1inch Coin Nedir?

1inch Coin Nedir?

1inch adlı merkezi olmayan bir borsa toplayıcı, tüccarlara işlemleri için en yüksek oranları ve en düşük maliyetleri sunmayı amaçlamaktadır. 1inch Coin Nedir diye merak ediyorsanız yazımızda bütün ayrıntıları bulabileceksiniz.

Merkezi olmayan finansal ekosistem, tüccarların emirleri yerine getirmesi, nakit tutması veya işlemi başka bir şekilde yönetmesi için bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto varlıklarının ticaretini yapmasına izin veren merkezi olmayan borsaları içerir. DEX’ler, yatırımcıların kişisel bilgilerini açıklamadan cüzdanlarındaki parayı kontrol etmelerini sağlar.

Gelin hep birlikte göz atalım 1inch Coin Nedir, 1inch Coin Kimin 1inch Coin Ne işe Yarar, 1inch Ne Projesi ve 1inch Coin Hangi Ülkenin.

1inch Coin Kimin? 1inch Coin Hangi Ülkenin?

1inch, 2019 yılında ETHNewYork’un hackathon’u sırasında Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından kuruldu. O zamandan beri 1inch, Binance Labs, Galaxy Digital ve Pantera Capital gibi şirketlerden yaklaşık 15 milyon dolar fon topladı. Haziran 2021 itibariyle, 1inch’in borsası günde yaklaşık 250 milyon dolar işlem görüyor.

1inch, Mayıs 2019’da Ethereum blok zincirinde Surjey Kunz ve Anton Bukov tarafından bir ETHGlobal hackathonunun parçası olarak oluşturuldu. Bukov daha önce NEAR Protokolü üzerinde çalışmış bir programcıyken, Kunz daha önce Porsche için çalışmış bir yazılım mühendisiydi.

1inch kurucuları, Aralık 2020’de Pantera Capital ve ParaFi Capital dahil olmak üzere çok sayıda ünlü şirketin katılımıyla 12 milyon dolarlık bir yatırım turu aldı. O ayın ilerleyen saatlerinde ekip, platformun kendi 1INCH jetonunu tanıttı.

Bu tarihten önce 1 inçlik değişim platformunu kullanan herkes, lansmanın bir parçası olarak 1 inçlik yönetişim belirtecinin bir airdrop’u için hak kazandı. 1inch Coin Nedir ne işe yarar gelin hep beraber bakalım.

1inch Coin Ne işe Yarar?

1 inç, bir dizi iyi bilinen gezi rezervasyon hizmetine benzer şekilde çalışır. Oneinch, tıpkı bu sitelerin yüzlerce havayolu, otel ve seyahat sağlayıcı web sitesinden maliyetleri toplaması gibi, bir dizi merkezi olmayan borsada kripto para birimi fiyatlandırmasını ve ticaret maliyetlerini toplar.

Toplama Protokolü 1 inç, tüccarların fiyatlandırmayı analiz ederken ve tüm DEX ortamında işlem yaparken tek bir platform kullanmalarını sağlar. İşlemler otomatik olarak en iyi fiyatlar ve en düşük ücretlerle platformlara yönlendirilir.

En son 1 inçlik yineleme olan Pathfinder, farklı pazaryerlerinde gaz maliyetlerini hesaba katarken en büyük ticaret yollarını belirler. En uygun maliyetli alternatifi sağlamak için, Pathfinder kullanılarak tekli işlemler farklı DEX platformları üzerinden daha küçük parçalara bölünebilir.

Örnek olarak 1 inçlik platformu kullanalım. Bir kullanıcı, Ether için 100$ değerinde DAI stabilcoin takas etmek istiyor. Kullanıcılar, DAI önce USDC gibi başka bir sabit paraya dönüştürülürse ve ardından USDC 1 inç’e göre ETH’ye aktarılırsa en düşük maliyetleri ödeyebilirler.

Ek olarak, 1inch, 30$ değerindeki DAI’yi ETH’ye dönüştürmek için 0x borsasının ve 70$ değerindeki DAI’yi ETH’ye dönüştürmek için Balancer borsasının kullanılmasının en ekonomik seçenek olacağını keşfedebilir. 1 inçlik tüccarlar, perde arkasında gerçekleşen karmaşık bulma ve yönlendirme prosedürlerinden etkilenmeden tek bir işlem gerçekleştirmeye devam ediyor. 1inch Coin’in ne iş yaradığını umarım öğrenmişizdir, 1inch Coin Nedir biraz daha inceleyelim.

1inch Coin Nedir?

Fiyatlar ve işlem ücretleri, herhangi bir anda merkezi olmayan borsalar arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Tüccarların piyasada en iyi fiyatı almalarına ve tek bir platformda ticaret fırsatını yakalamalarına yardımcı olmak için 1inch, borsalar arasında fiyatları manuel olarak doğrulamalarını ve karşılaştırmalarını gerektirmenin aksine, birkaç DEX’ten gerçek zamanlı fiyatlandırma verilerini toplar. 1inch Coin Nedir sorusunun cevabı Likidite Protokolünde gizli.

Likidite Protokolü
Kullanıcılar kripto varlıklarını 1 inçlik likidite havuzlarına koyarak kripto varlıklarından pasif bir gelir elde edebilirler. 1 inçlik likidite protokolü ilk olarak Mooniswap olarak tanıtıldı. 1 inçlik merkezi olmayan borsayı kullanarak anlaşma yapan tüccarlar, daha sonra likidite havuzlarında depolanan kripto para birimlerini işlemlerin diğer tarafı olarak kullanabilirler.

Likidite sağlayıcıların karşılığında aldıkları “LP jetonları”, diğer kripto para birimleri için stake edilebilir veya takas edilebilir.

1 inçlik likidite protokolü tarafından, ticaret cephesinin işleyişiyle ilgili endişeleri hafifletmeye çalışan sanal oranlar olarak adlandırılan bir özellik de kullanılıyor.

Dürüst olmayan bir tüccar, madenci veya bot bir işlemin ağa yayınlandığını gördüğünde, işlemlerini gözlemlenen bekleyen işlemden önce yapmak için daha büyük bir teklif vererek ön çalıştırmaya geçebilirler. Kötü niyetli aktörler için, sanal oranlar likidite havuzundaki ücretlerde bir ayarlama oluşturduğundan bu eylemi gerçekleştirmek kârsızdır.


1inch Ne Projesi?

1inch tarafından kullanılan limit emir protokolü, tüccarların takas emirlerinden daha karmaşık koşullu emirler vermelerini sağlar. Belirli fiyatlarda karlarını otomatik olarak kilitlemek veya kayıpları durdurmak için 1 inçlik tüccarlar, limit emir protokolünü kullanarak zararı durdur emirleri ve takip eden durdurma emirleri gibi emirler gönderebilirler. 1inch Coin Nedir ile ilgili yazımızın sonuna geldik.

1inch coin ile ilgili detaylı ve güvenilir bilgileri size ulaştırmaya çalıştığımız bu makalemizin de sonuna geldik. Umarım aklınızdaki 1inch coin nedir sorusunu giderebilmişizdir. Yukarıda bahsettiklerimiz 1inch coin ile ilgili herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken kaybettiğinizde sizi çok üzmeyecek rakamlar üzerinden bolca araştırma yapıp yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Binance ve BinanceTR gibi güvenilir borsalar üzerinden yatırım yaparsanız paranız güvende olacaktır.

Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin :