AAVE Coin Nedir?

AAVE Coin Nedir?

AAVE Coin Nedir sorusune en kısa cevap; Aave, kullanıcıların aracı kullanmadan kripto varlıkları ödünç vermelerine, ödünç almalarına ve faiz kazanmalarına olanak tanıyan bir avuç yeni DeFi kripto para biriminden biridir.

Bunun yerine, Aave, Ethereum blok zincirinde çalışan ve bu varlıkların yazılımını çalıştıran dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından kontrol edilmesini sağlayan bir akıllı sözleşmeler sistemidir.

Bu, Aave tüketicilerinin paralarını yönetmek için belirli bir şirkete veya bireye güvenmeleri gerekmediği anlamına gelir. Yalnızca kodun tam olarak amaçlandığı gibi çalışacağına inanmaları gerekir. AAVE Coin Nedir sorusuna öncelikle rakamlarla cevap veriyoruz.

AAVE Coin şuan $87.35 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde AAVE coinin değişimi 0.93% seviyesindeyken son bir saatte -0.06% değişim göstermiştir. AAVE coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0013234848 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 1.14481969 tane AAVE coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte AAVE Coin Nedir, AAVE Coin Kimin AAVE Coin Ne işe Yarar, AAVE Ne Projesi ve AAVE Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

AAVE Coin Nedir?

AAVE Coin Nedir?

ETH, BAT ve MANA, özünde borç verme havuzlarının inşasını kolaylaştıran Aave programı kullanılarak ödünç alınabilecek veya ödünç verilebilecek 17 kripto para biriminden sadece birkaçıdır.

Aave, Ethereum’daki diğer merkezi olmayan borç verme platformlarına benzer şekilde, borçluların borç almadan önce teminat vermelerini gerektirir. Ek olarak, ödünç alabilecekleri miktar, yayınlanan teminatın değeri ile sınırlıdır.

Başka bir varlığın değerine bağlı benzersiz bir simge olan bir aToken, borçlulara ödeme olarak verilir. Ardından, bu coin kodlanır, böylece borç verenlere mevduat faizi ödenebilir.

Örneğin, bir borçlu DAI’yi teminat olarak koyabilir ve ETH kredileri alabilir. Bu, bir borçlunun, onlara gerçekten sahip olmadan çeşitli kripto para birimlerini deneyimlemesini sağlar.

Aave ayrıca hızlı krediler ve diğer kredi genişletme ve blok zinciri teknolojisinin özel özelliklerinden yararlanan borç yaratma yolları gibi başka özellikler de ekleyebilir.

Merkezi olmayan kredilendirmenin popülaritesinin artacağını düşünen tüccarlar veya yatırımcılar AAVE ile ilgilenebilirler. AAVE Coin Nedir sorusunda bu maddeler gerçekten çok önemli.

Temmuz 2020 itibariyle toplam 158 milyon dolarlık mevduat ile Aave sistemi, Ethereum’un en yoğun merkezi olmayan borç verme platformlarından biridir. İki rakip kredi platformu olan Compound ve Maker’ın her birinin 600 milyon doların üzerinde mevduatı var.

Ek olarak, kredilerden alınan ücretlerin AAVE coin sahipleri arasında nasıl bölüneceği konusunda oy kullanmak istiyorsanız, AAVE kullanmak isteyebilirsiniz. Bu, Aave sistemini yöneten kuralları etkilemenize izin verecektir.

AAVE Coin Kimin? AAVE Coin Hangi Ülkenin?

Stani Kulechov, 2017 yılında kâr amacı gütmeyen bir işletme olan Aave’yi kurdu ve merkezi İsviçre’de bulunuyor. Kulechov, Aave’yi henüz öğrenciyken kurdu. Hukuk eğitimini Helsinki’de aldı.

Bir zamanlar ETHLend olarak bilinen şirket, 2017 yılında bir ICO’da 16.2 milyon dolar topladı ve daha önce LEND olarak bilinen AAVE kripto para biriminden 1 milyar birim sattı.

LEND kripto para biriminin tüm arzı, AAVE’ye 100 LEND coini oranında 1 AAVE’ye aktarıldığından 18 milyon AAVE’ye düştü. AAVE Coin Nedir ve ne değildir merak etmekteyseniz takımı çözmeniz gerekiyor.

Aave’nin aksine, ETHLend, fonları birleştirmek yerine borç verenleri ve borç alanlarını eşler arası bir temelde eşleştirmeye çalıştı. 2018’de ETHLend, adını Fince “hayalet” anlamına gelen Aave olarak değiştirdi. Aave, ETHLend’i bir yan kuruluş olarak satın aldı.

O zamanlar, büyük işlemleri yürütmek için bir ticaret masası, blok zincir oyunlarında uzmanlaşmış bir oyun stüdyosu ve ödemeleri işlemek için bir mekanizma da açıklandı.

AAVE Coin Ne işe Yarar?

Aave’yi karakterize etmenin en iyi yolu, bir borç verme havuzları ağıdır. AAVE Coin Nedir sorusu kadar AAVE Coin ne işe yarar sorusu da çok önemlidir.

Katılımcılar ödünç vermek istedikleri parayı yatırırlar ve akabinde likidite havuzu bununla dolar. Kredi çekerken, borçlular daha sonra bu havuzlardan çekebilirler. Bu belirteçler, borç verenin takdirine bağlı olarak devredilebilir veya takas edilebilir.

Aave, bu aktiviteye yardımcı olmak için iki farklı türde coin sağlar: Borç verenlere mevduat faizi alabilmeleri için verilen aToken’lar ve Aave’nin kendi yerel coinleri olan AAVE token’ları.

AAVE coinin sahipleri birçok şeyden yararlanabilir. Örneğin, AAVE borçluları coinim para biriminde kredi alırsa, herhangi bir ücret alınmaz. AAVE’yi teminat olarak kullanan borçlular da indirimli ücretler alırlar.

AAVE’de bir ücret öderlerse, AAVE sahipleri, krediler halka açılmadan önce daha ayrıntılı olarak görüntüleyebilir. AAVE teminatlı borçluların da biraz daha fazla borç almasına izin verilir.

AAVE’nin özellikleri, veri şirketi Nomics tarafından daha ayrıntılı olarak listelenmiştir. AAVE Coin Nedir sorusu hala kafanızda soru işaretleri barındırıyorsa Nomics’i de ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Krediler

Aave, “flash krediler” olarak adlandırılan bazı kredilerin anında açılmasını ve takas edilmesini sağlar. Bu krediler neredeyse anlıktır ve herhangi bir ön teminat talep etmezler.

Flaş krediler, tüm blok zincirleri tarafından paylaşılan bir özellikten yararlanır: işlemler ancak ağ blok olarak bilinen yeni bir işlem koleksiyonunu kabul ettikten sonra kesinleşir.

Her yeni blok eklenmesi zaman alır. Bitcoin’deki bu zaman çerçevesi yaklaşık on dakikadır. Ethereum’da 13 saniye var. Bu nedenle, bu 13 saniyelik sürede bir Aave flaş kredisi oluşur.

Bir flaş kredinin işleyiş şekli, bir borçlunun Aave’den para isteyebilmesidir, ancak parayı ve aynı blok içinde% 0,09’luk bir ücret iade etmelidirler. Borçlu bu talimatlara uymazsa, tüm işlem geçersiz sayılır ve hiç borç alınmamış olur.

Sonuç olarak, ne borçlu ne de Aave risk almaz.

Borçlu, ticaret fırsatlarından yararlanmak veya diğer Ethereum tabanlı sistemlerden elde edilen kazancı artırmak için bir flaş kredi kullanmak isteyebilir. Ticari kar elde etmek için, birkaç kripto para birimini flaş krediler aracılığıyla otomatik olarak takas etmek mümkündür. AAVE Coin Nedir kısmı için size bir de notumuz mevcut.

Not: Ethereum tabanlı borç verme platformlarına yönelik saldırılar, flaş kredilerin bir kombinasyonu kullanılarak gerçekleştirildi ve bazı durumlarda yüz binlerce dolar değerinde mevduat başarıyla çalındı.


AAVE Ne Projesi?

Kullanıcılara, Aave yazılımının yönetiminde çok önemli olan AAVE kural ve düzenlemelerinde yapılan değişiklikleri oylama fırsatı verilir.

Aave ekibi ayrıca, kullanıcıların AAVE’lerini bir likidite açığına karşı sigorta olarak riske atabilecekleri bir “Güvenlik Modülü” (SM) ortaya çıkardı. Bunu yapan paydaşlar daha fazla AAVE coini ve protokol ücretlerinin bir kısmını alacaklar.

AAVE’nin sınırlı sayıda olması ve ücret gelirlerini AAVE satın almak ve kripto para birimini dolaşımdan kaldırmak için kullanması, işlevselliğinin yanı sıra değerine de katkıda bulunuyor.

AAVE Coin Nedir ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki AAVE coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz AAVE coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :