağıtımları, mülk satışları ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü değer değişimi Amp’i stake ederek garanti edilebilir.

Amp, bir bölüme paylaştırıldığında bir transferi teminatlandırmaya hazırdır. Amp, teminat havuzlarının kullanımı yoluyla varlık transferi riskini etkin bir şekilde dağıtarak, özellikle dolandırıcılığa dayanıklı ağlar ve gerçek dünya uygulamaları için uygun hale getirir.

Bir aktarım tamamlandıktan sonra Amp, ağ ödül dağıtımını basitleştirir. Amp akıllı sözleşmeleri, mikro dağıtımlar ve sürekli birleştirme gibi yerleşik bir dizi teşvik modelini içerir. Gelin hep birlikte göz atalım AMP Coin Nedir, AMP Coin Kimin AMP Coin Ne işe Yarar, AMP Ne Projesi ve AMP Coin Hangi Ülkenin.

AMP Coin Kimin? AMP Coin Hangi Ülkenin?

Eylül 2020’de AMP coini ilk kez yayınlandı. Amp, ERC20 protokolünü izleyen Ethereum tabanlı bir para birimidir. MIT Lisansı, Amp akıllı sözleşmelerini açık kaynak standardı olarak kullanılabilir hale getirmek için kullanıldı.

AMP’nin resmi web sitesine göre, AMP ve beraberindeki akıllı sözleşmeler hem ConsenSys Diligence (Haziran 2020) hem de Trail of Bits (Ağustos 2020) tarafından denetlendi.

Flexa ağının benzersiz teminat belirteci, New York’ta bulunan bir blok zinciri ödeme firması olan AMP’dir. Flexa ağı ve AMP kripto, Tyler Spalding ve Zachary Kilgore tarafından kuruldu.

Tyler Spalding, 2011’den beri kripto para savunuculuğu, madencilik ve geliştirmeden sorumlu. Tyler daha önce bir milyar doların üzerinde satışla dünyanın en büyük hediye kartı pazarı olan Raise’de baş teknoloji sorumlusu olarak çalışıyordu. 20 yılı aşkın teknolojik uzmanlığa sahiptir, üç yazılım firması kurmuş ve satmıştır ve 25’in üzerinde tohum aşamasındaki işletmeye yatırım yapmıştır.

Zachary Kilgore ise Flexa’yı kurmadan önce Raise’de mühendislik müdürü olarak çalıştı. Flexa’dan önce Warby Parker, Hearst Digital Media, Slide, Parker ve ZKTK Design ile çalıştı. AMP Coin Nedir ve AMP Coin ne işe yarar gelin hep beraber bakalım.

AMP Coin Ne işe Yarar?

Amp, dijital ve fiziksel aktarımların geleceği için kritik bir bileşendir. Tek işlevi, herhangi bir varlık transferi için teminat olarak hareket etmektir. Amp, iki yenilikle ayırt edilir: teminat yöneticileri ve belirteç bölümleri.

Teminat yöneticileri, farklı kullanım durumlarına uyacak şekilde özelleştirilebilen farklı kurallar ve özelliklerle oluşturuldukları için emanet hesaplarına benzer. Etkin değer aktarımlarının veya emanet hizmetlerinin yararlı olduğu uygulamalarda kullanmak üzere, Amp’yi teminat olarak kullanan herkes bir teminat yöneticisi oluşturabilir.

Belirteç bölümleri, tek tek disk bölgelerinin yönetilebilmesi açısından geleneksel sabit disk bölümlerine benzer.

Amp belirteç sözleşmesinin bölümleri, farklı teminat yöneticilerinin aynı dijital adresle ilişkili ayrı, farklı alanlarda kuralları uygulamasını sağlar. Kullanıcılar, aslında akıllı bir sözleşmeye aktarmadan coinleri “paylaşabilir”. AMP Coin ne işe yarar kısmından sonra AMP Coin Nedir bölümü ile devam ediyoruz.

AMP Coin Nedir?

Amp, herhangi bir gerçek dünya uygulamasında BTC gibi varlıklar için anında, doğrulanabilir güvence sağlar. AMP Coin Nedir sorusuna ne net cevap budur.

Amp teminatlandırması test edildi, denetlendi ve herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir. Aktarımları güvence altına almak, ödünç vermeyi etkinleştirmek ve değer hareketini hızlandırmak için talep üzerine Amp’yi kilitleyen ve kilidini açan uygulamalar oluşturmak kolaydır.

Amp, mümkün olduğunca uyarlanabilir ve geleceğe hazır olma hedefiyle oluşturuldu. Amp açık kaynaklı olduğundan, uygulamanızın Amp ile kendi koşullarınıza göre etkileşim kurması için özel teminat yöneticileri oluşturabilir ve dağıtabilirsiniz.

Yeni projeler, coinin sabit arzı nedeniyle oynaklığı azaltan ve teminat kalitesini iyileştiren Amp’yi benimsediğinde, mevcut uygulamalar artan likidite ve merkezi olmamaktan yararlanır.

Amp, fikir birliği mekanizmasına veya varlık türüne göre hiçbir ayrım yapmaz. Amp, dijital veya fiziksel her türlü aktarımı güvence altına almak için teminat olarak kullanılabilir.


AMP Ne Projesi?

Ödeme ağı teminatı. Flexa’nın dijital ödeme ağı, satıcılara anında, dolandırıcılık içermeyen ödemeler sağlamak için Amp’i kullanır. Varlık veya protokolden bağımsız olarak tüm ödemelerin gerçek zamanlı olarak ödenmesini sağlamak için Flexa stake Amp’i entegre eden uygulamalar. Herkes, ağın işlem ücretlerinden orantılı bir pay kazanmak için Amp’i stake edebilir.

Bireysel teminat. Kullanıcılar, örneğin bir borsada anında marj indirimi elde etmek için kendi varlık transferlerini sıklıkla teminat altına alabilirler. Bu durumda kullanıcı, aşırı işlem ücreti ödemeden başka bir varlığı aktarırken Amp’yi bir teminat yöneticisine devredebilir.

Amp, işlem değerine karşı etkin bir şekilde emanet edildiğinden, değişim karşı tarafı, dayanak varlığın hemen kullanılmasına izin verebilir.

DeFi platformu teminatı. Yeni DeFi platformları ve protokolleri, küresel finansı sürekli olarak değiştiriyor ve birçoğu, tekliflerine Amp’i dahil ediyor. Bu, Amp’in mevcut ve gelecekteki uygulamalarını genişletirken, teminat kalitesini de iyileştirdi. AMP Coin Nedir ile ilgili bütün soruları cevaplamaya çalıştık.

AMP coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki AMP coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz AMP coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :