LPT Coin Nedir? (Livepeer)

LPT Coin Nedir? (Livepeer)

Livepeer, canlı ve kayıtlı videoyu kodlamak için Ethereum tabanlı bir ağdır. LPT Coin Nedir ne değildir öğrenmek isterseniz Liverpeer sistemini iyi incelemeniz gerekir. Livepeer’in video içeriğini dağıtmak için dağıtılmış mimarisinin önemli bir bileşeni olan “orkestratörler” önemli bir rol oynamaktadır. Kaynakları ödeme yapan yayıncılar ve geliştiriciler adına video kodlamak ve dağıtmak için ayırma yeteneği, yeterli bilgisayar kapasitesine sahip katılımcıların orkestratör olmalarına olanak tanır.

LPT Coin şuan $11.82 seviyesinde seyrediyor. Son bir günde LPT coinin değişimi -1.73% seviyesindeyken son bir saatte -2.00% değişim göstermiştir. Şu anda piyasada 31,803,386 tane LPT coin dolaşmaktadır. Toplam değeri $376,050,608.20 olan LPT coinin Bitcoin cinsi fiyatı ise şuan 0.0001876190 ₿ seviyesindedir. Yani şuan 100 dolar ile 8.46023689 tane LPT coin alabilirsiniz. Gelin hep birlikte LPT Coin Nedir, LPT Coin Kimin LPT Coin Ne işe Yarar, LPT Ne Projesi ve LPT Coin Hangi Ülkenin sorularına cevap arayalım.

LPT Coin Ne işe Yarar?

LPT Coin Nedir? (Livepeer)

LPT Coin Nedir sorusuna ayrıntılı bir giriş yapmadan önce ne işe yarar bir bakalım. Livepeer protokolünü kullanarak talep üzerine lise basketbol maçlarını canlı yayınlamak için bir platform oluşturan bir uygulama geliştiricisini düşünün. Oyunu yayınlamak isteyen takımın koçu, Livepeer’ın arka planda yönettiği karmaşık teknik yönler hakkında endişelenmek zorunda kalmadan uygulamayı açıp kayda dokunmak yeterliydi.

Livepeer’in orkestratörleri, ekstra bilgi işlem gücüne sahip olanlar, bu arada olayı çeşitli ağlar ve gadget’lar için kodlar. Livepeer Coinleri (LPT), yüksek kaliteli çalışma sağladıklarını garanti etmek için önce orkestratörler tarafından stake edilmelidir.

LPT, işin ağ boyunca nasıl tahsis edildiğini kontrol eden protokol belirteci olsa da, Livepeer protokolü tarafından sağlanan hizmetler için para ticareti yapmak için kullanılan değişim belirteci aracı olmadığı belirtilmelidir.

Livepeer, belirli LPT sahiplerinin bir orkestratör işlevini yerine getirmek için gerekli becerilerden veya işleme kapasitesinden yoksun olabileceğinin farkındadır. Sonuç olarak “yetkilendiren” rolü geliştirildi. Yetkilendirenler, video kod dönüştürme işlemi için dürüst, yüksek kaliteli çalışma yapma yeteneklerine ilişkin algılarına dayanarak LPT’lerini hangi orkestratörlerle paylaşacaklarına karar verirler.

Video yayıncıları, güvenli ve güvenilir bir ağın sürdürülmesi için düzenleyicilere ve yetki verenlere emekleri için para öderler. Livepeer sisteminde paylaştırılmış LPT düzenleyicilerinin ve yetkilendirenlerin miktarı, eter veya sabit bir coin ile geri ödenen üretilen ücretlerle tam olarak orantılıdır. DAI. Livepeer tarafından bir tur olarak adlandırılan her 5760 Ethereum bloğunda yeni coinler de oluşturulur ve temsilcilere ve orkestratörlere dağıtılır.

LPT Coin Nedir?

LPT Coin Nedir sorusunun ayrıntılı cevabına geldik. Livepeer, video barındırmadığı, depolamadığı veya dağıtmadığı için kendisini YouTube gibi diğer standart video akış platformlarından ayırır. Bunun yerine Livepeer, videoyu yayıncılardan müşterilere daha etkin bir şekilde aktarmak için ekstra işleme kapasitesinden yararlanan bir teknoloji geliştiriyor.

Bazı tahminlere göre, dünya çapındaki tüm internet kullanımının %80’ine kadarı, bant genişliği tüketiminin birincil itici gücü olan video akışından kaynaklanmaktadır. Kod dönüştürme veya ham videoyu, cep boyutundaki akıllı telefonlardan devasa reklam panolarına kadar çok sayıda cihaz ve ağda oynatılabilmesini garanti etmek için çevirme ve yeniden biçimlendirme süreci, video yayıncıları için en yüksek masrafı temsil eder.

Yayıncılara binlerce dağıtılmış işlemciye erişim sağlayarak Livepeer, uygulama geliştiricilerinin güvenli, etkili ve ekonomik bir tasarımda videolar üretmesini sağlayarak video kod dönüştürme endüstrisini yükseltmeyi amaçlıyor.

Livepeer ağını korumayı ve video kodlamaya yardımcı olan bireylerin görevlerini düzenlemeyi amaçlayan Livepeer Coin (LPT), ekosisteminin önemli bir coindir.

LPT Coin Kimin? LPT Coin Hangi Ülkenin?

Livepeer, 2017 yılında Doug Petkanics ve Eric Tang tarafından oluşturuldu. LPT Coin Nedir sorusu kadar LPT Coin kimin sorusu da önemlidir.

Livepeer ekibi, LPT coinini dağıtmak için bir coin satışı yapmadı. Bunun yerine, topluluk, kurucular ve ilk ekip üyeleri arasında başlangıçta bir miktar LPT ve ayrıca uzun vadeli bir geliştirme fonu dağıtıldı.

Finansman, Livepeer’in 20 milyon dolar toplayan ve CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group tarafından yönetilen ilk B Serisi turundan beş ay sonra geliyor.

Howard, makro ticarete odaklanan bir Avrupa hedge fonu olan Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortağıydı, ancak kişisel yatırımına odaklanmak için 2019’da CEO rolünden ayrıldı. Forbes’a göre net değeri 2,8 milyar dolar.

Livepeer kurucusu ve CEO’su Doug Petkanics, CoinDesk ile yaptığı röportajda, yeni finansmanın Livepeer’in geçen sonbaharda satın aldığı MistServer video yazılımını kullanarak pazara giriş ve müşteri tabanını genişletmeye gideceğini söyledi. LPT Coin Nedir yazımız LPT coin grafiği ile devam ediyor.


LPT Ne Projesi?

LPT, bu ağın yerel belirteci olduğundan, Livepeer ağı genelinde bir dizi kullanım durumu için gereklidir. LPT Coin Nedir diye soruyorsanız bu kısım çok önemli.

Müşteriler, Livepeer gibi merkezi olmayan sistemlerin sansür direncini Youtube, Twitch ve Vimeo gibi yerleşik merkezi hizmetlerin üzerinde tercih edebilir. Livepeer ekibi, kuruluşların veya hükümetlerin belirli filmlerin yayınlanmasını değiştirmek, silmek veya yasaklamak için bu platformlar üzerinde baskı uygulayabileceği konusunda uyarıyor. Livepeer, bir arka uç teknolojisi olduğu için sistemlerini kullanan yayıncılara ve uygulama geliştiricilere erteler.

Ayrıca, Livepeer’in kullandığın kadar öde içerik tüketim felsefesi sayesinde tüketiciler, kullanmadıkları hizmetler için tekrarlayan üyelik ücreti ödemek zorunda kalmazlar. Livepeer teknolojisi, içerik üreticilerinin işlerinden daha fazla kazanç elde etmelerini de sağlar, çünkü ihtiyaç duymaz. yayıncılardan son kullanıcılara film gönderirken pahalı aracılar.

Livepeer’ın avantajları, uygulama geliştiricilere de hitap edebilir. Ağın dağıtılmış yapısı, ağ trafiği artışlarını daha etkin bir şekilde ele alırken ve daha pahalı kod dönüştürme hizmetlerine olan ihtiyacı azaltırken, filmleri bir dizi cihaz ve ağ için ölçeklendirmelerine olanak tanır. LPT Coin Nedir makalemiz burada son buluyor.

LPT coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki LPT coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz LPT coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :